“AZİM VE VİZYON ŞEHRİ BESNİ’ NİN KABUĞUNU KIRARAK HEDEFLERİNİ BÜYÜTTÜK”

“BESNİ’ Yİ YENİDEN İNŞA EDİYORUZ” “Belirlediğimiz hedeflerimiz doğrultusunda yapılan tüm çalışmalarımız; Besni’yi hak ettiği konuma taşıyarak ilçe hal...

“AZİM VE VİZYON ŞEHRİ BESNİ’ NİN  KABUĞUNU KIRARAK HEDEFLERİNİ BÜYÜTTÜK”
“AZİM VE VİZYON ŞEHRİ BESNİ’ NİN  KABUĞUNU KIRARAK HEDEFLERİNİ BÜYÜTTÜK”
+6
Haber albümü için resme tıklayın

“BESNİ’ Yİ YENİDEN İNŞA EDİYORUZ”

“Belirlediğimiz hedeflerimiz doğrultusunda yapılan tüm çalışmalarımız; Besni’yi hak ettiği konuma taşıyarak ilçe halkının rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri içindir. Bu topraklara ve bu insanlara hizmet etmek bana güç ve ilham kaynağı. Besni’yi yeniden inşa ediyoruz.”

Değişen ve güzelleşen çehresi ile sıkıntıları geride bırakarak markalaşma yolunda ilerleyen bir bölge haline gelen Besni sosyal belediyecilik kavramı ile bütünleşerek adını kalın harflerle tüm platformlarda yazdırmaya devam ediyor. Girişimci yapısıyla ve vizyonel çalışmalarıyla Besni’yi her geçen gün daha ileri seviyelere taşıyan, ilçede hizmet rüzgârları estiren, yaptığı girişimler sonucu Besni’nin gelişimi noktasında önemli bir mesafe kaydeden ve makamında oturmak yerine halkın sıkıntılarıyla birebir ilgilenen, Besni ve Halkı için kutsal saydığı görevine dört elle sarılmış bir başkan; İbrahim Öztürk. Yaptığı çalışmalar ile sosyal yaşamın insan hayatındaki önemi her defasında vurgulayan Başkan Öztürk; “Besni ve halkının benim için büyük bir öneme sahip. Bu topraklara ve bu insanlara hizmet etmek beni gururlandırıyor. Bugün olduğu gibi yarında Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gölgesinde Besni için nice başarılı çalışmalara imza atacağız.” açıklamasında bulundu.

Besni’yi geliştirmek ve canlandırmak noktasında gerçekleştirdikleri çalışmaları kentsel dönüşüm projeleri ile taçlandırarak Besni’yi yeniden inşa edeceklerini ifade eden Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk,kentsel dönüşüm proje ile ilgili şunları kaydetti; “Kentsel dönüşüm Besni’nin kaderini ciddi anlamda etkileyecek önemli bir proje. Biz bu projeyi, 2015 yılında almış olduğumuz meclis kararı doğrultusunda akabinde bu kararımızın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü tarafından incelenmesi sonucunda akabinde 2016 yılında Bakanlar Kurulu kanunun kararının çıkması doğrultusunda burası riskli alan ilan edildi. Bu ilandan sonra biz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı marifetiyle buranın zemin etüdünün yapılmasını, mevcut durumun incelenmesini, raporlanmasını, değer tespitlerinin yapılmasını, mimari projelerinin oluşturulması şeklinde bakanlığın vermiş olduğu yetki doğrultusunda bir firmaya iş ve işlemlerin yürütülmesi için görev verildi. Bu görev doğrultusunda bu firma gerek Gaziantep yolunun genişlemesi gerek Gölbaşı yolunun genişlemesi gerek binaların yola 15 metre çekme mesafesiyle geriye konularak ferah bir alan ortaya çıkması, köhne bir alanın yeşil alanlarıyla birlikte nezih bir alana dönüşmesi yani şehrin göbeğinde köhne bir alanın yerine modern bir saha oluşturulması suretiyle şehirde bir değişimi hedeflemekteyiz. Bu değişimi sağlayacak kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirilmesi noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla önemli bir değişim yaşatıp canlandırdığımız ilçemizin geleceğini de daha kentsel dönüşüm projesi ile sağlam temeller üzerine oturtmuş olacağız.”

