“BEYŞEHİR İÇİN İLK GÜNKÜ AŞKLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Gerek görsel gerekse işlevsel anlamda canlılığını artıran bir ilçe konumuna gelen Beyşehir’de göreve başladığı günden bu güne durmaksızın çalışan, gayret sarf eden ve rekor seviyede çalışmaların altına imza atan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’i geleceğe en iyi şekilde taşımak adına var güçleriyle, ilk günkü aşkla çalışmaya devam ettiklerini ifade etti.

0
1461

Beyşehir Belediyesi’nden Sıcak Asfalt Atağı
Beyşehir’de yılsonuna kadar asfaltsız yol bırakmamayı hedefleyen Beyşehir Belediyesi, ilkbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte yeni asfalt sezonunu açtı.
Beyşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sıcak asfalt çalışmalarına ilçe merkezinde başladı. Antalya Caddesi’nin Orman kavşağı mevkisinde başlayan çalışmalar ilk etapta aynı güzergahta eski belediye iş merkezi önüne kadar devam edecek. Bu çerçevede, çift şeritli caddede eskiyip yıprandığı için sökülen kilitli parke taşlarının yerini güzergaha daha da konfor katacak olan sıcak asfalt alıyor. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, sıcak asfalt çalışmalarının yürütüldüğü Antalya Caddesi üzerinde incelemelerde bulundu. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, belediye meclis üyeleri ve partililer ile birlikte çalışmaların yapıldığı caddeye gelen Başkan Özaltun, cadde çevresindeki esnaflarla da bir araya gelirken yetkililerden yolun son durumu hakkında bilgiler aldı. Başkan Özaltun açıklamasında, Beyşehir Belediyesi olarak 2018 yılına yol çalışmalarıyla birlikte çok hızlı bir giriş yaptıklarını söyledi. Elverişli hava şartlarının da çalışmaların hız kazanmasında önemli bir rolü olduğunun altını çizen Özaltun, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yılbaşından bu yana gerek ilçe merkezinde, gerekse dış mahallelerde yol çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Bu yıl yapımı planlanan yollara kilitli parke taşı döşemenin yanı sıra, soğuk ve sıcak asfaltla kaplanması çalışmalarına da hız vereceklerini kaydeden Özaltun, sıcak asfalt çalışmalarına kent merkezinde Antalya Caddesi ile birlikte başladıklarını ifade etti. Bu güzergâhtaki parke taşlarının artık çok eskidiğini ve yıprandığını, çevresindeki esnafların da caddedeki kilitli parke taşlarının sökülerek yerine sıcak asfalt dökülmesine yönelik taleplerin geldiğini anlatan Özaltun, vatandaşlardan da benzer yönde isteklerin olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: “Artan bu talepler üzerine sıcak asfalt çalışmalarına Antalya Caddesi’nde startı verdik. Burası şehrimizin en önemli caddelerinden birisi ve çift şeritli bir güzergâh. Orman İşletmesi kavşağında başlayan çalışmalar hızla devam ediyor. Ekiplerimiz bir yandan bu yol üzerindeki eski parke taşlarını sökerken, diğer yandan da asfalt ekiplerimiz de zemin düzenlemelerinin ardından hızlıca sıcak asfalt serimini gerçekleştiriyor. Ekiplerimizin çalışmalarını burada yerinde inceledik. Kendilerine kolaylıklar diliyorum. Benzer çalışmalar şehir merkezinde talep gelen, ihtiyaç duyulan caddelerimizde de yürütülecek. Bu arada, şunu da ifade etmek istiyorum. Sivil toplum kuruluşlarımızla ve mahalle muhtarlarımızla yapmış olduğumuz toplantılarımızda 2019 yılına gelinceye kadar Beyşehir merkez de dahil, tüm dış mahallelerimizde talep edilen tüm yolların gerek parke taşıyla, gerekse asfaltla kaplanması yönünde sözlerimiz olmuştu. Bugüne kadar bu doğrultuda yürütülen çalışmalara baktığımızda, 2018 yılının sonunda vermiş olduğumuz bu konudaki bütün sözleri yerine inşallah getirmiş olacağız.”

