“HOPA’YI TURİZM KENTİ YAPMAK AMACINDAYIZ”

0
2498

Hopa’yı turizme hitap eden bir ilçe haline getirmek hedefi doğrultusunda hem sahip oldukları potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek hem de şehrin estetik yönünü ön plana çıkaracak çalışmaların altına imza atan Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, bu hedef doğrultusunda modern bir şehir alt yapısı başta olmak üzere Hopa’yı, ilçeyi ziyaret eden herkesin tüm beklentilerine karşılık bulabildiği modern ve estetik yönü ön plana çıkan bir şehir konumuna taşımaya çalıştıklarını ifade etti. Hopa’nın turizme hitap eden bir ilçe konumuna gelmesi için her alanda yoğun bir çalışma temposu içerinde olduklarını ve önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Nedim Cihan, “İlçemizde kültür ve turizm yatırımlarımız kapsamında; 2 bini aşkın tarihi ve etnografik eserlerin sergilendiği Hopa Kültür Evi ve Müzesi Projemiz olmak üzere, Hopa Kültür Sokağı Projemiz tamamlandı ve hizmete sunuldu. Burada el emeği göz nuru Hopa’ya özgü çalışmalarımızı temin edebilirsiniz. Sahil bölgemizde oldukça estetik görüntüye sahip 14 Mart Parkımız ve yürüyüş yolumuz da kordon boyunca denizin keyfini yaşamanıza değer. Cami meydanında yaptığımız balık satış noktalarımız ile hem memleketimizin leziz balıklarını temin edebilir hem de yerinde tadına bakabilirsiniz. Bunların yanı sıra yapım aşaması devam eden yeni hizmet binamızın projesi tamamlandıktan sonra yapılacak çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarımız ile caddemiz muhteşem bir görüntüye sahip olacaktır.” şeklinde konuştu.

Dev Proje Hızla Yükseliyor

Nedim Cihan’ın göreve geldiği ilk gün açıkladığı projeler arasında yer alan ve olmazsa olmaz projesi projelerimden biri dediği Hopa Belediyesi ve Hopa Kaymakamlığı yeni hizmet binası projesi belediyecilik anlamında Hopa’ya yeni bir vizyon getirecektir. Yapım ve inşaat çalışmaları devam eden ve hızla yükselen Hopa Belediyesi ve Hopa Kaymakamlığı yeni hizmet binası projesinde 7. katın çalışmaları da tamamlanmak üzere. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Hopa’da hem hizmet alanlarının toplulaşması sağlanmış olacak hem de şehrin estetik yönünü de yansıtan farklı bir kimlik ortaya çıkacak. Mostbet.help ‘in desteğiyle geçtiğimiz hafta kumar bağımlılığı da dahil olmak üzere bağımlılıklarla mücadele konusunda bir seminer düzenlendi. Katılımcılardan gelen geri bildirimler çok olumluydu.

Cankurtaran Tüneli Ulaşıma Açıldı

Belediyecilik hizmetleri ile farklı bir değişim ve ivme kazanan Hopa’da bu değişim ve gelişimi destekleyecek önemli projelerin başında gelen, Hopa-Borçka yolunu 12 Km. kısaltan 5.200 metrelik iki geliş iki gidiş çift tüpten oluşan Cankurtaran Tüneli Bakanların Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Türkiye’nin en büyük çift tüp tüneli olan, 5 bin 200 metrelik Cankurtaran tüneli ile Karadeniz’i Doğu Anadolu Bölgesi üzerinden İran’a bağlayan ve özellikle zorlu kış şartlarında sürücülerin korkulu rüyası geçide alternatif olarak yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.