BİNALİ YILDIRIM PARKI TAMAMLANIYOR

Erzincan Belediyesi tarafından yaklaşık 72.000 m2 alan üzerine kurulan Binali Yıldırım Parkı’nın yapım çalışmalarının sonuna gelindi.

0
1765

Erzincan Belediyesi tarafından yaklaşık 72.000 m2 alan üzerine kurulan Binali Yıldırım Parkı, rekreasyon alanı ve yamaç alanı olarak 3 aşamadan oluşmakta. Çalışmaların devam ettiği Binali Yıldırım Parkın’da peyzaj çalışmaları, Çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, yamaç alanı, havuzları, oturma gurupları bitmiş durumda. Proje kapsamında yürütülen çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, “Binali Yıldırım Parkı’nı oluşturduğumuz alan 72 bin metrekarelik bir alan üzerinde bu alan atıl bir vaziyetteydi yıllardan beri. Şehrimizin doğu tarafında hemşerilerimize sunacağımız 72 bin metrekare alan içerisinde birçok eğlence mekânları oluşturduk. Burada özellikle ortadan giden bir su kanalımız var ve bu kanal üzerinde yürüyüş alanları, oyun grupları,  çocuk oyun grupları fitness alanları var. Erzincan’ımızın ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ve en kapsamlı parklarından bir tanesini hemşerilerimizin hizmetine sunmak üzere inşallah bir ay içerisinde yüzde sekseni tamamlanmış olacak geri kalan kısımlarda ilerideki dönemlerde tamamlanacak ve hizmete sunmuş olacağız.

Burada neler yaptık bu Park üzerinde oyun gruplarımız var hem engelli çocuklarımızın oynayacağı oyun grupları hem diğer çocuklarımızın zevkle gün içerisinde eğlenecekleri oyun gruplarını buralara yerleştirdik. Ayrıca ailelerin, piknik yapacakların dinleneceği kamelyalar oluşturduk, 30 bin metrekare yeşil alan oluşturduk. 2 bine yakın ağaç dikimi gerçekleştiriyoruz bu alanda. Sert zeminleriyle yürüyüş alanlarıyla bisiklet yollarıyla aydınlatma sistemiyle Doğu Anadolu’nun en kapsamlı parklarından bir tanesini Erzincan’ımıza kazandırıyoruz. Ayrıca halkın güvenliğini sağlamak içinde parkın muhtelif noktalarında güvenlik kameralarımız olacak ve aileler hemşerilerimiz burada gece gündüz bu parktan istifade edebilecekler. Şehrimizin Batı kısmında Atatürk parkımız var yine İnönü parkımız var Barış Manço parkımız var ama doğu kısmında böyle bir parka ihtiyaç vardı. Hemşerilerimizin böyle bir talebi olmuştu bizde bu parkı şehrimize kazandırıyoruz.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.