BOZKIRIN SERAP ŞEHRİ, BELDELER SULTANI UZUNLU

Yenilikçi, özgün ve öncü bir belediyecilik anlayışıyla daha yaşanılabilir bir şehrin inşası için çalışan Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç, hayata geçirdiği proje ve yatırımlarla Uzunlu’nun yaşam standartlarını yükseltti. Uzunlu’da yaptığı örnek çalışmalarla daha modern bir görüntüye kavuşturan Başkan Koç, “Uzunlu, Orta Anadolu’nun nadide bir beldesidir. Bozkır’ın Serap Şehri, Beldeler Sultanı Uzunlu, düzenli cadde ve sokakları, spor tesisleri, yeşil alanları, altyapısı, sosyal yaşam alanları belde kimliğinden sıyrılmış, örnek bir ilçe ve yaşam merkezi konumuna gelmiştir.” dedi.

0
2448

Gökkuşağı Çarşısı Uzunlu’ya Çok Yakıştı

Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç, Gökkuşağı Çarşısı Projesi kapsamında yapılan cephe sağlıklaştırma, zemin kaplama ve ışıklandırma çalışmaları ile çarşı bölgesini modern bir görünüme kavuşturdu.

Uzunlu’ya kazandırdığı eserler ve yaptığı estetik dokunuşlarla Uzunlu’nun çehresini değiştiren Belediye Başkanı Turan Koç, şehre estetik güzellik katma çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda hayata geçirilen Gökkuşağı Çarşısı projesi ile Belediye dükkânlarının bulunduğu çarşı bölgesinde görsel ve estetik çalışmalar yapıldı. Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç’un kent estetiğini ön plana çıkaran önemli projelerinden biri olan Gökkuşağı Çarşısı Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamında belediye dükkânları yenilendi. Kaldırım ve yol bağlantıları dekoratif taşlarla yenilenirken, modern mimariye sahip aydınlatma sistemi bölgeye farklı bir görsellik kazandırdı. Yapılan yeni oturma ve dinlenme alanları ile birlikte ağaçlandırma çalışmaları da yapılarak çarşı bölgesi hem daha modern hem de daha kullanışlı bir hale getirildi.

Belde genelinde kent estetiğini ortaya çıkaracak çalışmalara ağırlık verdiklerini ve bu noktada önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç, bu çalışmaları kapsamında hayata geçirdikleri Gökkuşağı çarşısı projesi ile ilgili “Gökkuşağı Çarşısı olarak isimlendirdiğimiz caddemiz, toplumsal bütünleşmenin sağlanacağı, insanların bir araya gelerek hoşça vakit geçirecekleri, alış-veriş yapacakları bir mekân olarak yeniden düzenlenmiştir. Belediye dükkanlarının dış cephesi estetik tarzda yenilenmiş, yerlere dekoratif parke döşenmiştir. Oturma grupları ve kamelyaların yanı sıra caddenin üstü ahşap asmalıklarla kapatılmış ve ışıklandırılmıştır.” dedi.

Bozkırın Serap Şehri Uzunlu’ya Estetik Dokunuşlar

Beldeler Sultanı Uzunlu’da tarihi ve modern kent meydanına yaptığı estetik dokunuşlarla kent meydanını her geçen gün daha da güzelleştiren bunun da Uzunlu genelendeki estetik dokunuşlarla da bunu destekleyen Uzunlu belediye Başkanı Turan Koç, Uzunlu’nun çehresini değiştirmeye devam ediyor. Kültür parkı, eğitim kurumları, dekoratif heykeller, figüratif karakterler, spor kompleksleri, rekreasyon alanlar,  içinde deniz bisikletlerinin olduğu Park Göleti, saat kulesi, temiz, bakımlı ve nakış nakış işlenmiş caddeleri, sokakları ile gerenleri cezbeden modern bir şehir kimliği kazanan Uzunlu’nun yaşadığı bu değişim ve gelişimin en büyük mimarı olan Belediye Başkanı Turan Koç, estetik dokunuşlarla Uzunlu’yu güzelleştirmeye ve farklı kılmaya devam ediyor.

