BAŞKAN YAZGI “HALKIMIZA EN GÜZEL ŞEKİLDE HİZMET VERMENİN GAYRETİNDEYİZ”

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı´nın “Başkan Mahallemizde” projesi bu kez Küçük Bölcek Mahallesinde gerçekleştirildi.

0
1686

Sabah saat 08.00 de tüm ekipleri bir araya toplayan Başkan Yazgı, Küçük Bölcek Mahallesinde yapılacak çalışmalar öncesi gerekli talimatları verdi.

Başkan Yazgı’nın talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri, cadde sokak ve parklarda temizlik çalışmasının yanı sıra asfalt ve kaldırım çalışmaları da gerçekleştirdi. Rögar kapaklarını değiştirdi. Kanalizasyon çalışması yaptı.Trafik işaret levhaları   ve yol çizgilerini yeniledi.Belediyenin Sosyal İşler Müdürlüğü evleri, Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise Küçük Bölcek Mahallesinde bulunan esnafları ziyaret etti.Başkan Yazgı, Küçük Bölcek Mahallesi Muhtarı İsmail Uğurlu,  belediye meclis üyeleriyle birlikte Hakkâri Yüksekova’da şehit olan Sinan Kunduracı’nın ailesini evinde ziyaret ederek kahvaltı sofrasında bir araya geldi.

Başkan Yazgı ve beraberindeki ekip, daha sonra okul ziyaretlerine başladı. İlk olarak Hacı Cevriye Ünsal Ortaokulu’nu ziyaret eden Başkan Yazgı, yaz dönemi kurslarında eğitim gören öğrencilerle ve öğretmenlerle hasbihal etti.Daha sonra sırasıyla Mimar Sinan İlkokulu, Aksaray 15 Temmuz Ortaokulu, Mehmet Sarrafoğlu İlkokulu ziyaret edilerek öğretmenlerin istek ve önerileri dinlendi.  Başkan Yazgı ve eşi Hasibe Hanım Mahallede bulunan Kur’an kurslarını ziyaret ettiler. İlk olarak Yeni Camii Yaz Kur’an Kursuna gelen Başkan ve eşi burada Kur’an eğitimi alan kız ve erkek öğrencileri ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdiler.

Kur’an kursları ziyaret kapsamında Mülkoğlu Camii Yaz Kur’an Kursu, Kesik Minare Camii Yaz Kur’an Kursu, Bilali Habeşi Camii Yaz Kur’an Kursu, Eyüp Sultan Camii Kız Kur’an Kursundaki kız ve erkek öğrenciler ziyaret edildi.Başkan Yazgı ve eşi Hasibe Hanım Şehit Jandarma Uzman çavuş Ramazan Yümer’in ailesini evinde ziyaret ederek hayır dualarını aldı. Daha sonra da Şehit Jandarma Komando Onbaşı Yavuz Çoban’ın anne ve babasını evinde ziyaret etti. Çoban ailesinin dualarını aldı.Başkan Yazgı ve eşi Hasibe Hanım Küçük Bölcek Mahallesinde oturan Koputan ailesinin kendisi özel gönlü güzel çocukları Esma Nur’u ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Daha sonra Şehit Nurettin Erkçi’nin ailesi evinde ziyaret edilerek hayır duaları alındı.Başkan Yazgı, Küçük Bölcek Mahallesinde ikamet eden Öztürk ailesini ziyaret ederek, çocuklarının mutluluklarına ortak oldu.Başkan Yazgı eşi Hasibe hanımla birlikte  Şehit Yıldırım Keskin’in ailesini de evinde ziyaret edip, hayır dualarını aldı. Öte yandan Gazi Hasan Altınsoy ve ailesi de evinde ziyaret edilerek hasbihalde bulunuldu.Bu arada okul ziyaretleri de devam etti. Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Özel Yenisen Koleji, Nene Hatun Anaokulu, ziyaret edilerek, okul idarecileri ile öğretmenlerin istek ve önerileri dinledi.

Akşam ise Küçük Bölcek Mahallesindeki vatandaşlarla Mahalle Meclisinde bir araya gelen Başkan Yazgı, vatandaşların sorularını cevaplayıp istek ve önerilerini dinledi. Mahalle Meclisi alanında Başkan, ailelerle Hasbihal ederken, çocuklarda palyaçolar eşliğinde eğlenceli oyunlar oynayıp, sürpriz hediyelerle doyasıya vakit geçirdiler.Küçük Bölcek Mahallesinde gerçekleştirilen “Başkan Mahallemizde ”programı, Açık Hava Sineması etkinliği ile sona erdi.

“Bizim Köyün Şarkısı” adlı çocuk filmi ile Küçük Bölcek Mahallesindeki vatandaşlara keyifli bir sinema akşamı yaşatıldı.

Mahalle İsmail Uğurlu, Bir gün boyunca Küçük Bölcek Mahallesinde bulunan ve birbirinden güzel programlar gerçekleştirerek mahallenin ve vatandaşların sorunlarını yerinde çözüme kavuşturan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve ekibine tüm Mahalle sakinleri adına Teşekkür etti.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.