“YAZIHÜYÜK İLÇELERLE YARIŞAN BİR BELDE HALİNE GELDİ”

Yazıhüyük’te 3 dönemdir yürüttüğü Belediye Başkanlığı görevi süresince gerçekleştirdiği hizmetlerle Yazıhüyük’ü bambaşka bir kimliğe büründüren Cengiz Çavdar, “Kasabamızda bütün projelerimiz bir bir gerçek oluyor. Yapmış olduğumuz proje ve hizmetlerle büyük bir değişim ve gelişim gösteren Yazıhöyük, şehirlerin yarıştığı günümüzde rahatlıkla ilçelerle yarışabilecek bir konuma ve seviyeye gelmiştir.” dedi.

0
548

1999 yılında yapılan yerel seçimlerde Yazıhüyük Belediye Başkanlığı’na seçilen ve gerçekleştirdiği çalışmalarla Yazıhüyük halkının takdirini kazanarak 2004 ve 2009 yılında yapılan yerel seçimlerini de kazanarak görevine devam eden Cengiz Çavdar, 3 dönemde Yazıhüyük’e sayısız hizmet ve eser kazandırdı. Ortaya koyduğu başarılı projelerle Yazıhüyük’ün yaşadığı büyük değişim ve gelişimin en büyük mimarı olan Başkan Cengiz Çavdar, 30 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde de AK Parti’den tekrar aday olarak gösterildi. Gerçekleştirdiği hizmet ve yatırımlarla Yazıhüyük’ü belde kimliğinden sıyırıp ilçelerle yarışan modern bir şehir kimliğine kavuşturan Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, “Biz kasabamızı seviyoruz. İnsanlarımızı seviyoruz. Değerli insanlarımızın da bizleri sevdiğini biliyorum. Hiçbir beklentimiz yoktur. Sadece görevimizi Allah için severek yapıyoruz. İşte geldik işte gidiyoruz. Önemli olan gönüllerde hoş bir seda bırakmak. Bunun gayretiyle kasabamıza ve kasaba halkımıza yakışır kalıcı eserler kazandırmaya çalışıyoruz.” dedi.

Yazıhüyük’ün Göz Bebeği: Kültür Park

Sadece Yazıhüyük’ün değil bölgenin cazibe merkezi olma özelliğini taşıyan Kültür Park, bünyesinde birçok sosyal tesis ve sosyal yaşam alanlarını, muhteşem peyzaj düzenlemeleriyle barındırıyor.

Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar’ın Yazıhüyük’e kazandırdığı önemli projelerden biri olan, 4000 m2 alanda kurulan kültür parkı içinde saat kulesi, Düğün Salonu, Osmanlı kahvehanesi, fıskiyeli havuzlar ve kamelyalar bulunuyor. Birçok ağaç ve bitki türünün bulunduğu Kültür parkı doğal güzellikleri ve sosyal donatılarıyla hem belde halkının hem de Yazıhüyük’ü ziyaret eden misafirlerin büyük ilgisiyle karşılaşıyor. Belde’nin vitrini konumuna gelen kültür parkı Yazıhüyük’e kazandıran Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanılabilir bir kent bırakma noktasında Yazıhüyük’e önemli bir eser kazandırdıklarını söyledi.

Şehrin ve şehrin insanlarının rahat nefes almasını sağlayan Yazıhüyük’ün cazibe ve yaşam merkezi konumunda olan Kültür Park Projesinin Yazıhüyük’ün imajını tamamen değiştirdiğini dile getiren Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, Proje ile ilgili; “Gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanılabilir bir kent bırakma anlayışıyla park, bahçe ve ağaç dikimi çalışmalarına büyük önem verdik. Bu kapsamda 4000 bin m2 alanda hayata geçirdiğimiz Kültür Parkı projesiyle beldemizin park ihtiyaçları karşılanmıştır. Çarşı merkezinde bulunan ve Yazıhüyük için gerçekleştirdiğimiz önemli vizyon projelerimiz arasında yer alan Şafak Toprakzede Kültür Parkı gerek ağaçlandırma ve yeşil alanlarıyla gerekse de içerisindeki 1.000 kişilik Düğün Salonu, Osmanlı Kahvehanesi, Saat Kulesi, süs havuzları, oturma ve dinlenme alanlarıyla da beldemizin en önemli cazibe merkezi konumundadır.” açıklamasında bulundu.

“Afet Riskini En Aza İndirdik”

Sel Afet bölgesinde yer alan Yazıhüyük’te afet riskinin en aza indirilmesi noktasında yaptıkları girişimler neticesinde DSİ Bölge Müdürlüğünün desteği ile Taşkın koruma projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, proje kapsamında 4 adet köprü ve 2,5 km dere ıslah çalışması gerçekleştirildiğini söyledi. Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, proje ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Beldemizi özellikle Yan Derelerden gelen Taşkınlardan korumak amacıyla DSİ genel müdürlüğünün destekleriyle hayata geçirilen Taşkın Koruma Projesi ile Belde merkezine çift taraflı 1553.00 metre uzunluğunda 4 metre genişliğinde, 2 metre yüksekliğinde çift taraflı beton duvar, 4 adet köprü, beton duvarların üzerine çift taraflı pano panel tel çit yapılmış, mevcut köprü ve yeni yapılan köprülere korkuluk yapılarak doğabilecek tehlikelerin de önüne geçilmiştir. 2, km’lik kısmı tamamlanan dere ıslah çalışmalarımız devam edecek. Bu projenin beldemizi kazandırılmasında emeği geçen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na, DSİ Genel Müdürlüğüne, AK Parti Hükümetimize, Nevşehir Milletvekillerimize ve projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese şahsım ve belde halkım adına teşekkür ediyor, şükranlarımız sunuyorum.”

