YAMAÇLI ÖRNEK BİR BELDE HALİNE GELDİ

Yamaçlı’da yaşanan sıkıntıların giderilmesi ve modern yaşam koşullarının oluşturulmasına yönelik ciddi bir çalışma içerisinde olan ve bu doğrultuda Yamaçlı için önemli hizmetlerin altına imza atanYamaçlı Belediye Başkanı Turan Demirtaş, Yamaçlı’yı belediye hizmetleri noktasında örnek bir belde haline getirdi.

0
1591

Geçmişte borç yükü nedeniyle işçi maaşlarını ödeyemez duruma düşen Yamaçlı Belediyesi’ni borç yükünden kurtaran ve gerçekleştirdiği önemli projelerle Yamaçlı’nın adeta talihini değiştiren Yamaçlı Belediye Başkanı Turan Demirbaş, “2014 yılında göreve başladığımız zaman bitik bir belediye ile karşılaştık. Personel maaşları ödenmemiş, taş kırma tesisi hurdalık haline gelmiş, hizmet araçları bakımsızlıktan çalışmaz olmuş, belediye hizmet binası bile dökülmeye başlamıştı.Her çalan telefonda alacaklılar paralarını istemekteydi. Şükürler olsun ki hiçbir mazeretin ardına sığınmadan imkanlarımızı en iyi şekilde değerlendirerek Yamaçlı’yı hak ettiği yerlere taşımaya başladık. Kısa sürede çok yol kat ettik. Bundan sonra Yamaçlı’da her şey çok daha güzel olacak, inşallah.” şeklinde konuştu. “Benim tek hedefim Allah’ın rızasını kazanarak hizmet etmek” anlayışıyla göreve başlayan ve göreve başladığı günden bu yana Yamaçlı ve Yamaçlı halkı için gecesini gündüzüne katarak büyük bir özveri ile çalışan Belediye Başkanı Turan Demirbaş işe belediyenin mali yapısını düzeltmeye ve güçlü bir mali yapı oluşmasını sağlayacak çalışmalarla başladı. Bu çalışmalar kapsamında Belediyenin borçlarını ve personelin ödenmemiş maaşlarını yapılandırarak çok kısa sürede belediye iç borçlarını bitiren Başkan Demirbaş, borçları bitirdikten sonra kurumsal bir yapı oluşturarak personel maaşlarını banka üzerinden ödemeye başladı. Belediyeyi mali ve kurumsal olarak güçlendiren Demirbaş, esnafa olan borçları da bitirerek akaryakıt ve kilitli parke taş alım ihaleleri yaparak Yamaçlı’da büyük bir hizmet seferberliği başattı. Kurumsallaşma çalışmaları kapsamında güçlü bir ekip oluşturan Başkan Demirbaş, 4 olan personel sayını taşeron yasasının çıkmasıyla belediyeye 4 eleman daha kazandırarak daha da güçlendirdi. Çalışan elemanlara bakıldığı zaman yıllar sonra kasabaya hizmet vermek için 1 adet fakülte mezunu 1 adet tamirci 2 adet operatör olmak üzere 4 verimli elemanı daha bünyesine katan Demirbaş, güçlü bir kurumsal yapı, güçlü bir mali yapı ve nitelikli personelle Yamaçlı’ya en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyor.Eğitimden çevre düzenleme çalışmalarına, alt yapıdan üst yapıya, içme suyundan çevre temizliğine kadar her alanda köklü değişimlerin yaşandığı Yamaçlı, Belediye Başkanı Turan Demirbaş’ın özverili çalışmaları neticesinde yapılan hizmet ve yatırımlarla her geçen gün değişti. Değiştikçe güzelleşen ve gelişen bir belde konumuna gelen Yamaçlı’da Belediye BaşkanıTuran Demirbaş, ihtiyaç duyulan her alanda imkânları zorlayarak başarılı işlere imza attı.

