BAŞİSKELE BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME DEĞER KATAN ÇALIŞMALAR

Belediye olarak eğitime ayrı bir önem verdiklerini ve eğitim yatırımlarını çok önemsediklerinin altını çizen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “Eğitimde Yıldız” Başiskele’de eğitim ve öğretimine değer katan çalışmaların devam ettiğini söyledi.

0
1763

Belediye olarak eğitime ayrı bir önem verdiklerini ve eğitim yatırımlarını çok önemsediklerinin altını çizen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “Eğitimde Yıldız” Başiskele’de eğitim ve öğretimine değer katan çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Başiskele Belediyesi, ilçe sınırları içindeki okulların maddi ve manevi ihtiyaçları konusunda eğitime desteklerine devam ediyor. Başiskele Belediyesi Başkanı Hüseyin Ayaz’ın düzenli olarak yapmış olduğu okul ziyaretleri sırasında okul idarecileri ve öğretmenleriyle yaptığı istişare toplantıları meyvesini veriyor. Yuvacık Aydınkent İlk ve Ortaokulu idareci ve öğretmenlerinin talepleri doğrultusunda fen dersleri için Başiskele Belediyesi tarafından laboratuvar hazırlandı. Eğitime ve gelecek nesile büyük önem veren Başkan Hüseyin Ayaz, laboratuvar sınıfının açılışını okul idarecileri ile birlikte yaptı. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın talimatıyla kurulan fen laboratuvarında en az 24 öğrenci rahatlıkla fen deneyleri yapabilecek. Fen laboratuvarında 1 öğretmen ana kumanda paneli, 4 öğrenci ünitesi (elektrik, su ve gaz), 10 masa,  30 öğrenci taburesi, 4 adet lavabo ve laboratuvar malzemesi mevcut. İlk ve ortaokul düzeyi öğrencileri fen bilgisi derslerinin deneylerini bu sınıfta güvenle yapabilecek. Özel olarak dizayn edilmiş laboratuvarlarda deneylerde gereksinim duyulan güç kaynakları ve ölçü aletleri hem öğrenci ve hem de öğretmen masasında bulunuyor. Öğrenci masaları elektrik, su ve gaz sağlayacak şekilde dizayn edilmiş, üzerinde asite dayanıklı özel imalat lavabo, iki çıkışlı gaz musluğu, enerji ünitesi, topraklı elektrik prizi, bulunmaktadır. Öğrenci masaları herhangi bir elektrik problemine karşı sigorta ile korunmuş, öğretmen masasında bulunan kontrol paneli ile her deney masası ayrı ayrı kontrol edilebilmekte ve öğrenci masalarındaki elektrik enerji üniteleri,  su ve gaz muslukluları ayrı ayrı tek tuşla açılıp kapatılabilmektedir. Ana kumanda merkezinden tüm cihazların yönetilebiliyor olması sistemi öğrenciler açısından güvenli hale getiriyor. Tüm ünitelerin kontrolleri ana kumanda merkezinden kontrol ediliyor. Herhangi bir aksilikte müdahale edilebiliyor.

“Başkan Ayaz Eğitimcilerinde Yanında”

Eğitimde Yıldız kent Başiskele’de okulların ve öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Başkan Ayaz, gelecek nesillerimizin mimarları olan öğretmenleri de unutmuyor. Başiskele’de ki tüm okulla tek tek ziyaret eden ve Öğretmenlere bisiklet hediye eden Başkan Ayaz, “Başiskele’nin eğitim neferleri, gelecek nesillerimizin mimarları öğretmenlerimize fedakârca yaptıkları hizmetlerinden dolayı bisiklet hediye ediyoruz.”dedi.

“Başiskele Belediyesinden Eğitime Sınır Ötesi Destek”

Başiskele Belediyesi, İHH İnsani Yardım Vakfı Ortaklığı ile Kilis Öncüpınar Sınırı Azez ilçesinde okul kuruyor. Yeniköy Merkez Mahallesi’nde Deprem zamanından kalan ve daha sonrasında öğrenci yurdu olarak kullanılan 62 konteyner içindeki malzemelerle birlikte şimdi sınır ötesinde çadırlarda eğitim gören çocukların eğitim yuvası olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.