“BİLECİK İÇİN İLK GÜNKÜ AŞK İLE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Göreve geldiği 2004 yılından bu yana ''Geçmişiyle Övünen Geleceğe Emin Adımlarla Yürüyen Marka Şehir Bilecik'' ideali doğrultusunda ortaya koyduğu başarılı çalışmalarla Bilecik’i adından söz ettiren bir konuma taşıyan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik'e bu zamana kadar olduğu gibi ilk gün ki aşk ile hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

0
1510

Osmangazi Mahallesi Kadın ve Spor Merkezi Hizmete Açıldı
Bilecik Belediyesi tarafından Osmangazi Mahallesi’ne kazandırılan Kadın Spor ve Yaşam Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.
Spor Merkezinde gerçekleştirilen programa Bilecik’te, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Bilecik Belediyesi Kadın Spor ve Yaşam Merkezi” açıldı. Osmangazi Mahallesi’ndeki tesisin açılış törenine, Vali Tahir Büyükakın, Belediye Başkanımız Selim Yağcı, AK Parti İl Başkan Vekili Haşim Balcı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, daire amirleri, muhtarlar, siyasi parti, kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşımızın okunduğu program, Kur’anı Kerim tilaveti ile başladı.
“Amacımız; Bütün Mahallelerimizde Bu Tür Güzel Eserleri Kazandırmaktır”
Belediye Başkanımız Selim Yağcı, programda yaptığı konuşmada; bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladığını belirtti. Bilecik Belediyesi olarak başta kadınlar olmak üzere toplumun tüm bireyleri için güzel çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Bugün birçok yönüyle özel ve güzel bir günü yaşıyoruz. Çok şükür geçtiğimiz yıl Beşiktaş Mahallemize kazandırdığımız Kadın Spor ve Yaşam Merkezinin açılışını yaparken, bir söz verdik ve Osmangazi Mahallemize de böyle bir eseri kazandıracağımızı söyledik ve bugün bunu gerçekleştirmiş olmanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Kadınlarımız gerçekten bizler için çok önemli ve bizler de onlara layık eserler hazırlamaya gayret gösteriyoruz. Doğumdan ölene kadar hayatın her safhasında var olan kadınlarımızın gününü kutluyorum. Hanımlara yapılan her yatırım, yol, su, elektrik olarak toplumun her kesimine döner. Yaptığımız icraatların kabul edilip kullanıp da bizlere ayrı mutluluk veriyor. İnşallah; Hürriyet, Ertuğrulgazi ve diğer mahallelerine de bu tür tesisler yapacağız. Bugün bu müjdeyi de veriyorum.” ifadelerini kullandı.
Mahallelilerimiz Birlik ve Beraberlik İçin Buluşmaya Devam Ediyor
Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve mahalle sakinleri arasında birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesini sağlayan Mahallelerimizle Buluşuyoruz adlı etkinlikler, kaldığı yerden devam ediyor.
Başta tiyatro festivalleri, gençlik ve çocuk şenlikleri olmak üzere vatandaşlarımızı birçok kültürel ve sanatsal aktivite ile buluşturan Bilecik Belediyesi, bütün mahallelerdeki kadın sakinlerini “Mahallelilerimizle Buluşuyoruz” adlı etkinlik ile buluşturuyor. Mahalle sakinleri arasında komşuluk ve mahallelilik duygularının pekişmesini sağlayan, etkinlik ile mahalle sakinleri, bir yandan belediyenin mahalleleri ve şehir için yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olurken aynı zamanda çeşitli konserlerle buluşacak. Bilecik Belediyesi tarafından çeşitli hediyelerin verildiği ve özel çekiliş ile hediyelerin taktim edildiği programda konuşan Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Bilecik Belediyesinin çalışmaları hakkında mahalle sakinlerine bilgi verdi. Mahalle sakinlerinin Bilecik Belediyesi çalışmaları ve yeni projeleri hakkında bilgi sahibi olduğu etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Selim Yağcı, 14 yılda Bilecik için çok güzel çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, bundan sonra da hep birlikte daha güzel eserleri ortaya koyacaklarına inandığını belirtti. Gerçekleştirilen etkinlik ile mahalle sakinlerinin bir araya gelmesi ve