Yamaçlı’daÇalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Yapılan çalışmalarla hızlı bir değişim ve gelişim gösteren Yamaçlı’da Belediye Başkanı Turan Demirbaş’ın daha modern ve daha yaşanılabilir bir kent oluşturma adına başlattığı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Beldenin öncelikli ihtiyaçlarını giderip gelişim ve değişime yönelik yatırımları gerçekleştirmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Turan Demirbaş,gerçekleştirdikleri bu hizmet ve yatırımlarla Yamaçlı’nın son yıllarda büyük bir değişim ve gelişim süreci içerisine girdiğini söyledi.Belde belediyesi olmasına rağmen kısıtlı imkânlarla birçok önemli çalışmaya imza attıklarını belirten Yamaçlı Belediye Başkanı Turan Demirbaş, kilitli parke döşeme ve çevre düzenleme çalışmalarıyla hem Yamaçlı’da yaşanan ulaşım sıkıntılarını giderdiklerini hem de beldeye daha güzel bir görünüm kazandırdıklarını söyledi. Belde genelinde yürüttükleri kilitli parke döşeme çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Turan Demirbaş, “2014-2017 yıllarında yamaçlı kasabasında toplam 60000 m2 kilitli parke taş döşemesi yaptırıp 2018 yılı itibari ile 50000 m2 kilitli parke ihalesini tamamladık. Çalışmalarımız şuan da devam ediyor. Kendi imkanlarımızla yürüttüğümüz çalışmalarımız kasabamızda bir tek bozuk yol kalmayana kadar devam edecektir. İnşallah bu çalışma dönemi içerisinde kilitli parke taşı döşeme çalışmalarımızı tamamlayarak Beldemizi daha güzel bir hale getireceğiz.” açıklamasında bulundu. Belde içerisinde yürüttüğü çalışmalarla adeta beldenin çehresini değiştiren Başkan Turan Demirbaş, Yamaçlı’ya kazandırdığı önemli bir diğer hizmet ise taş kırma tesisini modernize ederek yeniden hizmete açması. Yamaçlı’yı yenilerken mevcut potansiyelleri de en iyi şekilde değerlendirmeye çalışan Başkan Turan Demirbaş, belediye adına kurulan ama yıllar önce kaderine terk edilen taş kırma tesisini tamamen bakımdan geçirip çalışır ve tüm teknik şartlara uygun hale getirerek resmi tüm işlemlerini tamamlayarak hizmete açtı.

Belde halkına daha hızlı ve kaliteli hizmet sunma çabası içerisinde olan Belediye Başkanı Turan Demirbaş’ın bir diğer önemli icraatı ise belediye araç parkını güçlendirmek oldu. Vatandaşların cenazelerinde kullanılmak üzeri 1 adet taziye aracını Yamaçlı’ya kazandırarak tüm araçların yıllardır yapılmayan araç muayenelerini yaptırıp her işinde olduğu gibi araçları da tamamen eksiksiz ve resmi evrakları tamamlanmış hale getiren Başkan Demirbaş, Belediye araçları arasına yol yapımında kullanmak üzere 1 adet toprak silindir alarak araç parkını güçlendirdi.

Eldeki imkanları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışan Belediye Başkanı Turan Demirtaş, altyapı çalışmaları kapsamında kasabada eksik olan ve tıkalı halde bulunan kanalizasyon hattını insan sağlığı önemini düşünerek yenileyip kanalizasyon hattını daha sağlıklı bir getirdi. İnsan ve çevre sağlığını tehdit eden kanalizasyon hattının yenilenmesi çalışmalarının yanında beldede özellikle yaz aylarında yaşanan içme suyu sıkıntısının ortadan kaldırılmasına yönelik de çalışmalar gerçekleştiren Başkan Turan Demirbaş, vatandaşların su sıkıntısı yaşamaması için yeni sondaj kuyuları açtıklarını ve su sıkıntısının ortadan kaldırılması için yeni sondaj çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.Beldede yaşanan sorunları bir bir ortadan kaldıran Turan Demirbaş, Kasabada her perşembe günleri kurulan pazar için kilitli parke getirip hem pazarcı esnafının hemde kasaba halkının yaz kış rahat bir pazar yeri içeresinde alışveriş yapsın diyerek zemin döşemesi yaptırdı. Meydan düzenlemeleri, ağaçlandırma, çevre düzenle çalışmaları Başkan Demirbaş ayrıca bayanlara yönelik olarak hizmet veren kuran kursu için kasaba merkezinde geniş ve ergonomik bir kuran kursu binası yaptırarak hizmete açtı.Eğitime destek noktasında beldedeki okul ve öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını imkanlar dahilinde karşılamaya çalışan Belediye Başkanı Turan Demirbaş, sık sık öğrencilerle bir araya gelmeye çalışıyor. Gelecek nesillerin en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamak noktasındaki gayretli çalışmaları ile dikkat çeken Başkan Demirbaş, öğrenciler tarafından sık sık ziyaret ediliyor.Yapmış olduğu fiziki ve sosyal çalışmalarla bitik ve batmak üzere olan bir belediyeyi yeniden canlandıran Turan Demirbaş ve ekibi Yamaçlı kasabasını yaşanabilir bir belde haline getirmiş ülkemizin başarılı, personeli ile birlikte büyük bir özveri ve uyum içinde çalışan belediye başkanlarından biri olan Turan Demirbaş’ın Yamaçlı’ya kazandırdığı bir diğer önemli proje ise Güneş enerjisi santrali.Güneş enerjisi panelleri için arsa alan Demirbaş’ın büyük önem verdiği projelerin başında gelen Güneş enerjisi santralinin yapım çalışmalarına başlanıldı. Projenin uygulanacağı alanda gerçekleştirilen etüt ve zemin çalışmaları tamamlandı. panellerinin kurulum çalışmalarının tamamlanması ile birlikte enerji üretimine başlanacak. Projeyle hem Yamaçlı’nın enerji ihtiyacı karşılanacak hem de tasarruf edilerek belediyenin üzerindeki yük biraz daha hafifleyecek ve en önemli de yapılacak tasarruf yeni hizmetlerin yapılması için önemli bir kaynak olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.