Aramıza Hoşgeldin Bebek! Payas Seninle Daha Güzel…

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan tarafından hayata geçirilen sosyal projelerden biri olan "Hoşgeldin Bebek Projesi" kapsamında yapılan bebek ziyaretleri aralıksız devam ediyor.

0
2135

Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde birçok önemli projenin altına imza atan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, bu projelerden biri olan Hoşgeldin Bebek Projesi ile ilgili “Hoşgeldin Bebek” projemizi 2017 yılının Kasım ayında hayata geçirdik. Payas sınırları içerisinde doğan her bebeği ilçe sağlık müdürlüğü iş birliği ile takip ederek ziyarete gidiyoruz. Bu mutlu günlerine ortak oluyoruz. Belediyemiz ekibi bünyesinde yeni doğan hemşiremizin anneye verdiği sağlık bilgileri sayesinde annelerimizin bilinçli ve keyifli bir loğusalık dönemi geçirmesine yardımcı oluyoruz. Alt değiştirme, aşı kontrolleri, emzirme teknikleri, beslenme şekilleri gibi daha birçok konuda verilen eğitimlerle strese giren annelerin loğusalık depresyonunu kolay atlatmasına yardımcı oluyoruz. Gittiğimiz her evde güler yüzle karşılayan ailelerimizle yapmış olduğumuz keyifli sohbetlerle en mutlu anlarına bizleri de dâhil ederek Payas’ta çok büyük bir aile olduğumuzu hissediyoruz. Yapılan ziyaretlerde yeni doğan bebeğe aramıza Hoşgeldin Bebek, diyerek imzaladığımız katılım belgelerini takdim edip, birlikte hatıra fotoğrafı çekiliyoruz. Ailemize bir bireyin daha katılmasını birlikte kutluyor, o anı ölümsüzleştiriyoruz. Belediyemiz tarafından hazırlanan hediyesini takdim ediyoruz. Bizim bebek çantalarımız diğer belediyelerin yaptığı gibi belediye logosu taşımıyor. Bu hediyeleri reklam için yapmıyoruz. Amacımız ailelerimizin gönül rahatlığı içerisinde ürünleri kullanmasıdır. Bebek Çantamız içerisinde annenin hastaneye giderken yanında olması gereken tüm ürünleri içeriyor. Alt açma, zıbın takımı, battaniye, önlük, emzik, biberon, Tulum gibi ürünlerden ve eğitim kitapçıklarından oluşuyor.  Bu projemizde gün geçtikçe ailemize katılan yeni bireylerimizle katlanarak büyüyor. Bizde birlikte olmanın sevinciyle çalışmalarımıza devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.