Balıkesir’de Kırsalda Yol Sorunu Tarihe Karışıyor

0
75

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi şehirde ulaşım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Ulaşımın daha iyi bir hale gelmesi için çalışmalarını sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Sıcak asfalt, sathi kaplama asfalt, beton yollar, altyapı ve iyileştirme çalışmalarıyla yollarımızda kaliteyi artırmayı hedefliyor.

Bu kapsamda yapılan çalışmalarla, Sındırgı ilçesi Yaylabayır, Yüreğil, Dedeler, Pelitören, Gözeren, Kürendere Grup Yolu’nda asfalt çalışmaları sayesinde 10 mahallenin ulaşımı artık daha kolay. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı doğru yatırımlarla 20 ilçenin tamamında yol sorunu tarihe karışacak.

Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz çalışmalarla ilgili olarak, “Bu zamanı en verimli şekilde değerlendirmek için iyi bir hazırlık yapmıştık. Sındırgı’nın son 3 yıldır alt yapısını hazırlıyorduk. Artık son rötuşları yapıyoruz. İnşallah ilçemizde sene sonu itibari ile asfalt sorunu kalmayacak. İlçemizin çok farklı noktalarında 57 kilometre asfalt serimi gerçekleştirildi. Bunun üzerinde 70 kilometre daha asfalt serimini gerçekleştirmek için arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın güvenli, konforlu bir şekilde istedikleri her yere ulaşması için Büyükşehir ekiplerimiz 7 gün 24 saat çalışıyorlar.” dedi.

SINDIRGI’YA BÜYÜK YATIRIM

Yolun medeniyet olduğuna vurgu yapan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Bu medeniyeti inşa eden Büyükşehir Belediyemiz var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz ile birlikte bugün Sındırgı’nın bir ucundan diğer ucuna kadar ayak basmadık yer bırakmadık. Sındırgı’nın en büyük yapılması gereken işlerinden birisi de yol ağının iyileştirilmesi. Şu anda bu yollarımızın çocuğunun asfaltı tamamlanmış oldu. Büyükşehir’in Sındırgı’ya büyük bir yatırımı var. Balıkesir için Yücel Başkanım büyük bir şans. Allah ondan razı olsun” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.