BU PROJELER ERZİNCAN’IN DEĞERİNE DEĞER KATACAK

Gerçekleştirdikleri projelerle marka bir şehir oluşturan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan’ın değerine değer katacak projeler üretmeye ve hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi.

0
1927

 5 yıllık süreçte Erzincan için önemli projelerin altına imza atarak Yeni Erzincan hedefi doğrultusunda Erzincan’ı önemli bir marka kent konumuna taşıdıklarını ifade eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, yeni dönemle ilgili “Erzincan’a kazandırmak istediğimiz ve yapımı devam eden projelerimiz de var. Bunlardan bir tanesi tramvay projemiz. Bakanlar kurulundan geçti, onaylandı ve programa alındı. Havaalanından üniversiteye kadarki 30 km’lik bir hat üzerinden uygulanacak olan proje şuanda yapım aşamasında. Yüklenici firma çalışmalara başladı. İnşallah 2019’da Erzincan’a değer katacak bu projemizi hayata geçirmiş olacağız. Bunun yanında içme suyu ile ilgili yaptığımız çalışmayla elektrik giderlerini düşürmüştük. Bunu tamamen ortadan kaldıracak ve kentimize cazibeli içme suyu kazandıracak olan Aksu deresi projemiz var.

258 milyon 610 bin TL’lik proje kapsamında; Şehrimize 30 km uzaklıkta bulunan Turna Çayırı barajından saniyede 750 litre su aktarılacak. Hattın 20 km’si tünel olacak ve 500 bin nüfusa hitap edecek. Ayrıca hat üzerinde 2 HES projesi yapılacak. Projeleri hazırlandı bitti, yapım aşamasına geçilecek inşallah. Bunun yanında yine önem verdiğimiz Projelerimizden biri de kentsel dönüşüm. Kentsel dönüşümde 2 tane mahallemiz bir tanede çarşımız var. Merkez, Çarşı ve Kızılay mahallelerimiz bunlarla ilgili önümüzdeki dönem nasip olursa onlar çok hızlı bir şekilde tamamlanması gerekli çünkü bayağı eskidi o mahalleler. O mahallelerin dönüşmesi gerekiyor. Tabii hala şehir merkezinde dönüşmesi gereken, şehir merkezinde olan sanayi bölgemiz var. Tamirciler, keresteciler, Mermerciler gibi birçok kirli iş kolları şehir merkezinin belli bir kısmını işgal ediyor. Buraların dönüşmesi ve şehir dışına taşınması projelerimiz var. Bu çok önemli bunu mutlaka yapmamız gerekiyor. Bunlarla ilgili çalışmalarımız var onları da önümüzdeki dönemde hızlı bir şekilde hayata geçirmek arzusundayız. Erzincan’ın bu son 5 yıl içerisinde ciddi manada noksanlarını tamamlayan bir şehir oldu. Alt yapı üst yapı bir şehirde yaşanabilir mekânları oluşturmak dediğimiz gibi spor alanları, yeşil alanlar ağaçlandırma kültür sosyal faaliyetler bunların hepsini aştı Erzincan. Bundan sonra artık istihdama yönelik projeler üzerinde belediyenin durması gerekiyor. Bunun üzerinde yoğunlaşacağız. 2019 vizyonumuzda bununla ilgili projeler üzerinde yoğunlaşacağız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.