“5 YILDA KARAKEÇİLİ’YE KALICI ESERLER KAZANDIRDIK”

Karakeçili tarihinin en büyük ve en önemli yatırımlarını 5 yıla sığdıran ve yeni dönemde bunu devam etmek arzusunda olan Karakeçili Belediye Başkanı Hüseyin Özçelik, 5 yılda Karakeçili’nin temel sorunlarını çözüme kavuşturmanın yanında Karakeçili’ye değer katan kalıcı eserler kazandırdıklarını ifade etti.

0
1104

“Mezarlıklarımızı Yeniledik”

“Geçmişine Saygısı Olmayanın Geleceğine Saygısı Olmaz” anlayışı çerçevesinde ilçemizdeki mezarlıklarımızda bakım ve düzenleme çalışmaları gerçekleştirdik. Mezarlıklarımız gerçekten de perişan bir haldeydi. Halkımız mezarlık ziyaretlerini yaparken ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Bunların önüne geçmek ve insanlarımızın hayır dualarına almak noktasında mezarlıklarımızın duvarlarını yaptık. Mezarlık içlerinde de düzenleme ve temizlik çalışmaları gerçekleştirerek mezarlık ziyareti yapacak insanlarımızın daha rahat bir şekilde bu ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri sağladık. Mezarlıklarımızın yanında cenaze hizmetleri noktasında çalışmalar yaptık. Taziye çadırı, masa ve sandalye gibi eksikliklerimizi gidererek bunları halkımızın hizmetine sunduk. İlçemizde herhangi bir cenaze olduğunda arkadaşlarımız cenaze evine taziye çadırı kurup, taziyeye gelenler için de pide ve ayran ikramında bulunuyor.

 “İçme Suyu ve Kanalizasyon Hatlarını Yeniledik”

Göreve başladığımızda ilk iş olarak belediyemizin durumunu gözden geçirdik. Yıllardır el atılmayan ve sıkıntı yaşanan kronik sıkıntılarımız vardı; Altyapı, içme suyu, yol gibi. Arkadaşlarımızla oturup durumumuzu tespit ettikten sonra bu sorunların çözümü noktasında neler yapabileceğimizin planlamasını yaptık ve çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmalarımız kapsamında ilçemizin en büyük sorunlarının başında gelen altyapı sorunu ortadan kaldırdık. Bizden önceki dönemde başlanılan ancak bitirilemeyen altyapı çalışmaları kapsamında hem kanalizasyon hattımızı hem de içme suyu isale hattımızı yenileyerek halkımızın hizmetine sunduk. İçme suyu hatlarımızda sağlık açısından risk teşkil eden asbestli borular bulunurken, kanalizasyon alt yapı ise yetersiz ve düzensizdi. Bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için başlattığımız çalışmalar kapsamında ilçemizin içme suyu ve kanalizasyon hatlarını yeniledik.

İçme suyu hattının yenilenmesinin yanında yeni bir içme suyu deposu yaparak halkımızın hizmetine sunduk. 500 tonluk Avrupa standartlarında modern bir su deposu yaptık. Bunun yanında 12 kilometrelik bir mesafeden ilçemize cazibeli, memba kalitesinde bir içme suyu getirerek ilçemizin içme suyu sorununu tamamen ortadan kaldırdık. Bu proje hem içme suyu ihtiyacımızın karşılanması hem de elektrik giderleri noktasında bize tasarruf sağlaması açısından oldukça önemli projelerimizden birisi.

Altyapı noktasında ayrıca bizim birkaç deremiz var. Herhangi bir yağmur yağdığında ilçe merkezimizde ciddi sıkıntılar yaşanıyordu. Bunların önüne geçmek noktasında öncelikle dere ıslah çalışması yaptık akabinde de yağmur suyu çalışması gerçekleştirdik. Kendi imkânlarımızla ve kaynaklarımızla başlattığımız bu çalışmamız kapsamında yağmur suyu hatlarının bir kısmını 600’lük büz borularla bir kısmını da açık kanaletler olarak yaptık. Bir iki mahallemizde sıkıntılarımız var. Bunları da önümüzdeki dönemde tamamlayacağız, inşallah.

“Rekor Seviyede Yol Yatırımı Gerçekleştirdik”

İlçede, su ve kanalizasyon şebeke hatlarının yapım çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte yol genişletme, kilitli parke ve asfalt çalışmalarını da hızlı bir şekilde başlattıklarını ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Özçelik, “İlçemizin kanayan önemli yaralarından biri olan yol sorunu noktasında bu güne yapılan tüm çalışmaların neredeyse 3 katı kadar çalışma gerçekleştirdik. Karakeçili tarihinde yapılmayan önemli yatırımlarımızdan biri de yol çalışmalarımız. 60 yılda toplamda 6 kilometre yolun yapıldığı Karakeçili’de 2 yılda 18 kilometre yol çalışması gerçekleştirdik. Yine bir ilke daha imza atarak ilçe yolarımızı iki kere asfaltladık. Birinde 4 kilometrelik stabilize asfalt çalışması gerçekleştirdik diğerinde ise yine yaklaşık 4 kilometre sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdik.

