24 AYAR ERZİNCAN IŞIK SAÇIYOR

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy öncülüğünde son dört buçuk yılda adeta yeniden inşa edilen Erzincan’da Başkan Başsoy, söz verdiği projeleri gerçekleştirmek ve“24 Ayar Erzincan” hedefine ulaşmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

0
1742

ERZİNCAN’DA ALTYAPI DEVRİMİ

Erzincan belediyesi tarafından hayata geçirilen Erzincan tarihinin en önemli yatırımlarından biri olan Can Suyu projesi kapsamında Erzincan’ın tüm alt yapısı yenilendi.

Erzincan tarihinin en önemli yatırımlarının başında gelen kentin tüm içme suyu altyapısını yenileme çalışmalarını kapsayan can suyu projesi kapsamında öncelikle 300 km’lik içme suyu şebekesi yenilendi.12 km içme suyu isale hattı yenilendi. Günde 45.000 m3 su arıtma kapasiteli atık su arıtma tesisi, 20 km’lik kanalizasyon şebekesi ve ana kollektör hattı yenilendi. 20 km yağmur suyu hattı inşaa edilerek hizmete sunuldu. Cansuyu Projesi kapsamında ayrıca scada sistemi kurulumu, 6 adet yeni içme suyu deposu, 4 Adet Yeni İçme Suyu Pompa istasyonu, 6 gruplu terfi merkezi ve 5 adet yeni içme suyu kuyusu inşa edildi. Şehrin tüm altyapısının yenilendiği can suyu projesi 300 bin nüfuslu bir şehrin 200 yıllık su ihtiyacını karşılayacak bir proje.

Gerçekleştirdikleri altyapı çalışmaları ile Erzincan’ın tüm altyapısını yenilediklerini ve Erzincan’ı sağlıklı bir altyapıya kavuşturduklarını söyleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, “Göreve gelir gelmez kısa, orta ve uzun vadede yapacağımız işleri planladık. Kısa vadede; Alt yapıyı bitirmemiz gerekiyordu. 2007 yılından beri devam eden alt yapı imalatı yüzde otuzlarda iken şu anda yüzde 100’e ulaşmış bulunmaktayız. Kent tarihinin en büyük altyapı çalışmaları gerçekleştirdik. Toplamda 192 Milyon TL’lik altyapı yatırımımız ile Erzincan’ın altyapı sorununu tamamen ortadan kaldırdık.” dedi.

Türkiye’nin En Modern Arıtma Tesisini Erzincan’ımıza Kazandırdık

Yaklaşık maliyeti 25 milyon TL olan Türkiye’nin en modern arıtma tesisini Erzincan’ımıza kazandırdık. Ayrıca projemizin 2. etap çalışmaları kapsamında arıtma tesisinin revizyon ve kapasite arttırılması noktasında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı da tamamlayarak Türkiye’nin en modern arıtma tesisini tam kapasite ile hizmete sunduk. Gelecek nesillere daha sağlıklı ve daha temiz bir çevre bırakma gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda çevresel yatırımlara çok önem veriyoruz.

Elektrik Hatları Yer Altına Alındı

Elektrik altyapı yatırımları da can suyu projesi ile birlikte yürütülmüş ve bu alanda yapılan 25,8 milyon TL’lik yatırımla 2014-2017 yılları arasında 127 Km uzunluğunda şehir şebekesi ve aydınlatma şebekesi hattı yeraltına indirilmiştir. Kalan kısımların tamamlanması noktasında çalışmalarımız devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.