BESNİ KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ’NE KAVUŞUYOR

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk,Besni için yıllardan beri özlemini çektikleri önemli projelerin başında gelenKongre ve Kültür Merkezi’nin yapım çalışmalarınıntüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Yıllardan beri Besni halkının özlemle yapılmasını beklediği ve bir türlü kavuşamadığı projelerden biri olan Kongre ve Kültür Merkezi’nin yapım çalışmalarına devam ediliyor. Besni’de her türlü sosyal, kültürel faaliyetin ve aktivitelerin gerçekleştirileceği ve bu anlamda Besni’de büyük bir eksikliği giderecek olan Kongre ve Kültür Merkezinin yakın zamanda hizmete açılacağını ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Öztürk,Kongre ve Kültür Merkezinin sosyal donatıları, otoparkı, çevre düzenlemesi vemimari yapısındaki ihtişamıyla Besni’ye yakışır bir alan olacağını söyledi.

“Besni’nin Her Türlü Sosyal ve Kültürel İhtiyacına Cevap Verecek”

Kongre ve Kültür Merkezinin Besni’nin sosyal ve kültürel alandaki tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ve bu alandaki eksikliğini ortadan kaldıracak önemli bir proje olduğunu ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, “Eğitim, Kültür ve Sanat Şehri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Besnimizde her türlü sosyal,kültürel faaliyet ve aktivitelerin gerçekleştirileceği, bu anlamda büyük bir eksikliği giderecek olan kongre ve kültür merkezimizin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Merkezimizin içerisinde halkımızın taleplerini göz önünde bulundurarak her türlü sosyal ve kültürel ihtiyaca cevap verecek modern çağa uygun bu tesis ile İlçemizin bu ihtiyacı giderilmiş olacak.Kongre ve Kültür merkezimiz 3 bloktan oluşuyor. Toplam maliyeti 5.144.000 TL olan Kongre ve Kültür merkezimiz;821 Kişilik Koltuk kapasiteli çok amaçlı salon, 2 adet 75 koltuk kapasiteli sinema salonu, 169 koltuk kapasiteli toplantı ve konferans salonu, 138 koltuk kapasiteli toplantı ve konferans salonu, kütüphane, çalışma ofisi, fuaye ve bekleme salonu, sergi salonu, büfe, ofis ve idare odaları, mescit (bay-bayan) ve açık otopark, bölümlerinden oluşacaktır.” dedi.

BESNİ, DEĞİŞMEYE VE GÜZELLEŞMEYE DEVAM EDİYOR

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, farklı proje ve yatırımlarla çehresi her geçen gün değişen Besni’nin bütün mahallelerini güzelleştirmeye ve değiştirmeye devam ettiklerini söyledi.

Asfaltlama ve Parke Döşeme Çalışmalarıyla Besni’nin Çehresi Değişiyor

Besni Belediyesi tarafından yürütülen asfaltlama ve kilit parke çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Öztürk, “Göreve geldiğimiz günden beri Gaziantep Caddesi başta olmak üzere diğer mahallerle birlikte toplam 450 Bin metrekare alanda sıcak asfalt, kilitli parke, sathi kaplama ve betonlama çalışması yapılmıştır. Bununla beraber yaklaşık 75 Bin metrekare civarında çalışmalarının da devam ettiği kilitli parke çalışmalarımız var. O çalışmalarımız da diğer mahallelerimizde yoğun hızıyla devam etmektedir. 2018 Yılı planlamamızda yer alan Yeni Hastaneden Belpınar Mevkiimize kadar olan 4 Km yolun sıcak asfaltla kaplanması çalışmalarımızın da startını verdik. Söz verdiğimiz gibi şehir merkezimizi komple sıcak asfalt yapacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

“Besni, Daha Modern Bir Şehir Haline Gelecek”

