GÜNDÜZ ÇOCUK BAKIMEVİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay'ın 'Vizyon Projeleri' kapsamında en çok merak edilen projelerinden biri olan Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakım Evi projesi için geri sayım başladı.

0
2328

 Gölbaşı Mahallesi’ndeki Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nin bulunduğu alana yapılması planlanan Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakım Evi projesi, 2 bin 156 metrekarelik proje alanında 474 metrekare üzerine 3 metrekare olarak inşa edilecek. Toplam kapalı alanı bin 523 metrekare olacak olan çocuk evi 120 çocuk kapasiteli olacak. Bakımevinde ve kapalı çocuk oyun yerleri, yemekhaneler, dershaneler ve çocukların dinlenebileceği yataklı odalar bulunacak.

Cumhuriyet Çocukları Bu Merkezde Buluşacak!

Çocukların, Cumhuriyetin temel değerlerine bağlı, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine yürekten inanan, bilimin ışığında ülkeyi çağdaş ülkeler düzeyine taşıyacak şekilde yetişmesi en büyük istekleri olduğunu belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, bizlerin, yani yönetim koltuğunda oturanların bunun için üst düzeyde çaba göstermesi, çocuklarımızın hurafelerle bağnaz bir şekilde yetişmesinin önüne geçmesi için uğraşması gerekir. Bu nedenle böyle bir proje hazırladık. Okul çağından önceki çocuklarımızı irtica özlemi duyanların eline bırakmamız gerekir.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.