“GELECEK NESİLLERE DAHA GÜZEL BİR HENDEK BIRAKMANIN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ”

Hendek Belediyesi tarafından iki etabı tamamlanan Uludere Rekreasyon Projesi’nin başlatılan 3. Etap çalışmaları devam ediyor. D-100 Karayolu Köprüsünden itibaren 900 metre uzunluğundaki Uludere 3.Etap Projesinde perde duvar çalışmasına başlandı.

0
2220

ULUDERE HENDEK’E DEĞER KATIYOR

Hendek İlçesinin tam ortasından geçen Uludere’de, Başkan İrfan Püsküllü ’nün talimatları ile 3. Etap çalışmaları start aldı. Uludere çalışmaları kapsamında Hendek Belediyesi tarafından yürütülen ve D-100 Karayolu Köprüsünden itibaren 900 metre uzunluğundaki Uludere 3.Etap Projesi çalışmaları kapsamında; dere boyu sol aks boyunca uzanan 15 parselin hak sahipleri ile görüşülerek yolun 15 metreye genişlemesi konusunda anlaşma sağlandı.

Güzergâh üzerinde bir kısmı yolda kalan evlerin olduğu bölgede cep yapılarak vatandaşlarımızın mağdur olmasının önüne geçilmiştir. Bayraktepe mahallesi sakinleri, Bayraktepe Muhtarlığı ve Hendek Belediyesi’nin el ele yaptığı bu projede perde duvar imalatına başlandı.

“Hizmet Bizim İşimiz”

Hendek’e değer katan Uludere Rekreasyon Projesi kapsamında yürütülen çalışmaları yakından takip eden ce projenin uygulandığı alanı sık sık ziyaret ederek incelemelerde bulunan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, projeye çok istekli olan mahalle halkına en kısa zamanda bölgenin yaşam kalitesini yükseltme sözü verdi. Püsküllü ayrıca Uludere kenarında bulunan ve Hendek Belediyesince restorasyonu yapılmakta olan tarihi su değirmeninin de çalışmalarını yakından inceleyerek, kısa sürede tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Şelale Projesinde Sona Gelindi

Yine aynı bölgede Uludere 2. Etap çalışması ile 3. Etabın bağlandığı bölgede Başkan Püsküllü’nün sözünü vermiş olduğu Şelale Projesi de tamamlanma aşamasına geldi. E-5 Köprüsü altında bulunan kayalık alana yapılan şelale ile burası çok daha farklı bir görünüme kavuşacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.