komşuluk bilincinin gelişmesi olduğunu kaydeden Belediye Başkanımız Selim Yağcı, “Bilecik Belediyesi olarak geçtiğimiz yıllarda başlatmış olduğumuz bir geleneği yeniden yaşatmak istedik ve böylece bir araya geldik. Komşularımızı tanıyalım, birbirimizle hasbihal edelim ve birbirimizle tanışalım istedik. Allah’a çok şükür geçirdiğimiz bu 14 yılın sonuna baktığımızda hep birlikte gerçekten çok güzel çalışmaları şehrimize kazandırmışız. Çünkü Bilecik, ata ve ecdat diyarı, sizler de bizler için çok değerlisiniz. Bu anlamda güzel hizmetleri hep birlikte gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Göreve geldiğimizde şehrimizin o kadar sorunu vardı ki, bunları ancak büyük bir plan dahilinde gerçekleştirebiliriz dedik ve 3 aşamalı bir çalışma planı ortaya koyduk. Önce şehrimiz için olmazsa olmaz ihtiyaçları yerine getirdik. İkinci dönemimizde şehrimize vizyon değeri katacak eserler inşa ettik ve 3. Dönemde ise şehrimizin her alanda tanınıp turizminin gelişmesi için gayret gösteriyoruz. Yapılan bu programlar, aramızdaki birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını arttıracaktır. Birbirimizle tanışıp, sevgi ve üzüntülerimizi paylaşmamıza imkan tanıyacaktır Öte yandan kadınlarımıza çok önem veriyoruz ve onların görüşleri biz belediyeciler için çok önemlidir. Bayan kardeşlerimizle böyle etkinliklerle bir araya gelerek hem onların isteklerini dinliyoruz, hem de şehir için neler yapabileceğimizin fikrini almış oluyoruz.” dedi.
Sultaneli Osmanlı Sokağı Bilecik’in Cazip Noktalarından Biri Olacak
Bilecik Belediyesi tarafından, Devlet Hastanesi önünde yapılan ve bölgenin yeni cazip noktalarından bir olmaya aday, Sultaneli Osmanlı Sokağı’nda inşaat çalışmaları tamamlandı.
Bilecik Merkez Ertuğrulgazi Mahallesi Ertuğrulgazi Caddesi üzerinde bulunan ve Bilecik Belediyesi tarafından inşa edilen Sultaneli Osmanlı Sokağı projesi satış noktaları, Bilecik Turizm ve Tanıtım çalışmalarına katkı sunacak şekilde gerçekleştirildi. Uygulanacak proje kapsamında; Sultaneli Osmanlı Sokağı içerisinde hazırlanan satış noktalarında; Bilecik yöresine ait unutulmaya yüz tutmuş el sanatları, yöresel lezzetler, gelenek ve göreneklerimizi yansıtan ürünler ve hizmetler, yeni teknoloji ile üretilmiş Bilecik temalı ürünler, tescilli kuru ürünler, yöresel içecekler ile Bilecik temalı hediyelik eşyaların satışının yapılması amaçlanıyor. Sultaneli Osmanlı Sokağı’nın Bilecik’e ait ürün ve değerlerin tanıtımı noktasında önemli bir katkı sağlayacağını ifade eden Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Bilecik’te geçmişiyle övünen, geleceğe emin adımlarla yürüyen bir marka şehir oluşturma çabası, gayreti içerisindeyiz. O çalışmalarımızın içerisinde bir bölümü teşkil eden Sultaneli Osmanlı Sokağı adını verdiğimiz özellikle ev hanımı kardeşlerimizin el ve ev ürünlerinin pazarlanacağı ve turizmimize de gerek tarihsel anlamda, gerek kültürel anlamda, gerek sosyal anlamda tanıtım noktasında büyük katkı sağlayacak, Bilecik’in çok özel ve güzel bir mekanı olacak. Sadece Bilecik’te yaşayan hemşehrilerimiz değil, Bilecik’e misafir olarak gelen hemşehrilerimiz de, kardeşlerimiz de Bilecik’e ait ürünlerin burada alınması noktasında uğrayacakları, Bilecik’i tanıtacak özel bir mekan olacak.” dedi.
Süreli Tahsis İşlemlerinde Sona Gelindi
Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve birçok ev hanımı ile meslek sahibinin ürünleri ve çalışmaları ile faaliyet göstereceği Sultaneli Osmanlı Sokağı süreli tahsis başvuruları alındı. Başvuru kriterlerine ve belirlenen şartlara uygun olarak satış noktalarında gerçekleştirmeyi düşündükleri projelerini metin ve görsellerle anlatarak başvurularını Bilecik Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne yapan birçok ev hanımı ile meslek sahibine yapılacak inceleme ve değerlendirmeler sonucunda Sultaneli Osmanlı Sokağı’nda yer tahsis edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.