Karakeçili, yazın tozdan kışın da çamurdan geçilmiyordu. Onun için yol çalışmaları bizim için ayrı bir öneme sahipti. Biz de altyapımızı tamamladıktan sonra bu alandaki çalışmalarımızı hızlı bir şekilde başlattık. Asfaltlama çalışmalarımızın yanında mahallelerimizde kilit parke döşeme çalışmaları gerçekleştirdik. Mahallelerimizdeki cadde ve sokaklarımızda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında ayrıca yıkılacak derecede tehlike arz eden yapıları yıkılarak hem bu tehlikeyi ortadan kaldırdık hem de yollarımızı genişlettik. Bu kapsamda 40 civarında evin yıkımını insanlarımızın rızasıyla gerçekleştirdik. Yol çalışmalarımız kapsamında yine ilçe içerisindeki birçok noktada istinat duvarı çalışmaları gerçekleştirdik. İlçe içerisinde kaldırım çalışmalarımızla birlikte beton yaya yolları yaparak yaya yolu ve kaldırımlarımızı da modern bir hale getirdik. Ulaşım noktasında yaptığımız önemli çalışmalarımızdan biri de köprü çalışmalarımız. Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi, Akkaşan Acısuyu Mevki ve Karabucak Köyü olmak üzere 3 tane köprü yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Yapmış olduğumuz tüm bu çalışmalar gerçekten çok önemli. Kısa sürede önemli bir mesafe kat ettik. Halkımız teveccüh gösterip bizleri tekrar seçerlerse inşallah önümüzdeki dönemde parkesiz, asfaltsız yol bırakmayacağız. Hiçbir vatandaşımızın ayağı toza, toprağa ve çamura değmeyecek.

Avrupa Standartlarında Modern Bir Mezbahane Yapıldı

Bölgede hayvancılık denince ilk akla gelen Karakeçili’dir. Bunun içinde AB standartlarına uygun mezbahanemizin olması gerekiyordu. Bu bağlamda yaptığımız çalışmalar sonuç verdi ve ilçemize Avrupa standartlarında modern bir mezbahane kazandırdık. Bu proje etiyle ön plana çıkan Karakeçili için söz verdiğimiz ve olmazsa olmazlarımızdan olan bir projeydi. Çok şükür sözümüzü yerine getirerek ilçemize güzel bir eser daha kazandırdık.

Belediye Ticaret Merkezi Tamamlandı

İlçemizde ciddi anlamda bir iş merkezi eksikliğimiz vardı. Doğru dürüst işyerlerimiz yoktu. Hem bu eksikliği gidermek hem de belediyemize yeni bir kaynak sağlamak noktasında 30 dükkândan oluşan Belediye Ticaret Merkezi projemizi yaparak ilçemize güzel bir eser daha kazandırdık.

“Belediyemizin Araç Filosu Genişletildi”

Göreve geldiğimizde yaşadığımız önemli sorunlarımızdan biri de araç eksikliği konusuydu. Ciddi bir araç sıkıntımız vardı. Eksiklerimiz çok fazlaydı. Bu konuda yaptığımız çalışmalar kapsamında içerisinde, itfaiye aracı, iş makinesi, çöp toplama aracı, cenaze aracı, kamyon ve hizmet araçlarının bulunduğu yaklaşık 10 tane aracı kendi kaynaklarımız ve hibeler yoluyla belediyemize kazandırdık. Bunun yanında yine belediyemizin kendi kaynakları ile hazır beton makinesi aldık. Bu araçla hem kendi işlerimizi daha hızlı gerçekleştirilmesini sağladık hem maliyetleri düşürdük hem de küçükte olsa belediyemize bir kaynak sağlamış olduk.

“Eğitime Önem Veriyoruz”

Eğitime önem verdik. İlçe milli Eğitim Müdürümüz ve İlçemizdeki okul müdürlerimiz ile sürekli istişare halindeyiz. Eğitim alanında gelen tüm talepleri imkânlarımız ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalar kapsamında İlkokulumuza çok amaçlı bir spor sahası yaptık.  Diğer bir okulumuza çocuk parkı yaptık. İlkokulumuza güzel bir Z kütüphane kazandırdık. Öğrencilerimize kitap desteği sağladık. İmkânlarımız ölçüsünde üniversite öğrencilerimize burs verdik.

“Yapılması Gereken Ne Varsa Onu Yapmaya Çalıştık”

Hizmet için çıktığımız bu yolda ilçemizin neye ihtiyacı varsa, ne yapılması gerekiyorsa onları yaptık. Ağaçlandırma ve yeşile çok büyük önem verdik. Sosyal belediyecilik alanında sunduğumuz cenaze hizmetlerimizin yanında her yıl mübarek ramazan ayında 30 gün boyunca iftar çadırları kurduk. Aşure günleri düzenlendik. Ev ziyaretlerimizle insanlarımızın gönüllerine dokunuyoruz. İlçemizde ağaçlandırma çalışmalarımız kapsamında 30 bin tane ağaç dikimi gerçekleştirdik. Bu ağaçlarımızın her biri için de ayrı ayrı otomatik sulama sitemi kurduk. Çevre noktasında temizlik hizmetlerimizi eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Bunun yanında 2000’den fazla çöp konteynırı alarak bunları ilçemizin muhtelif yerlerine yerleştirdik. İlçe içerisindeki bütün çeşmeler restore edildi. Yaptığımız girişimler neticesinde Sayın Sadettin Saran’ın destekleri ile ilçemize bir halı saha kazandırdık.  İlçemizde büyük bir eksikliği giderdik. Yıllardır kimsenin çözmediği Eğribük arazisinin belediyemize tekrar tahsisi meselesinin çözülmesini sağladık. Ayrıca ilçemize yapılacak yeni cezaevi için 150 dönüm tarla alarak tahsisini yaptık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.