BOZÜYÜK BELEDİYE MECLİSİ 2016 YILININ İLK TOPLANTISINI YAPTI

0
1330

   Toplantıda geçtiğimiz hafta vefat eden CHPli Meclis Üyesi Necmi SOYLUnun masa ve koltuğuna kırmızı karanfiller bırakıldı. Toplantı açılışında Meclis Başkanı M. Doğan TUNÇ Soyluya Allahtan rahmet ailesine sabır ve baş sağlığı diledi. Ayrıca belediye olarak Necmi SOYLUnun isminin bir cadde veya sokağa verilerek yaşatılması konusunda gerekli çalışmanın yapılacağını söyledi.

   Toplantıda gündemin ilk sıralarında yer alan Belediyede çalışan Sözleşmeli Personellere ödenecek ücret konusu ile geçici işçi çalıştırılması konuları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Bozüyükte bulunan amatör spor kulüplerine branş başı yıllık bin 250 TL yardım yapılmasına ve ilçeyi başarıyla temsil ederek, yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda üstün başarı gösteren veya derece alan öğrencilere, sporculara, teknik yöneticilere ve antrenörlere; kişi başı 5 bin lirayı geçmemek üzere ayni ve nakdi yardım yapmak için Belediye Başkanı Fatih BAKICIya yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. İmar planında eğitim alanında kalan, Çarşı Mahalle, Poyraözü Mevkiinde bulunan belediye adına kayıtlı 108,13 metrekarelik taşınmazın eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere, Bilecik İl Özel İdaresine bedelsiz devrinin yapılması talebi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

    Belediye Meclis üyeleri arasında yapılan gizli oylama ile Denetim Komisyonu üyelerinin seçimi yapılarak oylamada denetim komisyonu üyeliğine AK Partiden M. Doğan TUNÇ ve Abdurrahman KIRGIZ, MHPden ise Nizamettin KIRKAN seçildi. Ardından Belediye İmar Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilen konular görüşülerek karara bağlandı. Gündemin son maddesinde AK Parti gurubunun vermiş olduğu Metristepe Kültür Merkezinde açılması düşünülen sinema salonu için kira bedelinin belirlenerek gelir tarifesine eklenmesi konusunda ki önerge plan ve bütçe komisyonuna sevk edilirken CHP ve MHP gurubunun sözlü önergeleri görüşüldü.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.