BİNGÖL BELEDİYESİ’NDEN TURİZM ATAĞI

Bingöl’de turizm alanlarının geliştirilmesi için 1 milyon 933 bin 864 TL’lik Bingöl Yeni Turizm Alanlarının Kazandırılması Projesi’ imzalandı.

0
988

Bingöl Belediyesi tarafından hazırlanarak, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ‘Turizm ve Endüstriyel Gelişme Mali Destek Programı’ kapsamında kabul edilen ‘Bingöl’e Yeni Turizm Alanlarının Kazandırılması Projesi’ düzenlenen törenin ardından imzalandı. 1 milyon 933 bin 864 TL bütçeli proje ile Bingöl’ün turizmine katkı sağlayacaklarını belirten Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Yamaç paraşütü için kalkış ve iniş yerleri belirlenecek, hava akımları ve yönleri tespit edilecek. Tespit edilen uçuş bölgeleri Türk Hava Kurumu ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu sitelerine eklenecek. Uçulacak yerlerin tespiti sonrası gerekli olan alan düzeltmeleri belediyemiz tarafından yapılacaktır. Ayrıca ilimizde yamaç paraşütü etkinliklerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla 10 günlük yamaç paraşütü kursu verilecektir. Mirzan ve Bahçelievler mevkiinde bulunan seyir terası turizm alanına kazandırılacak. Doğal alanın, ailelerin ve yöre halkının dinlenme ve eğlence ihtiyaçlarını karşılayacağı, öğrenci gruplarının açık havada doğal bir ortamda eğlence ve etkinliklerini gerçekleştirebilecekleri farklılık arz eden ayrı bir mekan olarak turizme kazandırılacaktır. Seyir tepesinde yabancı turist çekmek amacıyla proje kapsamında bir adet kır evi yapılacaktır. Ayrıca Seyir tepesinin güvenliği sağlamak ve gece de kullanımını sağlamak için güvenlik kameraları takılacaktır. Projemizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.