“ELBAN İLE AĞRI’DA ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ”

Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili olarak atandığı günden bu güne, kısa sürede çok büyük işlere imza atan Süleyman Elban ile Ağrı’nın adeta kaderi değişti. Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Süleyman Elban öncülüğünde yapılan proje ve yatırımlarla Ağrı bambaşka bir kimliğe büründü.

0
2307

Bakanlar Kurulu’nun 13.06.2017 tarihli ve 2017/10458 sayılı Kararnamesi ile Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili olarak atanan Süleyman Elban, göreve başladığı andan itibaren Ağrı’da yaşam standardını yükseltecek projeleri hayata geçirerek kentin çehresini değiştiriyor. Yıllardır kaderine terk edilen bir kent konumunda olan Ağrı’nın hak ettiği hizmetlerle buluşması ve vizyonel projelerle geleceğinin inşa edilmesi noktasında büyük bir özveri ile çalışmalarını yürüten Ağrı Valisi ve Belediye Başkanı Süleyman Elban’ı makamında ziyaret ederek Ağrıda yaşanan değişimi ve yapılan hizmetleri konuştuk. Görevlendirmenin ardından alt ve üstyapı, temizlik, sosyal ve kültürel alanlar da birçok projeyi hayata geçirerek Ağrı ve Ağrı halkını hizmetle buluşturan Süleyman Elban, kısa sürede Ağrı halkın da takdirini kazanmayı başardı. Ağrıda yaşanan gelişim ve değişimi gözle görülür kılan başarılı çalışmalarıyla adeta Ağrı’nın makus talihini değiştiren Elban, kısa sürede neler yapılabileceğini de gözler önüne sermiş durumda.

Ağrı Park (Millet Bahçesi) Belediye Hizmet Binası, Yer Altı Otoparkı Ve Şehir Meydanı projesi, Altgeçit (Battı-Çıktı) Projesi, Cumhuriyet Caddesi Yenileme Projesi,  Havalimanı Güzergahı Peyzaj Çalışması, Yeni Park Çalışmaları, Yeni Şehir Mezarlığı Projesi, Hünerli Eller Çarşısı Projesi, Ağrı Evi Projesi, Kapalı Sebze Pazarı, Meydan Camii Şadırvan, Yeni Belediye Garajı Projesi, Yeni Belediye Otobüsleri ve Araçlarının kazandırılması, Kapalı Otobüs Durakları, Yeni Mezbahane Projesi, Yeni Hayvan Barınağı Projesi, Yeni Hal Binası, Abide Meydanının Yenilenmesi, Yeni Doğubayazıt Bulvarı, Yeni Şeker Bulvarı, Asfalt Çalışmaları, Otogarın Asfaltlanarak Tozdan ve çamurdan kurtarılması, Kilitli Parke Taşı Çalışmaları, Sanayi Sitesi Parke Çalışması, Kaldırım Çalışmaları, Su ve Kanalizasyon çalışmaları, Şehir Mezarlıklarında Temizlik Çalışmaları, İbadethanelerde Temizlik Çalışmaları, Daha Temiz Bir Ağrı Projesi, Köprü Korkuluklarının Yenilenmesi, Havalimanı Güzergahı Cephe İyileştirme, Yeni Taksi Durakları, İlaçlama Çalışmaları, Sarı Çizgi Uygulaması, Orta Refüj Çalışmaları, Yol Boyu Peyzaj Çalışmaları, Ağaç Feneri aydınlatma sistemi, Şemsiye Sokak Projesi, Kadınlara Yönelik Spor Salonu, 7’den 70’e Satranç Turnuvaları, Kadınlara Yönelik Kültür Gezileri, Hoşgeldin Bebek Projesi, Ramazan Etkinlikleri, Aile Destek Ve Eğitim Merkezleri, Mahalle Toplantıları, Belediye Bünyesinde Kursların açılması, Sosyal Etkinlikler, Spor Faaliyetleri, Eğitimler, Turşu Bizim İşimiz Projesi Süleyman Elban’ın kısa sürede Ağrı’ya kazandırdığı projelerden sadece bir kısmı. Bunların yanında Valilik olarak özellikle istihdama yönelik çok önemli ve büyük projelere imza atan projelere Süleyman Elban, Ağrı’nın gelişimine de farklı bir ivme kazandırdı. Sarısu Ticaret Merkezi, Tekstilkent, KodlAğrı, 4.Sınıflar Yüzme Projesi, Jeotermal Kaynak, Jeotermal Köprüsü, Meyve Yetiştiriciliği ve Geliştirilmesi Projesi, TRT Park Ağaçlandırma Projesi, Kobi Geliştirme Projesi gibi projeler Elban’ın valilik olarak Ağrı’ya kazandırdığı önemli projeler. Gerçekleştirdiği çalışmalarla önümüzdeki dönem için tüm altyapıyı oluşturan Süleyman Elban yapılacak seçimlerden sonra göreve başlayacak olan yönetime sorunsuz bir belediye bırakacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.