Ankara Büyükşehir Karadeniz’de Yaraları Sarıyor

0
61

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz Bölgesi’nde 7-8 Temmuz tarihlerinde etkisini gösteren yoğun yağışların neden olduğu sel ve su taşkınlarının ardından bölgede yaraları sarmaya devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi; sel ve su taşkınları haberlerinin alınmasının hemen ardından hareket geçerek Zonguldak başta olmak üzere Kastamonu, Bartın ve Giresun’daki su tahliyesi, kanal açma ve iyileştirme çalışmalarına destek olunması amacıyla ekiplerini bölgeye sevk etti.

Ankara İtfaiyesi, ASKİ Genel Müdürlüğü, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Kent Estetiği Daire Başkanlığı ve Seğmen Su toplam 57 personel, 37 araç ve 47 muhtelif ekipman ile Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) koordinasyonunda afet bölgesinde yürütülen çalışmalara destek oluyor.

ANKARA İTFAİYESİ VE ASKİ EKİPLERİ TEYAKKUZDA

Zonguldak ilinin Devrek, Çaycuma ve Gökçebey ilçeleri ile Kastamonu ilinin Cide ilçesinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, 15 personel, 4 araç ve elektrikli dalgıç pompası, motopomp, hortum gibi toplam 38 ekipman ile bölgelerdeki çalışmalarını sürdürüyor.

ASKİ Genel Müdürlüğü de yaşanan afetten etkilenen Zonguldak iline bağlı Devrek ve Çaycuma ilçelerinde yürütülen çalışmalara 6 personel, vidanjörün de aralarında bulunduğu 3 araç ve 2 motopomp ile destek veriyor.

Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı 21 personel ise 21 araç ile Zonguldak iline bağlı Devrek, Çaycuma, Saltukova ilçelerin başta olmak üzere Bartın, Kastomunu’nun Cide ilçesi ve Giresun’a bağlı Piraziz ilçelerinde; Kent Estetiği Daire Başkanlığı ise Zonguldak ili Çaycuma ilçesinde 3 personel ve 3 süpürge ile iyileştirme çalışmalarına katılıyor.

 SEĞMEN SU BÖLGEYE 6 TIR İÇME SUYU SEVK ETTİ

6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş Depremleri’nin ardından bölgeye tonlarca içme suyu sevk eden Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Seğmen Su, şimdi de sel bölgesine içme suyu TIR’larını gönderdi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesine 2 TIR ve Kastamonu’nun Cide ilçesine 4 TIR içme suyu gönderen Seğmen Su, afet bölgesinde 12 personel ile hizmet veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.