Balıkesir’de Teknokent’in Temeli Atıldı

Yıllardır hayali kurulan ve Balıkesir’i ARGE ve teknoloji üssü haline getirecek olan Teknokent’in temeli Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından atıldı.

0
1546

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Kampüsü içerisinde 11 bin 908 metrekare alan üzerinde 9 bin 771 metrekare alana yapılacak Teknokent ile Balıkesir’i kısa zamanda ARGE ve teknoloji üssü haline getireceklerini söyledi. Teknokent ile ilgili açıklamalarda bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Göreve geldiğimiz günden bu yana teknokenti takip ediyoruz, Sayın Bakanımızın da büyük katkıları oldu. Balıkesir stratejik bir konuma sahip bir şehir. Karayolları ile tren yollarının birleştiği odak şehir. Maalesef diğer şehirlere baktığımızda arzu ettiği noktaya gelememiş. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olunca ben de bu yarışta varım diyen bir oldu. Hükümetimizin de ciddi destek ve yatırımlarıyla önemli mesafeler aldık. Sene 1974’de rahmetli Erbakan hoca OSB’nin temelini attık, o gün sahip çıkamamışız, dalga geçmişiz, temelini Ankara’ya götürüp tarlaya temel atıldı denilmişti. O gün temeli atılan illerin OSB’leri ciddi mesafeler aldı. Göreve geldiğimiz gün teknokent konusunu takip ettik. Süresi dolmak üzereyken arkadaşlarımızla bir araya gelip bir an önce bunu hayata geçirmek için çalıştık. Göreve geldiğimiz 5. Ayında temelini atıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.