“BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI TURHAL İÇİN AŞKLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Son dönemde gerçekleştirilen hizmet ve yatırımlarla Bölgenin Parlayan Yıldızı konumuna gelen Turhal’da gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla yediden yetmişe herkesin takdirini kazanan Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, her şeyin en güzeline ve en iyisine layık olan Turhal Halkı için aynı aşk ve heyecanla çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.

0
10201

Çok verimli bir çalışma dönemini geride bıraktıklarını ifade eden Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, 2017 yılı son 3 yıl içerisinde yapılan çalışmaların 3 kat daha fazlasını yaptıklarını belirterek “Hamam Mahallesi Karasu Deresi, Led Aydınlatma Çalışmaları, Varvara Su deposu Piknik alanı, Kent Ormanı, Kavşak Düzenlemeleri, Semt sahaları, asfalt ve bordür çalışmaları, yağmur ve içme suyu hatlarının yenilenmesi, park ve refüj düzenlemeleri, geri dönüşüm çalışmaları, mahalle konakları, Hayvan Barınağı, sahil kıyı bandı projemizin ilk etabı, sosyal ve kültürel çalışmalar, çarşı merkezi başta olmak üzere tüm caddelerimizin altyapı ve üst yapı çalışmaları gibi bir çok önemli çalışmanın altına imza attık. 2017 yılı Turhalımız için çok verimli geçti. 2018 yılında da hız kesmeden aynı aşk ve heyecanla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizler hep şuna inandık; Turhalımızın insanı her şeyin en güzeline ve en iyisine layıktır. Değerli hemşehrilerimizi her şeyin en güzeli ve en iyisiyle buluşturmak için aynı özveri ve aşkla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
Turhal’a Rekor Yatırım
2017 yılının Turhal için yatırım yılı olarak geçtiğini ve rekor düzeyde hizmet geçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Yılmaz Bekler, Gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemizde 30 kilometre alt yapı yaptık. Bu alt yapıya 10 milyon lira harcadık. Turhal’da daha önce ki belediye başkanları zamanında alt yapıya yatırım yapılmamıştı. Alt yapı riskli bir yatırım idi. Parayı toprağın altına gömersiniz, her tarafı kazarsınız. İnsanlar bu kazılardan rahatsız olurlar. Ama biz bütün riskleri göze alarak ve biz 30 km’lik alt yapıyı 1 yılda döşemeyi başardık. Bunun 20 km’lik kısmı eski su borularının yenilenmesi oldu. 10 km’lik kısmı ise yağmur suyu hatlarının döşenmesi oldu. Turhal’da asbetli boru bırakmadık. Hatlarının değiştirdiğimiz bölgelerden artık arıza haberleri almıyoruz. Son 3 yıl içerisinde toplam 80 bin ton asfalt yapmışız. Ama 2017 yılında tek seferinde 80 bin ton asfalt döşemişiz. Bizim son 3 yılda yapmış olduğumuz parke çalışması 250 bin metre kare, yani 4 yıl içerisinde 600 bin metre kare parke çalışması yapmışız. Orantıya vurduğumuz zaman bizden önce ki belediye başkanı 10 yılda 250 bin metre kare parke döşemiş. Ama biz sadece 1 yıl içerisinde 2017 yılı içerisinde 350 bin metre kare parke döşedik. Ayrıca sosyal etkinlikler kapsamında ise 4 yıl içerisinde 300 salon programı gerçekleştirdik. Bu programlara açık havada yapılan programlar dahil değil. Bu da sosyal ve kültürel çalışmalarda geçmiş yıllara oranla kat kat daha fazla bir hizmeti vatandaşlarımızla buluşturduğumuzu gösteriyor. 1 yıl içerisinde 15 mahallemiz doğalgaz ile buluşturduk. 31 mahallemizin 26 tanesi doğalgaz ile buluşmuş noktada.” dedi.
Kentsel Dönüşüm Başlıyor
Kentsel dönüşüm projelerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığını kaydeden Başkan Bekler, kentsel dönüşüm ile ilgili ise şunları söyledi: “Şu anda mülk sahipleri ile birlikte sözleşme imzalayacağız. İlk kazmayı vuruyoruz. Anadolu’da büyük şehirler hariç il belediyelerde dahil bu kapsamda kentsel dönüşümü sağlayan belediye yok. Elbet ki biz Gaziantep’le, Kayseri ile Ankara’yla yarışamayız. Ama 63 bin nüfuslu bir şehir olarak, 270 hektarlık bir alanda 2 bin tane konutu yenileyerek çok büyük bir kentsel dönüşüm hamlesini gerçekleştiriyoruz. 5-6 yıl içerisinde Turhal Belediyesi kentsel dönüşümü bitirecektir. Ayrıca ilçede yeni bir sanayi sitesi ve galericiler sitesi yapımı için de çalışma başlatacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.