Zamana, tarihe ve insanlığa şahitlik yapan eserlerle donatılan ilçe görünümlü belde Uzunlu’da kent estetiğine büyük önem veren ve yaptığı estetik dokunuşlarla Uzunlu’yu imrenilen bir şehir konumuna taşıyan Belediye Başkanı Turan Koç, “Beldemizin daha temiz, daha modern ve daha estetik bir halde olması hedefi doğrultusunda yaptığımız çalışmalar kesintisiz devam etmektedir.  Beldemizin vitrini konumundaki kent meydanı, saat kulesi ve kültür parkında yaptığımız estetik dokunuşlarla Uzunlu’nun çehresini değiştirmeye devam ediyoruz. Meydanda yaptığımız ışıklı Uzunlu yazısı şehre farklı bir hava kazandırdı. Belde içerisindeki yollarımız nakış nakış işleyerek yollarımızı daha düzenli hale getiriyoruz. Bu alanda başlattığımız yaya yolları ve beton kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Estetik ve desenli yollarımızı renkli ve desenli çöp konteynırlarıyla daha da güzel bir hale getirdik. Kent estetiğine uygun yollar nakşetmek, göz zevki ve gönül huzuru ile yaşama arzusuyla insanımıza en güzel hizmeti vermeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bayraktepe Projesi Hayat Buluyor

Uzunlu’nun en yüksek rakımlı tepesi olan Çamlık mevkiinde hayata geçirdikleri Bayraktepe Projesinin yapım çalışmalarının kademeli olarak devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Turan Koç, proje ile ilgili “Bu proje kapsamında Nevşehir Taşı’ndan 500 metrekarelik alan üzerinde bir kale inşa edildi, orta merkezine 35 metre yüksekliğinde 96 metrekarelik Türk bayrağı dikildi. Ayrıca, 12 metrelik direkler üzerine tarihteki 16 Türk devletinin bayrağı dikilmiştir. Projenin devamında; seyir terasları, yürüme yolları, bisiklet yolu, spor ve oyun alanları, kır düğün salonu, piknik alanları, çeşmeler ve ışıklandırma sistemleri yapılmaktadır. Bayraktepe sultan sarayı sosyal tesisi meydan ve pist alanı baskı beton uygulaması renklendirme ve Cila çalışması ile tamamlanacaktır. Ayrıca alanda çocuk oyun parkı çalışmalarımız da tamamlandı. Kademe kademe yürüttüğümüz çalışmalarımızın tamamlanması ile Bayraktepe Düğün salonu, sosyal alanları, seyir terasları ve diğer tüm donatılarıyla Uzunlu’nun yeni cazibe merkezlerinden biri haline gelecek.” açıklamasında bulundu.

Kur’an Mektebi ve Taziye Evi Tamamlandı

Uzunlu’ya kazandırdıkları önemli projelerden birinin de Kur’an Mektebi ve Taziye Evi projelerinin olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Turan Koç, inşaatları tamamlanarak hizmet vermeye hazır hale getirdikleri Kur’an Mektebi ve Taziye Evi ile ilgili şu bilgileri verdi: “Belediyemizce inşası yapılan Kur’an Mektebi, katılımcıların her türlü ihtiyacını karşılayabilecek şekilde düzenlenmiştir. Yetişkin sınıfı, okul öncesi sınıfı, salon, öğretmenler odası, lavabo WC, mescit, mutfak ve çocuk oyun odaları bulunmaktadır. Mektebin ikinci katında iki adet vardır. Taziye evi olarak düzenlenen ikinci binamız cenaze hizmetleri kapsamında kullanılacaktır. Taziye Evi içerisinde yemekhane, mutfak, misafirhane, mescit, lavabo, tuvalet, açık taziye kamelyası bulunmaktadır. Taziye Evi ve Kuran Mektebinin Çevre Düzenleme çalışmalarını da kent estetiğine ve yeşil dokuya uygun bir şekilde gerçekleştiriyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.