                  Beyşehir, Yeni Prestij Caddelerine Kavuşuyor
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, şehir merkezini yeni prestij caddelerine kavuşturmaya başladıklarını söyledi.
Belediye Başkanı Murat Özaltun, kent merkezinde yürütülen sıcak asfalt çalışmalarının gerçekleştirildiği noktalarda incelemede bulundu. Beyşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün ilçe merkezindeki ana arterleri sıcak asfalt konforuyla tanıştırmaya başladığını dile getiren Özaltun, vatandaşlardan gelen talep üzerine uzun yıllardır kullanıldığı için aşınıp yıpranan kilitli parke taşlarını sökerek yerine sıcak asfalt serdiklerini belirtti. Özaltun, bu kapsamda parke taşlarının söküldüğü ana caddelere taşların kalınlığında sıcak asfalt döküldüğünü hatırlatarak, günü kurtaran yatırımlar değil, ilçe merkezine uzun yıllar hizmet verecek çalışmalar yürüttüklerini vurguladı. Özaltun, sıcak asfalt dökülerek yol çizgi çalışmaları tamamlanan güzergahların ilçe merkezinin yeni prestij caddeleri haline getirildiğini kaydetti. Bu çerçevede Beyşehir merkezde kilitli parke taşlarının sökülerek yerine sıcak asfalt kaplanan güzergahların ilk etapta Antalya, Atatürk, Hükümet ve Erenler Caddeleri olduğunu anlatan Özaltun, Sanayi Sitesi’nde de sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi. Sıcak asfalt çalışmalarının Beyşehir merkezde diğer ana caddelerde de belli bir plan program dahilinde devam edeceğini vurgulayan Özaltun, kent merkezine 50-60 kilometre mesafedeki dış mahallelerden de benzer çalışmalara yönelik talepler gelmeye başladığını kaydetti. Beyşehir’de başlayan sıcak asfalt çalışmalarını zaman içerisinde dış mahallelere doğru da yaygınlaştıracaklarını ifade eden Özaltun, şunları kaydetti: “2018, Beyşehir’de yol çalışmalarında sıcak ve sathi asfaltın yoğunluk kazandığı bir yıl olacak. Bunun yanısıra, özellikle dış mahallelerimizde yollarımızda kilitli parke taşı döşenmesi çalışmalarımız da devam edecek. Bu çalışmaları yürütebilmek için gerekli ihaleleri gerçekleştirdik. 9 milyon lira bedelle sıcak asfalt ihalesi yaptık. İhale kapsamında 100 dekarlık sathi kaplama için gerekli malzemelerin alımı da yer alıyor. Yine kilitli parke taşında rekor bir ihaleye daha imza attık. Yaklaşık 350 bin metrekarelik kilitli taş içi; bu 12 milyon 600 bin adet parke taşını ifade ediyor ve 7 milyon liralık ihale bedeli bulunuyor. Bu ihale çerçevesinde işi üstlenen firma dış mahallelerimizde kilitli parkenin yollara döşenmesi çalışmalarını da gerçekleştiriyor. Gerek sıcak ya da sathi asfalt, gerekse kilitli parke taşı döşenen güzergahlarımızda aynı zamanda kaldırım ve bordür yenileme, bakım ve tamiri gibi faaliyetler de beraberinde yürütülüyor. Zaten, bu çalışmalar altyapı faaliyetleri de aynı zamanda tamamlanan güzergahlarını kapsıyor. Ekiplerimiz, geride kalan kış mevsiminin ardından ilçe genelindeki yıpranan yollarda bakım, onarım ve tamirat çalışmalarını da yürütüyor. Ayrıca, güzergahlardan sökülen kilitli parke taşlarını da çöpe atmıyor, mahallelerimizin mezarlık yollarında ya da ihtiyaç duyulan diğer noktalarda değerlendiriyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talep olursa da küçük bir ücret karşılığında satışını da gerçekleştirmeyi planlıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.