BAŞKAN ÇELİK’İN FARK YARATAN HİZMETLERİ İLE ŞEHZADELER GÖZ KAMAŞTIRIYOR

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde Şehzadeler halkının güvenini alarak, Şehzadeler İlçesi’nin kurucu Belediye Başkanı unvanını alan Ömer Faruk Çelik, sıfırdan kurulan bir belediye olmanın zorluklarını birer birer aşarak 4 yılda ilçede gerçekleştirdiği hizmetlerle Şehzadeler’i göz kamaştıran bir şehir konumuna getirdi.

0
1201

Kurulduğu 2014 yılında herhangi bir belediye binası bile olmayan Şehzadeler’de, Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 130 metrekarelik bir apartman dairesinde belediyecilik hizmetlerini, gündüz 300 binin üzerinde gece ise 170 bin nüfusa sahip Şehzadeler’e en iyi şekilde hizmetlerini ulaştırıyor. Temiz ve güler yüzlü belediyecilik anlayışı ile 65 mahallede yaşayan 170 bin vatandaşa eşit hizmet veren Başkan Çelik, Türkiye’de Şehzadeler Belediyesi’ni halkla ilişkilerde marka haline getirdi. Tarımdan sağlığa, sosyal yaşamdan spora, tarihten eğitime, kültür sanattan sosyal yardıma kadar her alanda halkın ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeye çalışan Başkan Çelik, genci, yaşlısı, kadını, erkeği ile vatandaşın her kesiminin takdirini topluyor. Şehzadeler halkının daha güzel bir şekilde yaşaması için yeni projelere imza atan Başkan Çelik, ortaya koyduğu bu başarılı çalışmalarını ülke genelinde aldığı ödüllerle de taçlandırıyor.

“Halkımız İçin Güzel Bir Şehir İnşa Ediyoruz”

Şehzadeler’in 65 mahallesine eşit bir şekilde belediyecilik hizmetleri götürdüklerinin altını çizen Başkan Çelik, “Şehzadeler Belediyesi olarak, 10 adet kültür ve taziye evi ile çok amaçlı salonu Şehzadelerimize kazandırdık. Bir tarım şehri olan Şehzadelerimiz’de bir ilk olarak çiftçilerimizin daha rahat bir şekilde ürünlerini üretsin ve ürettiklerini satabilsin diye malzemeli ve malzemesiz 2900 kilometre ova yolu bakımı ve onarımını yaptık. Bu çalışmamız artarak devam edecek. Dünyada kuzey yarım kürede kirazın ilk üretildiği yer olan Şehzadelerimiz’de kiraz üreticilerimizin ürünlerini daha modern ve temiz bir yer de tüccarla buluşturması için Sancaklıbozköy Mahallemiz’de Ege Bölgesi’nin en güzel üretici pazarını inşa ederek hizmete açtık. Yine Manisa’mızın en büyük eksikliklerinden olan Veziroğlu Sosyal Tesislerini de tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Göreve geldiğimiz 2014 yılında 219 bin 759 metrekare olan yeşil alan miktarını yaptığımız çalışma ile 450 bin metrekarenin üzerine çıkardık. Şehzadelerimize halkımızın daha rahat edebilmesi, keyifli vakit geçirebilmesi için 1 milyon 398 bin bedelle sıfırdan 26 adet park kazandırdık. Çocuklarımızın daha sağlıklı parklarda oynayabilmeleri için 3 milyon 619 bin lira harcayarak 43 adet çocuk oyun gurubu ve 35 adet fitness gurubu montajı yaptık. Tüm bunların yanı sıra, ilçemizdeki tüm parklarda çalışmalar yaparak daha güzel bir görünüme kavuşmalarını sağladık. Görev alanımıza girmemesine rağmen ilçemizdeki bütün okullarımızın, tamirat, boyama ve çevre düzenlemeleri noktasında bütçe imkânlarımız ölçüsünde destek oluyoruz. Bugüne kadar 3 tane sıfırdan okul binası yapabilecek bütçeyi Şehzadelerimiz’de eğitim kalitesinin daha iyi seviyelere gelmesi için okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesinde kullandık. Çocuklarımıza daha iyi şartlarda eğitim verebilmenin gayreti içerisinde olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Yeni Projeler İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz”

Şehzadeler Belediyesi Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, Adnan Menderes Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Spor Tesisleri ve Kafeteryası, Kadın Spor Merkezi, Akpınar Mahallesi Çok Amaçlı Salon ve Kurs Binası, Şehzadeler Belediyesi Kiraz Pazarı, Karaağaçlı Alparslan Türkeş Mesire Alanı, Yeniköy’de Hacı Bektaş-İ Veli Kültür Merkezi ve Cemevi Gençlik Merkezi, Veziroğlu Sosyal Tesisi, Hobi Bahçeleri, Tepecik Mahallesi Halı Saha ve Kır Düğün Salonu, Halıtlı Mahallesi Halı Saha, Karaoğlanlı Mahallesi Atış Poligonu, 10 Adet Kültür ve Taziye Evi İle Çok Amaçlı Salon gibi birçok önemli projeyi tamamlayarak hizmete açan, devam eden ilk ve örnek projelerle de şehrin değerine değer katmaya devam eden Başkan Çelik, halkın daha güzel bir şehirde yaşaması için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.