SAHİP OLDUĞUMUZ DEĞERLER BİR İSİMDEN FAZLASI

Belediye haberciliğinde yeni bir sayfa açıldı: KENT VE BAŞKAN Dergisi yayın hayatına başladı. Mart sayısıyla ilk kez okurlarının karşısına çıkan, ulusal ve aylık yayın yapan Kent ve Başkan, deneyimli ekibi ile yayıncılık ahlak ve anlayışından ödün vermeden daha geniş kitlelere ulaşarak, ülkemizdeki belediyeciliğe, ülkemiz yerel yönetimlerinin ve belediye başkanlarımızın gayretli, özverili ve bir o kadar da haklı çabalarına daha geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi hedefliyor.

0
2384

Ülkemizin farklı bölgelerinden yerel yönetimlerimizin, belediyelerimizin, faaliyet, proje ve hedeflerini; belediye başkanlarımızın memleketlerine dair hedeflerini, hayallerini ve sevdalarını; Türkiye’de belediyeciliğin geldiği noktayı ve hangi yönde ilerlemekte olduğunu, bir başka deyişle ülkemiz insanının kent yaşamı adına değişen beklentilerini, ihtiyaçlarını, sıkıntılarını bulabileceğiniz Kent ve Başkan Dergisi’nin ilk sayısı ile karşınızdayız.

Ancak, Kent ve Başkan’ı siz değerli okurlarıyla buluşturan ekibin –ailenin- demek daha yerinde olacaktır, ilk değil 133. sayısıdır. Daha önce Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi’nin çekirdek ekibi olarak çeşitli görüş ve anlayış farklılıkları sebebiyle, hep savunduğumuz ‘misyon ve ilkelerinden ödün vermeden’ 15 yılı aşkın süredir korumaya çalıştığımız çizgimizi, yayıncılık anlayışımızı korumak adına yeni bir oluşumla karşınızdayız: KENT VE BAŞKAN.

Ülkemiz genelinde hizmet üretmeye, kentlerini bir adım daha ileriye taşımaya çalışan belediye başkanlarımızın yaşadığı sıkıntıları, hizmet politikalarını, gelecek hedeflerini kamuoyuyla doğru ve sağlıklı biçimde paylaşmalarına aracı olmayı;

Belediye başkanlarımızın ve dahi belediye çalışanlarımızın bir projeyi, bir hizmeti üretme ya da uygulama aşamasında emsal teşkil edecek başka belediyelerimizden ve başkanlarımızdan, onların tecrübelerinden istifade etmeleri noktasında bir köprü vazifesi görmek, bir başucu, bir başvuru kaynağı olabilmek;

Türk Belediyeciliğinin sağlıkla gelişimine katkı sunabilmek;

Ülkemiz genelinde belediyelerimiz ve belediyecilik anlayışları konularında farkındalığı arttırabilmek gibi misyonlarımız ve sorumluluklarımız var Siz Değerli Okurlarımıza karşı…

15 yıllık belediye haberciliği deneyimimiz ile yeniden, yeni bir oluşum ile karşınızdayız. Biz ve ekibimiz bu yolculukta hep ilkeli olmayı kendimize rehber edindik. Aynı anlayış, aynı ruh, aynı mantık ile yolumuza devam edeceğiz. Kent & Başkan ilkeli, dürüst yayıncılık anlayışı çerçevesinde çıkmış olduğu bu yolculukta başta çok değerli Belediye Başkanlarımız olmak üzere kıymetli okurlarımızın teveccühleri ve destekleriyle zirveyi hedeflemektedir.

Bizler gücünü ilkeleri ve değerlerinden alan bir ekibiz. Güvene dayalı, amacı sadece ülkemizde yerel yöneticiliğin sağlıkla gelişimine yön vermek ve Türkiye’nin her köşesinde belediyelerimizin projelerini, çalışmalarını paylaşmaları için köprü olma misyonunu benimsemiş bir yayın kuruluşuyuz. Geçmişte birçok ödül töreni düzenledik, yüzlerce hatta binlerce proje yarıştı, dürüst yayıncılık anlayışından hiç ama hiç ödün vermedik.

Yalnız olmadığımızı, daha Kent & Başkan ismi zikredildiği ilk andan itibaren siz değerli Belediye Başkanlarımızın olumlu görüşleri bizi destekleyici söylemleri ve bize olan güvenlerinden anlamış olduk. Bize güvenen, destek veren ve hep birlikte büyük bir aile olduğumuzu bir kez daha ortaya koyan değerli belediye başkanlarımıza, okurlarımıza ve dostlarımıza çok ama çok teşekkür ediyoruz.

Bu güne kadar olduğu gibi kıymetli Başkanlarımızın bizlere olan güvenini asla boşa çıkarmayacağız. Gerek doğru habercilik anlayışı gerekse projelerinizin ödüllerle taçlandırılması yönünde çalışmalarımız hep eşit ve hep objektif olacaktır. Yeni dönemde sahip olduğumuz deneyim ve yayıncılık ahlak ve anlayışını sürdürmekle beraber bazı yeniliklerle daha geniş kitlelere ulaşarak, ülkemizdeki belediyeciliğe, ülkemiz yerel yönetimlerinin ve belediye başkanlarımızın gayretli, özverili ve bir o kadar da haklı çabalarına daha geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi hedefliyoruz. Bu anlayış çerçevesinde geçmişte olduğu gibi bu süreçte de bizlerden desteklerini esirgemeyen çok kıymetli Belediye Başkanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Yeniden Bismillah diyor; Kent ve Başkan’ın hayırlı hizmetlere öncülük etmesini temenni ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.