AZİZİYE ÇEKİM MERKEZİ OLDU

“Marka ilçe, marka belediye” hedefiyle yola çıkan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçenin cazibesini artıracak yatırımların altına imza atarak, Erzurum’un en güzel yaşam merkezlerinden birini oluşturdu.

0
2002

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “İlçemiz her geçen gün gelişip, büyürken, bizim de iş yükümüz ve sorumluluğumuz artıyor. Buna rağmen bizim hizmet felsefemizi oluşturan ‘bahane değil, hizmet üreteceğiz’ düsturuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşımızın ayağının toza ve çamura gelmemesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Hizmetin en güzeline ve en mükemmeline layık olan hemşehrilerimiz en güzel hizmeti sunmak için ekip arkadaşlarımızla birlikte gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Biz bu ilçeye ve millete hizmete sevdalandık. Verdiğimiz sözleri birer birer yerine getirirken, ilçemizin çehresini değiştirecek yatırımlar yapmanın da gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Ilıca Kentsel Dönüşüm Projesinde Sona Gelindi

TOKİ ve Aziziye Belediyesi işbirliği ile Ilıca’da yapılan 336 konuttan 111’i noter huzurunda çekilen kurayla hak sahiplerine teslim edilirken, 99’u ise yine kurayla satışa sunuldu.

Ilıca’nın çehresiyle birlikte kaderini de değiştirecek dev kentsel dönüşüm projesinde sona gelindi. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Aziziye Belediyesi tarafından Ilıca Mahallesi’nde yapılan 336 konuttan 111’i kurayla hak sahiplerine teslim edilirken, 99’u ise kura çekimiyle satışa sunuldu.Ilıca’da değişim ve dönüşümün hız kesmeden devam edeceğini belirten Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, yatırımların ilçeye katma değer kazandırdığını söyledi.

Aziziye Belediye Başkanı MuhammedCevdet Orhan, Ilıca’yı cazibe merkezi haline getirmek için dev adımlar attıklarını ifade ederek, kentsel dönüşüm uygulamalarının bu çalışmaların önemli bir ayağını oluşturduğunu ifade etti. Ilıca’da değişim ve dönüşümün hız kesmeden devam edeceğini kaydeden Başkan Orhan, “Hemşerilerimizle kurduğumuz güven ve gönül köprüsü sayesinde Ilıca değişim ve dönüşümünü sürdürecek. Bir yandan kentsel dönüşümle ilçenin çehresini değiştirirken, diğer yandan ilçeye katma değer sunacak yatırımların da altına imza atıyoruz. Yakın bir zamanda belediye hizmet binası, kültür merkezi ve 25 bin metrekarelik dev mesire alanının açılışını gerçekleştireceğiz. Bizim Ilıca için güzel hedeflerimiz ve projelerimiz var. Bunları birer birer hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Kaplıcalar Göz Kamaştırıyor

Aziziye Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Ilıca Termal Tesisleri kapsamlı bir şekilde tadilattan geçirilerek, göz kamaştırıcı bir görünüme kavuşturuldu.

