“Ankara’nın En Modern Pazar Yerlerinden Birini Balâ ’ya Kazandırdık”

Hayata geçirdiği örnek projelerle dikkat çeken Balâ Belediye Başkanı Arif Kaplan, Ankara’nın en modern kapalı pazar yerlerinden birini Balâ ’ya kazandırdıklarını söyledi.

0
2034

Balâ Belediye Başkanı Arif Kaplan, Balâ halkının daha modern, daha sağlıklı ve daha düzenli bir ortamda alışveriş yapabilmelerini sağlamak için başlattıkları çalışmalar kapsamında Ankara’nın en modern kapalı pazar yerlerinden birini Balâ ’ya kazandırdıklarını söyleyen Belediye Başkanı Arif Kaplan, “Ankara Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile mevcut açık pazar yerimizi yeniden düzenleyerek, yerine kapalı ve modern bir pazar yeri yaptık. Pazar alanında gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında 2 bin 800 m2‘lik alan çelik çatıyla kapatıldı. Zemini fiber takviyeli, yüzeyi sertleştirilmiş betonla kaplandı. Yürüttüğümüz bu çalışmalar neticesinde de Ankara’nın en modern pazar yerlernden birini ilçemize kazandırdık. Vatandaşlarımız ihtiyaçlarını konforlu, düzenli ve temiz bir şekilde karşılayabilme imkânına kavuştu. Her zaman hizmetleriyle yanımızda olan, kapısı her zaman bize açık olan ve ilçemizin önemli sorunlarından biri olan pazaryeri sorununu çözmek adına bizden desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Esnaf Da Memnun Vatandaş Da

Yapılan çalışmalarla modern ve kullanışlı bir pazaryerini Balâ ’ya kazandırdıklarını ve bu durumdan hem vatandaşların hem esnafların hem de kendilerinin memnun olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Arif Kaplan, Sözlerine söyle devam etti: “Uzun yıllar pazaryeri olarak kullanılan bu alanda, hemşerilerimiz büyük güçlükler içerisinde alışveriş yapabiliyordu. Esnafımız da vatandaşlarımız da yeni pazaryerimizden son derece memnun. Pazarcı esnafımız ticari etkinliğini artık daha modern bir mekânda ve daha rahat koşullarda gerçekleştirebilecek. Vatandaşlarımız da ne yaz sıcağından ne de kış yağmurundan etkilenmeden rahatça alışverişini yapabilecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.