ABB’den Stajyerlerine ‘Temel İş Sağlığı, Güvenliği ve İlk Yardım Eğitimi’

0
78

Ankara Büyükşehir Belediyesi toplum sağlığının korunmasının yanı sıra iş güvenliği ve sağlığının sağlanması amacıyla eğitimler düzenlemeye devam ediyor.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesinin çeşitli birimlerinde staj yapan öğrencilere yönelik “Temel İş Sağlığı, Güvenliği ve İlk Yardım Eğitimi” düzenlendi.

80 STAJYER KATILDI

İş güvenliği kültürünün yaygınlaştırılması, görev esnasında yaşanabilecek risk ve tehlikelerin en aza indirilmesi amacıyla Büyükşehir Genç Akademi Kafe Sıhhiye’de gerçekleştirilen eğitime 80 stajyer katıldı. Eğitim sonunda stajyerlere Sağlık İşleri Daire Başkanı Mustafa Ünsal tarafından katılım belgesi verildi.

İnsanın çalışma ortamında hem sağlığının korunması hem de güvenliğinin sağlanmasının çok önemli olduğunu belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Mustafa Ünsal, “Çok değerli eğitmenlerimizin gençlerimizi geleceğe hazırlamak için çalışma ortamının konforu, sağlığı ve güvenliğinin sağlanması konusunda eğitim vermesi bizi çok memnun ediyor. Bu eğitim çok anlamlı… Bu konunun farkındalığını, iş sağlığı güvenliği ile ilgili algı iklimi oluşturmaya çalışıyoruz.” diye konuşurken, İlk Yardım Eğitmeni Nisanur Saraç şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediyesi bünyesinde staj yapan öğrencilerimiz için gerçekleştirdik bu eğitimi. Heimlich Manevrası üzerinde özellikle duruyoruz. Hem beraber uyguluyoruz hem de ben uygulamalı gösteriyorum. Aynı zamanda Heimlich yeleğimiz de mevcut.  Çok güzel geri bildirim aldık ve güzel bir eğitim sağladık. Onlara faydalı olduğunu düşünüyorum. Kendileri de faydalı olduğunu söylediler.”

“BİLİNÇSİZ YAPILDIĞI ZAMAN FARKLI SONUÇLAR DOĞURABİLİR”

Stajyerler ise aldıkları eğitimden duydukları memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:

-İrem Yanar: “Eğitim gayet verimli ve keyifliydi. Bugün bu alanla ilgili proaktif çözümler gördüm ve kendime birçok bilgi kattım. İlk yardım bilinçsiz yapıldığı zaman farklı sonuçlar doğurabilir. Bu sonuçları en aza indirmek gerektiğini de gördüm ve detaylı bilgi edindim. Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederim.”

-Umutcan Caferoğlu: “Stajyerlik sürecimden çok memnunum. Belediye tamamen bir aile ortamı gibi. Aynı zamanda aldığımız eğitimle de sadece iş hayatında değil sosyal hayatımızda da neler yapabileceğimizi öğreniyoruz. Çok verimli bir eğitim gerçekleşti. Yararlı bilgiler edindim özellikle yanlış bilinen doğruları öğrenmemiz bizim gerçek hayatta nelerle karşılaşacağımızı da bize çok iyi öğretti.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.