15. Sürmeli Şenliği halkın şenliği olacak

0
1702

Şehirler sadece düzenli beton yapılar demek olmadığını; her şehrin bir ruhu, bir tarzı olduğunu’ ifade eden Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, kentte sosyal ve kültürel yaşamın hareketlenmesine katkı sağlayacak olan Sürmeli Şenliği’ni çok önemsiyor. Bu yıl 15.si düzenlenecek olan şenlikle ilgili tanıtım ve bilgilendirme konuşmasında Başkan Arslan;
“Protokol yönü olmayan sivil içerikle bir program hazırladık. Ramazan şenliğinde olduğu gibi Sürmeli Şenliğinde da protokol koltuğu olmayacak. Halkın şenliği olacak, halkı bütünleştirecek, masrafı az olan ama tanıtım yönü fazla olan, masrafı az olan ama Yozgatı tanıtan Yozgatın kendi enlerinin ortaya konması bakımından bir şenliği de beraberce gerçekleştirmek istiyoruz.
Sürmeli Şenliği bu yıl 14-15-16-17 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.” Dedi.
Arslan, insanların Yozgata gelmesi ve yaşaması için sebep oluşturmak istediklerini belirterek, bu amaç çerçevesinde Yozgatta bir şehir kimliği oluşturulması için çalıştıklarını kaydetti. Ve ekledi:
 “İnşallah temenni ediyoruz, niyaz ediyoruz ki Cenab-ı Hak bizi bu çalışmalarımızda başarılı kılsın. Bu manada her zaman söylediğim gibi şehirler sadece beton binalarda ya da fiziki mekânlardan ibaret değil. Şehirlerin de mutlaka başka bir tarafı var, şehrin bir ruhu var ve biz de her zaman kültürel ve sosyal tarafını söyledik, söylemeye çalıştık. Ve bu manada Yozgatın kültürel, sosyal ve sanatsal aktiviteleri ile bir arayış içerisindeyiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.