Yazıhüyük’ün 50 Yıllık İçme Suyu İhtiyacı Karşılandı

Yazıhüyük’te hayata geçirilen İçme suyu projesi kapsamında; su deposu, 8 km ana boru hattı, 49 km şehir şebeke hattı, 49 km ev abone bağlantı hattı tamamen yenilenip değişti. Şebeke hattı ve içme suyu depolarının yenilenmesi ile hem su sıkıntısı ortadan kalktı hem de belde halkı sağlıklı bir içme suyuna kavuştu. Proje kapsamında kurulan içme suyu otomasyon sistemiyle de Yazıhüyük’ün içme suyu kontrol altına alınarak yaşanacak herhangi bir olumsuz durumun ve su israfının da önüne geçildi. Yapılan çalışmalarla Yazıhüyük’ün 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşıladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Yazıhüyük kasabamızda yıllarca unutulmayacak tarihi hizmetlere hep beraber şahitlik ediyoruz. Allah’ın izniyle Kasabamız 50 yıl su sıkıntısı çekmeyecek. Su depomuz, elektrik kulemiz, 8 km ana boru hattı, 49 km şehir şebeke hattı, 49 km ev abone bağlantı hatlarının tamamı değişti. Değişen şebeke hattı ile birlikte içme suyu otomasyon sistemini de hayata geçirdik. Gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalar neticesinde kasabamızın içme suyu sorunu ortadan kalkmış ve kasabamızın 50 yıllık su ihtiyacı da karşılanmıştır. Bu hizmetlerin gerçekleşmesinde bizimle birlikte özveri ile çalışan ve emek veren herkese şahsım ve Kasaba halkımız adına teşekkür ediyorum. Yazıhüyük’ü hep birlikte güzel hizmetlerle buluşturmaya ve daha güzel yarınlara taşımaya devam edeceğiz.” dedi.

“Yazıhüyük’ü Kilitli Parke Taşıyla Örüyoruz”

Yazıhöyük’te kilitli parke taşı döşenmeyen cadde ve yol bırakmayacaklarını ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarını yürüttüklerini söyleyen Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada;  “Kilitli parke taşı döşeme çalışmalarımız kapsamında kasabamız Atatürk Caddesi ve Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde 180.000 m2 kilitli parke taşı döşedik.Parke taş döşenmedik cadde ve yolumuz kalmayacak.  Tüm cadde ve yollarımızı kilitli parke taşıyla örerek hem ulaşım noktasında yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırıyoruz hem de Kasabamıza daha modern, daha güzel bir görünüm kazandırıyoruz.” dedi.

Hedefimiz; Temiz Bir Yazıhüyük

Daha temiz Bir Yazıhüyük hedefi doğrulusunda temiz bir çevre oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, bu doğrultuda gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili ise şu bilgileri verdi: “Çeşitli kurumlar tarafından yapılan hibelerle yol süpürme araçları, daldırma çöp konteynerleri kasabamıza kazandırılmıştır. Halkımızın daha temiz ve yaşanılabilir bir çevrede yaşaması adına yürüttüğümüz çalışmalarımız kapsamında belediyemize kazandırdığımız araçlarla hem araç filomuzu güçlendirdik hem de bu araç ve envanterlerle kasabamızın daha temiz bir hale gelmesini sağlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda yaptıkları hibelerle bizlere destek olan bakanlıklarımıza, kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.”

 “Gençlerimizin İsteğini Yerine Getirdik”

Yazıhüyük’te gençleri unutmadıklarını söyleyen Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, sözünü verdikleri halısaha ve kafeterya projelerinin yapımını tamamlayarak gençlerin hizmetine sunduklarını söyledi. Her alanda gelişen bir belde hedefi doğrultusunda gençlere yönelik önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Cengiz Çavdar, bu çalışmalardan biri olan halısaha ve kafeterya projesi ile ilgili “Kapalı Halı saha, Giyinme Odaları, Kafeterya ve Oturma alanlarıyla 600 m2 alana inşaa etiğimiz Halısaha ve kafeterya gençlerimizin hizmetine sunuldu. Sevgili gençlerimize sözümüz vardı. Sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” açıklanmasında bulundu.

Cumhuriyet Meydanı Düzenleme Çalışmaları

Kasaba meydanında hayata geçirdikleri düzenleme projesi ile Kasaba meydanını Yazıhüyük’e yakışır bir hale getirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, meydan da oluşturdukları bayrak alanında 12 Türk Devleti Bayrağının dalgalandırıldığını belirterek “Kasabamızın vitrini konumundaki Cumhuriyet meydanımızda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Meydanımızı kasabamıza yakışır bir hale getiriyoruz. Bunun yanında Büyük Hun İmparatorluğu, Batı Hun İmparatorluğu, Avrupa Hun İmparatorluğu, Ak Hun İmparatorluğu, Göktürk İmparatorluğu, Avar İmparatorluğu, Hazar İmparatorluğu, Uygur Devleti, Karahanlılar, Gazneliler, Büyük Selçuklu İmparatorluğu, Harzemşahlar, Altınordu Devleti, Büyük Timur İmparatorluğu, Babür İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu bayrakları, kasabada meydanında oluşturduğumuz alanda dalgalanmaktadır.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.