Tesislerin kaplıca bölümü baştan aşağı yenilendi, havuzlar genişletildi, hamam ve saunadan soyunma kabinlerine kadar kapsamlı yenilikler gerçekleştirildi. Yeni oluşturulan kafeterya bölümüyle müşteri memnuniyetinin en üst seviyeye çekilmesi amaçlandı. Havuz kenarlarına koyulan şezlonglar tam not alırken, müşterilerin en fazla şikâyetçi olduğu suyun soğukluğu sorunu da havuzda yalıtım ve suyun kaynağına müdahale edilerek giderildi. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “İlçemize, hemşerilerimize ve müşterilerimize yakışır, termal turizmde marka olacak bir tesis oluşturduk.” dedi. Baştan Aşağı Yenilendi İlçeyi yaşanabilir örnek bir kent kimliğine kavuşturmak istediklerinin altını çizen Başkan Orhan, “Hemşerilerimize verdiğimiz sözleri birer birer yerine getiriyor, ilçemizi yaşanabilir, termal turizmde marka değerler arasına sokmak istiyoruz. Bu konuda attığımız somut adımlardan birisi de termal tesislerimizi kapsamlı bir şekilde tadilattan geçirerek, müşteri memnuniyetini esas alan bir hizmet vizyonuna kavuşturmak oldu.” diye konuştu. Yapılan tadilatta termal tesislerin artık daha hijyenik, daha konforlu ve daha estetik bir görünüme kavuştuğuna vurgu yapan Başkan Orhan, “Havuzlardan, hamama ve saunaya, kafeteryadan soyunma kabinlerine kadar tesislerimiz yenilendi diyebiliriz. Havuzlar genişletildi, suyun soğuk olduğu yönündeki şikâyetler üzerine kaynaktan başlayarak havuzlarda da bir dizi düzenlemeler yapıldı. Artık müşterilerimizi beş yıldızlı bir tesis ve hizmetle karşılıyoruz. Hizmet kalite ve standartımızı daha da yükselttik. İlçemize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Başkan Orhan, termal tesislerin ardından otel bölümünde de kapsamlı bir tadilat için proje çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Dev Mesire Alanında Sona Doğru

Aziziye Belediyesi’nin dev yatırımlarından birisi daha hayat buluyor. Ilıca’da yapımı süren 25 bin metrekarelik mesire alanı projesinde sona yaklaşıldı.

Yaz sezonunda hizmete açılacak olan mesire alanı, ilçeyi yeniden eski cazibesine kavuşturarak, Erzurum ve bölgenin mesire alanı haline getirecek. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bölge halkına nefes aldıracak ve Ilıca’yı Erzurum’un mesire alanı haline getirecek, ferah bir sosyal yaşam alanı oluşturduklarını söyledi. Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte mesire alanında incelemelerde bulunan Başkan Orhan, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Doğu Anadolu Projesi (DAP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen projeyi titiz bir şekilde takip ettiklerini dile getiren Başkan Orhan, “İçerisinde kapalı kamelyaları, çocuk oyun alanları, yürüme yolları, havuzu, dekoratif ağaçları ve ışıklandırmaları bulunan 25 bin metrekare kapalı alana sahip mesire alanı Erzurum ve bölgenin önemli bir ihtiyacına cevap verecek. DAP İdaresi tarafından desteklenen projeyle ilçemiz Erzurum’un nefes alacağı bir sosyal yaşam alanına kavuşacak”  dedi.

Aziziye Belediyesi’nden Bir İlk Daha

Aziziye Belediyesi Erzurum’da bir ilke daha imza atarak, yüzme havuzlu çocuk oyun alanı bulunan park için çalışmalara başladı.

Dadaşkent Saltuklu Mahallesi’nde 4 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan park ile çocuklar keyifli anlar yaşayacak. İçerisinde 4-7 yaş ve 8-12 yaş grubu çocuklara hitap edecek olan oyun havuzlu parkta, 3 adet yunus fıskiye, birer adet de kaplumbağa, kurbağa, yılan kaydıraklar ile şezlong ve duş kabinleri yer alacak. Ücretsiz olarak hizmet verecek olan parkta, otoparktan güvenliğe, çocuk oyun grubundan, kamelya ve mini büfeye kadar her ayrıntı düşünülmüş durumda. Parkın bu yaz sezonunda faaliyete geçirilmesi hedefleniyor. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, çocuk oyun havuzlu parkın Erzurum’da bir ilk olacağına işaret ederek, ağır kış şartlarının hüküm sürdüğü bölgemizde, çocuklarımızın kısa olan yaz tatilini heyecanlı ve coşkulu bir şekilde geçirmeleri için çocuk oyun havuzlu projeyi geliştirdiklerini söyledi. Çocuk oyun alanı ve havuzun 12 yaş altındaki çocuklara hizmet vereceğinin altını çizen Başkan Orhan, “Biz göreve talip olurken, 7’den 70’e her hemşerimize yönelik projelerimizin olduğunu vurgulamıştık. Çocuklarımıza, gençlerimize, yaşlılarımıza ve hanımlara yönelik farklı projeler geliştirerek, Aziziye’yi daha yaşanabilir bir ilçe konumuna getirmek için çalışıyoruz. Yüzme havuzlu çocuk oyun alanı bu projelerimizden sadece biri. İnşallah daha güzel hizmetler ve yepyeni projelerle hemşehrilerimiz ilklerle tanıştırmaya devam edeceğiz. Bizi heyecanlandıran bu güzel projeyi de inşallah yılsonuna kadar tamamlayacağız. İlçemize ve hemşehrilerimiz hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Metruk Binalardan Çok Amaçlı Yaşam Merkezine