Gerçekleştirdikleri çalışmalarla modern bir şehir kimliği kazandırdıkları Besni’nin daha modern bir şehir haline gelmesi için çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Öztürk, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Karayolları ve Belediyemiz işbirliği ile kavşaklar, bulvarlar, yol yapımıyla alakalı çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Beşyol- Sofraz yeni hastane kavşağımıza köprülü kavşak, Otogar kavşağımız, Yenikent Bulvarımız, çevre yolu bulvarımız, Adıyaman-Besni girişi ve Gölbaşı Besni girişimizde modernize çalışmaları devam ediyor. Yani şuanda ki gördüğümüz ve hepimizi olumsuz şekilde etkileyen görüntü kirliliğine yönelik ne varsa bu yıl içerisinde güzel ve uyumlu bir çalışmayla modern bir hale dönüşmüş olacaktır.”

“SADECE BİR BESNİ’MİZ VAR”

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, “Sadece bir Besni’miz var. Bunun bilinciyle ilçemizin her türlü hizmetle buluşması için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösteriyoruz.” dedi.

Altyapı, üst yapı, araç parkının güçlendirilmesi, mevcut su depolarının yenilenmesi,akıllı su sayacı uygulaması, dere ıslahı, sağlıklaştırma projeleri, taziye evleri, emekli dinlenme evi, geri dönüşüm, e belediyecilik, sosyal ve kültürel belediyecilik uygulamaları gibi birçok alanda birçok önemli çalışmanın altına imza atan Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, gerçekleştirdiği bu yatırımlarla şehrin adeta çehresini değiştirdi. Modern bir şehir kimliği kazandırmak adına yürüğü başarılı çalışmalarına her geçen gün yenilerini eklemeye devam eden Başkan Öztürk, yapılan çalışmaları hiçbir zaman yeterli görmediklerini ve hep daha iyisini daha güzelini nasıl yaparızın gayretiyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Şehrin kimliğini değiştirecek, görsel ve estetik unsurları ön plana çıkaracak çalışmaların yanında eğitim, sosyal, kültürel ve spor alanlarında da çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Başkan İbrahim Öztürk, bu çalışmalarla ilgili ise şu bilgileri verdi:

GÜMÜŞDERE (KOZLUCA) ISLAH PROJESİ
Yapımına başladığımız KYK Yurdu önünden başlayan ve mezbahanemize kadar devam eden 2700 metre uzunluğunda ki proje bedeli 3.500.000 TL olan ıslah çalışmamızın neticesinde boydan boya dinlenme alanları, yürüme alanları, yeşil alanlar, oyun parkları oluşturmuş olacağız. Gümüş Dere mezbelelik bir alandan çıkmış olacak. Muhteşem bir güzellikle halkımızın hizmetine sunacağız.

“Dış Cephe Giydirme Projesi ile Besni’nin Çehresi Değişiyor”

“İlk olarak ilçemizin önemli değerlerinden olan ve Besni’yle özdeşleşen Oduncular pazarımızın modernizasyon ve dış cephe çalışmasını bitirmiş bulunmaktayız. Şuanda Şire Pazarı diye ifade ettiğimiz Pazar Yerimizde de aynı projeyi uyguluyoruz.Düşüncemiz Projeyi tüm Besni geneline yayarak mevcut işyerlerinin modernize ederek daha güzel bir görünüme ve yapıya dönüştüreceğiz.

“Her Mahalleye Spor Sahası Yapıyoruz”
Besni’miz spor şehri olsun, çocuklarımız spor ile iç içe olsun, sosyal medya hastalığından uzaklaşsınlar, caddede sokakta top oynamasınlar diyetam 16 adet her mahallemize son sistem halı saha, basketbol ve voleybol sahası yaptık. Aydınlatma ve çevre düzenlemesi de dahil olmak üzere. Proje Bedeli 2.200.000 TL olan proje kapsamında çalışmalarımız son hızı ile devam ediyor.

