BELEDİYE BAŞKANI KADİR KARA’DAN ASKIDA EKMEK KAMPANYASINA TAM DESTEK

Osmaniye Belediyesi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başlatmış olduğu askıda ekmek kampanyasına ‘Bir Ekmek de Hemşehrime’ sloganı ile Osmaniye genelinde kampanyaya katılım sağladı.

0
1373

Belediye Başkanı Kadir Kara, Türkiye genelinde sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlayan ‘Askıda Ekmek’ kampanyası için bir fırın işletmesini ziyaret ederek 200 ekmeğin bedelini ödeyerek askıya aldırdı.

Başkan Kara, Osmaniye Belediyesi tarafından hazırlatılan ‘Bu kentte ‘Askıda Ekmek’ kampanyası uygulanmaya başlanmıştır. Haydi Osmaniye. Bir Ekmek de Hemşerime’ afişlerinin tüm fırınlara asılacağını belirtti.

‘Askıda Ekmek’ kampanyasını Osmaniye geneline, mahallelere ve bütün hemşerilerimiz nezdinde yayacaklarını ve geliştireceklerini ifade eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “ Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendinin başlatmış olduğu sosyal sorumluluk projesi olan aynı zamanda inancımızın ve imanımızın gereği olarak ‘Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir’ Hadis-i Şerif-i uyarınca varlık sahibi hemşerilerimizin kendileri için  ekmek alırken alım gücü düşük olan vatandaşlarımızı da düşünerek bir ekmek de onlar için askıya aldırmalarını istiyoruz. Paylaşmayı milli birliği, beraberliği ve birlikte yaşarken bu sorumluluk hadisesini gerçekleştirmek amacıyla Osmaniye genelinde bu projenin ilk aşamasını bu fırında yaptık. Burada ki amaç, dar gelirli vatandaşlarımıza da yardımcı olabilmek ve yaşadıkları şehirde en temel ihtiyaçları olan ekmeği teminde birbirlerine yardımcı olabilmeleri konusunda bir imkan ve bir fırsatı inancımız, imanımız ve insani bir sorumluluk gereği olarak da yerine getirmek. Alım gücü düşük olan değerli hemşerilerimiz fırınların önünde bu afişi ve askıdaki ekmekleri gördüklerinde fırın sahibine askıdaki ekmeklere ihtiyacım var diyerek ihtiyaçları kadar ekmeği alacaklar. Fırıncı kardeşlerimiz askıda ekmek azaldıkça duyarlı vatandaşlarımızın kendileri için ekmek alırken alım gücü düşük vatandaşlarımız için aldıkları ekmekleri asacaklar. İmanımızın gereği olarak komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir hadisi şerifini yerine getirmiş olmanın, milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bu şehirde ve bu ülkede yaşamanın hazzını, aidiyetini ve mutluluğunu hep birlikte paylaşacağız. Bütün Osmaniyeli fırıncılar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızın bu projeye katkı sağlayacaklarına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.