Altyapı Büyük Yatırım

Bağlıkaya Belediyesi tarafından beldenin altyapı sorununun ortadan kaldırılması amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında kanalizasyon şebeke hattı tamamlanırken Atıksu arıtma tesisinin de yapım çalışmaları devam ediyor.

0
1321

Hizmet alanında Bağlıkaya’da önemli yatırımların altına imza atan Belediye Başkanı Davut Çalışkan, beldenin en önemli sorunlarının başında gelen kanalizasyon sorununu gerçekleştirdiği projeyle ortadan kaldırdı. Belediyelerin en büyük sıkıntısı olarak dikkat çeken ve birçok ilçe ile il belediyesinin çözüme kavuşturamadığı kanalizasyon sorununu hayata geçirdikleri proje ile tamamladıklarını aktaran Belediye Başkanı Davut Çalışkan, altyapı çalışmaları kapsamında 34 kilometre kanalizasyon şebeke hattı döşediklerini söyledi. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının akabinde hayata geçirilen Atıksu Arıtma tesisinin ise yapım çalışmaları devam ediyor.

Kanalizasyon Şebekesi Tamamlandı

Göreve başladıklarında hedef olarak kendilerine öncelikli olarak beldenin alt yapı sorununu çözmeyi seçtiklerini ve bu doğrultuda çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Davut Çalışkan, yürüttükleri çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada; “Kasabamız, kanalizasyon şebekesinin bulunmaması nedeni hem çevre hem de insan sağlığı açısından oldukça önemli bir sıkıntı içerisindeydi. Göreve başladığımızda bu sorunun ortadan kaldırılması noktasında başlattığımız çalışmalar kapsamında hayata geçirdiğimiz kanalizasyon şebekesi projemizi tamamlayarak beldemizin bu sorununu ortadan kaldırdık.

Arıtma Tesisi Çalışmaları Devam Ediyor

Kanalizasyon şebeke hattı çalışmalarımızın tamamlanmasının hemen akabinde yine Atık Su Arıtma Tesisi projemizi hayata geçirdik. Şuan da arıtma tesisimizin de %80’lik kısmını tamamladık. Kalan kısmın tamamlanması için de çalışmalarımız devam ediyor. Devam eden çalışmalarımızın tamamlanması ile birlikte beldemizde alt yapı sorunu kalmayacak, sorunu kökten çözmüş olacağız. Altyapı çalışmaları yapması zor, süreci sıkıntılı ama sonucu mutlaka yapılması gereken çalışmalar. Her şeyden önce maliyetli. Yeri kazıyorsunuz insanlar rahatsızlık duyuyor, tozdan topraktan. Ben bu çalışmalarımızda bizlere destek olan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bunların sıkıntılarını çektik keyfini de hep birlikte süreceğiz inşallah.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.