Balâ Sanayi Sitesi’nde Sona Geliniyor

Balâ Belediyesi’nin Ankara Büyükşehir Beledisi ile birlikte yürüttüğü önemli vizyon projelerinden biri olan Sanayi Sitesi Projesi kapsamında yürütülen sanayi dükkânlarının yapımı büyük bir hızla devam ediyor.

0
2178

Balâ’da, Balâ Belediyesi tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile hayata geçirilen Sanayi Sitesi Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar devam ediyor. Toplam 28 dükkanın yapıldığı projenin ilk etap çalışmaları tamamlandı. Devam eden projenin ikinci etap çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte satışa çıkarılacak olan dükkânlar İlçedeki esnaflara satılacak. İlçe ekonominin gelişmesi adına büyük önem arz eden projeyle ilgili çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Arif Kaplan, Balâ’da küçük sanayi alanında hizmet veren ve geçimini bu alanda sağlayan esnafların bu projenin tamamlanması ile daha modern ve daha sağlıklı ortamlarda işlerini yapabilme imkânına kavuşacağını söyledi.

Sanayi sitesi projesinin Balâ’nın gelişimine yeni ve farklı bir ivme kazandıracağını ifade eden Belediye Başkanı Arif Kaplan, proje ile ilgili yaptığı açıklamada “Sanayi sitesi projemiz bitme aşamasına geldi. İnşallah Eylül ayında sanayi dükkânlarını esnafımızın kullanımına hazır hale getirip teslim edeceğiz. İki etapta gerçekleştirdiğimiz projemizin ilk etabını tamamladık. 2. Etap çalışmalarımız ise devam ediyor. Toplam 28 dükkânın yer aldığı sanayi sitemizde bu dükkanların 18 tanesi tamamlanmak üzere 10 tanesinin de çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyemizin de katkıları ile ilçemize kazandırdığımız sanayi sitemizdeki dükkânlarımızın esnaflarımıza satışını gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.