Asfaltsız Yol Kalmayacak

0
1400

     Bozulan yolların onarım çalışmalarını tüm şehre yayarak sürdürdüklerini belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, "İlçemizin rahat etmesi ve huzurlu bir ortamda yaşamaları için asfaltlama çalışmaları hızlı bir şekilde devam etmekte. Çalışmalarımız içerisinde Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Hürriyet Mahallesi'ndeki asfaltlama çalışmalarını tamamlayarak Mimar Sinan Mahallesi'nde çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Şu ana kadar yapılan çalışmalar içerisinde caddelerin de sıcak asfalt çalışmasını ve kilit parke yol çalışmasını yaptık ve devam etmekteyiz" diye konuştu.
     Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, yaptığı açıklamada, Beledi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin ilçe genelindeki yolların iyileştirilmesi çalışmaları kapsamında belirlenen program dahilinde bozuk satıhların iyileştirilmesi yönünde asfalt yama çalışmasına asfalt robotu yaptıklarını belirtti. Özdemir, çalışmaların Cumhuriyet, Fatih ve Hürriyet mahallelerinde sürdüğüne işaret ederek, şu bilgileri verdi: “İlçemiz genelinde doğal gaz çalışmaları ile bozulan yollarımız, yapılan yol iyileştirme çalışmaları kapsamında belirlenen güzergahlarda asfalt yama ve bakım çalışmaları asfalt yama robotu ile hızlı bir şekilde gerçekleştirmiştir.”
Refüj-Bulvar Yenileme ve Düzenleme
     Gölbaşının vitrini Atatürk Bulvarı, 1 Nisan Bulvarı ve Adıyaman Bulvarlarında 6,5 km. düzenleme çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Yusuf Özdemir, Gölbaşının kaldırımı, kilitli parke yolu, ağaçlandırılması ve refüj çalışmasıyla şimdi daha modern bir görünüme kavuştuğunu ifade etti. Ayrıca parklara, kavşaklara, yürüyüş yoluna, refüjlere ve önemli caddelere rengârenk çiçek ekimi yapılarak güzel bir görünüm oluşturduğunu belirten Özdemir, 2012 yılının başlarından beri 60 binden fazla çiçek dikimi gerçekleştirildiğini kaydetti.
Yürüyüş ve Bisiklet Yolu
     Yavuz Selim Mahallesinde 1500 metre uzunluğundaki çevre yolunda hayata geçirdikleri proje ile ilgili çalışmaları tamamladıklarını aktaran Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, “Yürüyüş ve Bisiklet Yolunun motorlu araçlar için trafiğe kapatılmasıyla doğal bir ortam hazırlanarak Gölbaşının tanınması, hem ilçemiz Gölü ve doğal güzelliklerinin daha iyi algılanması ve daha geniş kitlelere mal olmasına, hem de ilçemizin oluşturduğu katma değerin bir cinsi olan turizmde yerli katılımın önemine dikkat çekilmesine yol açacaktır.”dedi.
     Yürüyüş ve bisiklet yolu projesinin açılışını gerçekleştirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, bisiklet yolunun var olan asfalta tabela çakıp, bir bant çekmekle olmadığını, ciddi emek gerektiren bir çalışma olduğunu söyledi.
Projenin amacına ulaşması için alt yapının hazırlanması ile birlikte projeyi aşamalı olarak gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Özdemir, sözlerine şöyle devam etti: “Caddenin yol çalışmalarının yapımı, bisiklet yolunun yapılması, engelli vatandaşlarımız için engelli yolunun yapılması, oturma banklarının kurulumu, Caddenin ışıklandırılması, spor ve park aletlerinin kurulmasıyla caddede canlılık sağlamayı amaçladık ve bu amaç doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Cadde trafiğe kapatılarak vatandaşlarımızın spor yapmasını, boş vakitlerini geçirmelerini, halkımızın kaynaşmasını sağlamaya katkı sağlayacaktır. 1500 m uzunluğundaki yeşil alana yağmurlama sulama sistemi ve ağaçlar için damlama sulama sistemi döşenmiştir” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.