Bitlis’te Modern İtfaiye Hizmet Binasının Yapımı Başladı

0
68

Bitlis Belediyesi tarafından yeni itfaiye hizmet binası çağın gereklerine uygun halde modern bir şekilde yapılacak. Bitlis Belediyesinin kısa süre önce yapımına başladığı yeni itfaiye hizmet binasında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Bitlis’in  gizli kahramanları önümüzdeki yıl günümüz ihtiyaçlarını karşılayamayan mevcut binadan taşınarak, Beşminare Mahallesindeki  yeni yerinde hizmet verecekler. Bitlis Belediyesi, vatandaşın can ve mal güvenliğinin korunması bakımından hayati önem taşıyan itfaiye teşkilatını  ekip, araç, ekipmanla  güçlendirdikten sonra daha iyi hizmet verebilmek içinde yeni itfaiye hizmet binası inşaatına başlandı.

Beşminare  Mahallesi çevre  yolu üzerinde inşa edilen toplam 2500 metrekare inşaat alanına sahip binada; araç peronları, lokal, eğitim salonu, spor salonu, ofisler, çamaşırhane ve yatakhane bulunuyor.

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, her geçen gün gelişen bir şehrimizde itfaiye teşkilatının çok doğru ve sağlıklı şekilde konuşlandırılması gerektiğini söyleyerek, İtfaiye altyapısını hem personel olarak hem de makine ve ekipman olarak güçlendirdiklerini belirten Başkan Nesrullah Tanğlay, “Şimdide söz verdiğimiz gibi şehrimize modern yeni bir itfaiye hizmet binası çalışmalarına başladık. Yeni yerinde itfaiye erlerimizin zaman kaybetmeden olası bir yangın, kaza  ve afet olaylarına anında müdahale edebilecekler.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.