AKSARAY İÇMESUYU 1. KISIM İSALE HATTINDA ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Aksaray’ın 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan içme suyu projesinin 1. Kısım isale hattında çalışmalar hızla devam ediyor.

0
1127

Aksaray’da uzun yıllardır çözüm bekleyen içme suyu sorununu göreve ilk geldiği günde devrim niteliğinde bir proje ile ele alan Belediye Başkanı Haluk Şahin YAZGI içme suyu projesinin çalışmalarını yakından takip ediyor.

Bağlıköy mevkiinden başlayıp merkeze doğru devam eden 1000’lik çelik borularla yapılan isale hattı çalışmaları şehir merkezine ulaştı.

Proje içerisinde yer alan 5 adet su deposu yapım işi sürerken Laleli bölgesine 5.000 ton, merkez şehitliğin üstüne 1000 tonluk su deposu tamamlandı. Diğer su depoların yapımı ise sürüyor.

Aksaray’da içme suyu temini noktasında her alanda çalışmaların yapıldığını ve sona gelindiğini vurgulayan Belediye Başkanı Haluk Yazgı, “Arıtma tesisi inşaatının kaba işleri sona erdi. İnce işçiliklerinin bitirilmesi ile beraber tesis içerisindeki mekanik ve elektrik işleri tamamlanacak. Projenin arıtma tesisi ile ilgili bu aşamada 18 milyon ek ödenek oluşturularak tesisin kalitesi ve standartları daha da arttırıldı. Yılsonu itibari ile arıtma tesisindeki tüm işler bitirilecek ve tesis tam anlamıyla hazır hale gelecek. Kalite standartları çok yüksek olacak olan tesisten çıkan kaliteli suyu Aksaray halkı evindeki musluktan rahatça içebilecek” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.