Aziziye Belediyesi ilçede yıllardır metruk halde bulunan işyerlerini yıkarak yerine modern kapalı semt pazarı, otoparkı ve engelsiz yaşam merkezi bulunan bir sosyal tesis kazandırıyor.

Aziziye’nin çehresini değiştirerek önemli yatırımlara imza atan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bu kez vatandaşların talebi üzerine yıllardır metruk halde ve toplumun huzurunu bozacak nahoş hallerin yaşandığı işyerlerini kamulaştırarak, yerine içerisinde semt pazarı, otoparkı ve engelsiz yaşam merkezi bulunan, çağın gereksinimlerini karşılayan bir sosyal donatı alanını ilçeye kazandırıyor. Aziziye Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan projenin zemin katında kapalı semt pazarı olacak ve pazarın kurulmadığı günlerde alan, otopark olarak vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek. Semt pazarı sayesinde kış aylarında eksi 40 dereceye varan soğuk kış günlerinde dışarıda satış yapmak zorunda kalan pazar esnafı, vatandaşlara daha sıcak ve hijyenik bir ortamda hizmet vermiş olacak. Sosyal tesislerin birinci katında ise engelsiz yaşam merkezi bulunacak. Engelsiz yaşam merkezinde her yaştan ve her kesimden vatandaşlar yararlanabilecek.  Engelli vatandaşların fazlasıyla düşünüldüğü merkezde; engellilerin bağımsız yaşam becerileri kazanmaları, öz bakım ve günlük yaşam becerilerini kazanmaları, dil ve konuşma becerilerini geliştirmeleri, sözlü ve yazılı anlatım becerilerini geliştirmeleri, sosyal ve toplumsal uyum becerilerini geliştirmeleri ve bilişsel hazırlık becerilerini geliştirebilmelerinin yanında spor yapabilmeleri için uygun ortamlar yer alacak. Proje, tamamlandığında bölgenin en önemli ve farkındalık meydana getirecek çalışması olacağına dikkat çeken Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan,” Yıllardır metruk halde bulunan işyerleriyle ilgili belediyemize vatandaşlar tarafından nahoş olaylar yaşandığı yönünde şikâyetler geliyordu. Belediyemizin de gündeminde olan bölgeyle ilgili ekibimizle bir istişare toplantısı yaptık. Toplantının neticesinde bu metruk işyerlerini kaldırarak, vatandaşlarımıza birçok yönden faydalı olacak bir yaşam merkezi oluşturmayı planladık” şeklinde konuştu.

Özbek Köy Konağı ve Taziye Evi Açıldı

Aziziye Belediyesi’nin mahalle statüsündeki köylerden Özbek’e kazandırdığı köy konağı ve taziye evi hizmete açıldı.

Mahalle statüsündeki köylerden Özbek’e kazandırdığı köy konağı ve taziye evi Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçe merkezinde olduğu gibi köylerde de hizmet ve yatırımlarının devam ettiğini ifade ederek, “Özbek mahallemize yaptığımız ziyaretlerde bizleri ya evlerinizde ya da okulda misafir ediyordunuz. Bu bağlamda yaptığımız son ziyarette bir köy konağı ve taziye evi sözü vermiştik. Rabbim nasip etti ve bu sözümüzü yerine getirdik. İşte ilçe başkanımız, meclis üyelerimiz ve ekip arkadaşlarımızla birlikte bu hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz. Daha önce de Özbek Mahallemizde yol çalışması yaptık. Bu hizmetle birlikte mahallemizin önemli bir sorunu kalmadığı gibi, talepler ve beklentileri noktasında da muhtarımızla istişarelerimizi sürdürüyoruz.” dedi.

