BİLECİK BELEDİYESİ’NDEN İSTİHDAM ATÖLYELERİ

0
444

Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan ‘’İstihdam Atölyeleri‘’ ile ilk aşamada ev hanımları hem meslek sahibi olacak hem de aile ekonomilerine katkı sağlayacak.

Sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda önemli çalışmalara imza atan Bilecik Belediyesi tarafından Mahalle Konaklarında gerçekleştirilecek istihdam atölyeleri kapsamında ev kadınları yapacakları parça başı iş karşılığında ücret alacaklar.

Kadın istihdamına önem veren Belediye Başkanı Semih Şahin’in talimatı doğrultusunda hazırlanan ‘’İstihdam Atölyeleri’’ ilk aşamada kadınlara yönelik olurken, daha sonra ihtiyaca göre dezavantajlı vatandaşlarımız ile erkeklere yönelik gerçekleştirilecek.

Ev hanımlarının sosyal hayata daha çok dahil olması ve aile ekonomilerine katkı sağlamaları düşüncesiyle gerçekleştirilecek proje ile Mahalle Konakları daha işlevsel hale gelecek.

İlk önce Bahçelievler Mahalle Konağında başlayacak olan projeden faydalanmak isteyen ev hanımları, Bilecik Belediyesi Bilgi Evi İstihdam Masası’na başvurarak, İstihdam Sorumlusu Cemile Toka ile yüz yüze görüşebilir ya da  214 90 00 (Dahili No: 9130) numaralı telefonları arayarak detaylı bilgi alabilirler.

Kadınlarımızın aile ekonomilerine büyük katkı sağlayacakları proje, diğer mahalle konaklarında da gerçekleştirilecektir.
CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.