BAŞKAN ÇELİKCANDAN ÖĞRECİLERE SATRANÇ TAKIMI HEDİYE

0
1469

 Misis Şehit Muharrem Erdoğan İlköğretim Okulunda satranç dağıtım töreninde bir konuşma yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘’Çocuklarımızı mutlaka bir sportif aktiviteye ve sosyal bir etkinliğe göndermeliyiz. Bu tür etkinlikler çocuklarımızın bedensel, zihinsel ve duygusal olarak gelişmelerini sağlar.’’ dedi. Burada asıl amaç ise çocuğun gelişiminin yanı sıra çevresini daha iyi tanıması, iyi iletişim kurması ve sosyal yönünü daha fazla geliştirmesidir. Sportif faaliyetler ve sportif etkinlikler bunun için bir araçtır. Satranç sporunun da bu alanda farklı ve özel bir önemi vardır. Bu amaçla Nisan ayı içerisinde ilçemiz genelinde bir turnuva düzenleyerek çocuklarımızın bu etkinliklerden faydalanmasını sağlayacağız. Mayıs ayında ise daha geniş katılımlı uluslararası bir turnuva düzenlemeyi planlıyoruzşeklinde konuştu.

   Satranç sporunun özelliği dolayısıyla farklı bir oyun olduğunu belirten Başkan Çelikcan Satranç oyunu hedefe ulaşmada her zaman tedbirli olmayı öğretir. Yaşamda da satranç oyununda da esas olan mücadeledir. Satranç bizlere oyunda olduğu gibi yaşamda da kısa ve uzun vadeli hedeflerin olması gerektiğini, amacı olmayan oyunun da yaşamın da bir şey ifade etmeyeceğini anlatır. Satranç oyunu bize hedefe ulaşmak için bir plan yapılması gerektiğini ve bu plan doğrultusunda olanakları en iyi kullanmayı öğretir. Bu nedenle satranç sporunu okullarımızda yaygınlaştırmak amacıyla ilçemizde bulunan bütün okullarımızdaki satranç kulübü öğrencilerine birer satranç takımı hediye edeceğiz. Amacımız, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara en iyi şekilde hazırlamaktır. şeklinde konuştu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.