ASKIDA EKMEK VAR DİJİTALLEŞTİ

Sarıkaya’da ihtiyaç sahipleri, Hilal Kart ile belediyenin hizmete sunduğu ATM benzeri otomatik ekmek satış makinesinden ekmeklerini alabiliyor.

0
1230

“Askıda Ekmek Var” projesini dijitalleştiren Belediye, ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz ekmeğe daha rahat ulaşmasını sağladı. Ülke genelinde örnek teşkil edecek bir proje daha hayata geçiren Sarıkaya Belediyesi, kendi çalışanlarınca tasarlanan ve patenti Sarıkaya Belediyesi’ne ait olan otomatik ekmek satış makinesi, hizmete başladı. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, belediye tarafından verilen Hilal Kartı, ATM benzeri ekmek makinesinde okutarak, günlük belirlenen miktarda ekmeklerini alabiliyor. Öte yandan “Hilal Kart” sahibi olmayanlar ücret karşılığında ekmek alabiliyor veya askıda ekmeğe bağışta bulunabiliyor. Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Askıda Ekmek Var” sosyal sorumluluk projesini dijital ortama taşıdıklarını söyledi. Makineyi, ilçe halkının hizmetine sunduklarını ve ihtiyaç sahipleri için Hilal Kartı hazırladıklarını anlatan Açıkel, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bu kartın içerisinde günlük belli ekmek kotası var. Kartı kullanarak ekmeklerini bu makineden ücretsiz alabiliyorlar. Aynı zamanda makine üzerine acil durum butonları koyduk. Güvenlik kamerası var. 112, 110 ve 155’i istedikleri anda butonlara basarak arayabiliyorlar.” diye konuştu. Makinenin 500 ekmek kapasitesine sahip olduğunu dile getiren Açıkel, makinenin patentinin belediyeye ait olduğunu, üretip satmayı düşündüklerini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.