Başkan Çelik, Erciyes’te uluslararası çapta başarılı sporcular yetiştirmek için düğmeye bastı BÜYÜKŞEHİR, ERCİYES’TE KAYAK OKULU AÇIYOR

0
1474

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes’te açılacak olan Kayak Okulu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Başkan Çelik, 1 Ocak’ta açmayı planladıkları kayak okulunda uluslararası çapta sporcu yetiştireceklerini belirtti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes’teki Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş Kayak Okulu’nu gezerek bilgi aldı. Kayak okulunun tüm birimlerini gezen ve kayak malzemelerini inceleyen Başkan Çelik, bu okulun önemli sporcular yetiştireceğini belirtti.
Erciyes’e yaklaşık 200 milyon avro para harcadıklarını ifade eden Başkan Çelik, “Türkiye’de hatta belki de dünyada ilk defa bir yerel yönetim böyle bir kış sporları merkezi yapmak için bu kadar para harcadı. Biz bu parayı Kayseri ekonomisine canlılık kazandırmak, yeni bir sektör ve değer katmak için harcadık. Erciyes’te alt ve üst yapı anlamındaki yatırımları tamamladık. Dünyanın en iyi spor merkezini yapabilirsiniz; ama sporcu yetiştiremiyorsanız bir anlamı olmaz. Bu yüzden bizim hedefimiz Kayseri’de bu güzel tesisleri kullanacak sporcular yetiştirmek. Açacağımız kayak okulunda 7-15 yaş grubundaki öğrencilerimize kayak kursu verilecek. Kayak okulunu 1 Ocak’ta açmayı planlıyoruz. Eminim ki birkaç sene içinde uluslararası müsabakalarda derece alan sporcular yetiştireceğiz” dedi.
Çocuklarını kayak okuluna gönderen ailelerden para talep etmeyeceklerini dile getiren Başkan Çelik, “Öğrencilerimizin kayak takımlarını, kayak malzemelerini biz tedarik ediyoruz. Kayak sporu zengin sporu diye bilinir; ama biz tüm gelir seviyesindeki hemşehrilerimize çağrı yapıyoruz. Hiçbir masraf ettirmeden çocuklarınıza kayak öğreteceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.