Her Cuma Bir Açılış

Aziziye Belediyesi “Her Cuma Bir Açılış” sloganıyla ilçeye kazandırdığı yatırımların açılışını birer birer gerçekleştiriyor.

Meclis üyeleri ve ekibiyle her cuma farklı bir camide cemaatle buluşan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, namaz sonrası da mahalleye yaptığı hizmetlerin açılışını yapıyor. Bu kapsamda Dadaşkent Selçuklu Mahallesi, 200 Evler bölgesinde yapılan taziye evinin açılışı yapıldı. Her Cuma farklı bir mahallede yapılan yatırımların açılışını gerçekleştirdiklerine vurgu yapan Başkan Orhan, “İmkânlarımız el verdiği ölçüde ilçemizin her mahallesine farklı bir güzellik katmanın, hemşehrilerimiz layık oldukları hizmeti vermenin gayreti ve çabası içerisinde olacağız. 200 Evler Bölgesi’ndeki Aşağı Vehbi Efendi Camii’nin yanına yap‐ tığımız bu güzel hizmette bölgede önemli bir ihtiyacı giderdi. Hemşehrilerimiz hayırlı olsun.” diye konuştu.

Başkan Orhan, Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor

Fiziki anlamda ortaya koyduğu vizyon projeleri ile Aziziye’ye farklı bir kimlik kazandıran Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, sosyal belediyecilik alanında ortaya koyduğu başarılı projeleriyle gönülleri fethetmeye devam ediyor.

Sosyal belediyecilik faaliyetlerinin öncelikleri arasında yer aldığının altını çizen Başkan Orhan, “Seçildiğimiz günden itibaren toplumumuzun her bir ferdini sevgiyle, muhabbetle kucaklama adına bir dizi sosyal ve kültürel projeyi de hayata geçiriyoruz. Hemşerilerimizle her zaman iç içe olmaya, onların sevincinde, kederinde, iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya özen gösteriyoruz. Hedefimiz hemşerilerimizin gönüllerine girmeyi başarmak. Bunu başarabiliyorsak, hemşerilerimizin duasını ve desteğini alabiliyorsak, bizim için bundan daha güzel mutluluk ve daha büyük bir gurur olamaz. Muhtarlarımızla işbirliği içerisinde çalışırken, zaman zaman ziyaretler gerçekleştirerek en ücra köşedeki vatandaşlarımızı bizzat dinliyoruz, taleplerini alıyoruz. Hizmet vizyonumuzun temelini oluşturan, ‘Halka rağmen değil, halkla birlikte yönetim’ anlayışıyla hedefe emin adımlarla yürüyoruz.” dedi.

AZİZİYE BELEDİYESİ GİRİŞİMCİLERİN YANINDA

Aziziye Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle ilçede girişimcilik kursu düzenledi.Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, üretim ve istihdama katkı sağlayacak her türlü projenin destekçisi olduklarını söyledi.

“Gönül ve Kardeşlik Köprüleri Kuruyoruz”

Kars’ın Digor İlçe Belediyesi arasında kurulan kardeşlik köprüsü meyvelerini vermeye başladı. Aziziye Belediyesi, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğu bu günlerde kardeşlik bağlarını daha da güçlendirmek amacıyla Digor’un merkezinde yaptırılan kardeşlik parkı tamamlandı.

Aziziye, Sosyal Belediyecilikte De Öncü

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere önem verdiklerinin altını çizerek, ilçedeki okulların fiziki imkânlarından öğrencilerin eğitim materyali ihtiyacına kadar birçok destek sunduklarını vurguladı. Sosyal belediyecilik anlamında aile kurumunun sağlıklı ve huzurlu bir şekilde idamesini sağlayarak, toplumun sağlam temeller üzerine kurulmasını hedefleyen Evlilik Okulu, mesleki eğitim ve hobi kurslarına önem verdiklerine işaret eden Başkan Orhan, zaman zaman girişimcilik kurslarının yanı sıra şehrin kültürüne hizmet eden başta bar olmak üzere çeşitli kurslar düzenlediklerini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.