“Ücretsiz Yaz Kurslarıyla Gençlerimizin Gelişimine Katkı Sağlıyoruz”

Her yılbelediyemiz tarafından gençlerimize yönelik;Masa Tenisi, Jimnastik, Gitar, Bağlama, Salon Hokeyi, Dart, Satranç, Halk Oyunları (14 yaş ve üzeri), Yüzme, Muay Thai, Basketbol, Voleybol gibi 12 farklı branşta ücretsiz olarak yaz kursları açarak gençlerimizin sosyal, sportif ve kültürel anlamda kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunuyoruz.”

“HALKIMIZIN NEFES ALABİLECEĞİ YEŞİL ALANLAR OLUŞTURUYORUZ”

Başkan Öztürk’ün büyük önem verdiği konuların başında gelen park, bahçe ve yeşil alan çalışmaları kapsamında Besni’ye halkın dinlenip nefes alabileceği, çocukların gönül rahatlığıyla vakit geçirebileceği yeni sosyal yaşam alanları kazandırılıyor.

Gerek fiziki gerekse de sosyal ve kültürel anlamda ortaya koydukları başarılı proje ve yatırımlarla Besni’nin gelişim ve değişiminde büyük rol oynayan Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, daha yaşanılabilir bir Besni hedefi doğrultusunda ortaya koyduğu bu başarılı çalışmalarını yeşil alan konusunda da sürdürüyor. Modern ve yaşanabilir bir Besni oluşturma çalışmaları kapsamında Başkan Öztürk’ün büyük önem verdiği konuların başında gelen park, bahçe ve yeşil alan çalışmaları kapsamında Besni’ye halkın dinlenip nefes alabileceği, çocukların gönül rahatlığıyla vakit geçirebileceği yeni sosyal yaşam alanları kazandırılıyor.

“Halkımızın Yeşille İç İçe Olacağı Yeni Yaşam Alanları oluşturuyoruz”

“Yukarı Sarhan Mahallemizde Şahin Tepesi olarak bilinen 203 dönümlük alanda, doğal güzellikleri bozmadan halkımızın aileleriyle birlikte rahatça zaman geçirebilecekleri ve yeşille iç içe olacakları bir mesire alanı oluşturduk. Ayrıca İlçe Kaymakamlığımız ile birlikte ilçemizin önemli alanlarından biri olan Sugözü mevkiinde gerçekleştireceğimiz çalışmalarlabu alanı herkesin nefes aldığı, memnun olduğu düzenli ve planlı bir mesire alanı haline getireceğiz bununla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor.”

Daha Yeşil Bir Besni İçin El Ele

2018 yılının Besni için ciddi değişimlerin yaşanacağı bir yıl olacağını ifade eden Başkan Öztürk, daha yeşil bir Besni için kolları sıvadıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Doğa cenneti olan bir Besni görmek istiyoruz. Bu vesile ile öncülüğünü ilçemizin medarı iftiharı olan Erdemoğlu ailesinin yaptığı Yeşil Besni İçin El Ele Projesi kapsamında 2015 yılında 50 bin Adet, 2016 Yılında 54 Bin Adet, 2017 Yılında 80 Bin adet fidan dikilmiştir. Fidan dikimine ara vermeden sıkı bir şekilde hedefimiz olan 1 Milyon Fidanımızı ilçemize kazandırarak ilçemizi yeşile büründürecek, çehresini değiştireceğiz.”

“İlçemize 8 Adet Yeni Park Kazandırdık

Park ve yeşil alan konusunda yürüttükleri çalışmalarda çocukları unutmayan ve Besni’ye yeni parklar kazandıran Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Besni’ye kazandırdıkları park alanları ile ilgili ise “Göreve geldiğimiz günden beri içerisinde çocuk oyun grupları, oturma alanları, dinlenme alanlarının bulunduğu 8 adet yeni park kazandırdık.” açıklamasında bulundu.

1 arasında 9

02 Tem 2018 - 11:39 - ÜST YAPI

Mahreç   Oxkb


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kent & Başkan Dergisi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kent & Başkan Dergisi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kent & Başkan Dergisi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kent & Başkan Dergisi değil haberi geçen ajanstır.