“TÜRKİYE’DE ATIKSU YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI” BAŞLIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atık su ve arıtma çamurlarının sürdürülebilir yönetiminin güçlendirilmesini ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla 25-27 Nisan tarihlerinde “Türkiye’de Atıksu Yönetimi Çalıştayı” düzenliyor.

0
1291

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atık su ve arıtma çamurlarının sürdürülebilir yönetiminin güçlendirilmesini ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla “Türkiye’de Atıksu Yönetimi Çalıştayı” düzenliyor. 3 gün sürecek çalıştayda üniversiteler, organize sanayi bölgeleri, yerel yönetimler, sanayiciler, firmalar, kamu kurum temsilcileri bir araya gelerek Türkiye’nin atıksu yol haritasını belirleyecek.
Bakanlık, atık su ve arıtma çamuru yönetimi konusunda ülkemizde yaşanan sorunların tartışılarak çözüm önerilerinin üretilmesi, mevcut uygulamaların güçlendirilmesi, yürütülen araştırmaların çeşitlendirilmesi, uygulamaları ve araştırmaları yönlendirecek ve destekleyecek kararların alınması, atık su ve arıtma çamurlarının sürdürülebilir yönetiminin güçlendirilmesini ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla 25-27 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya’da, “Türkiye’de Atıksu Yönetimi Çalıştayı” düzenleyecek.
6 ayrı oturum ile gerçekleşecek olan çalıştayda, yerel yönetimlerin kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi ve finansman yönetimi, atıksu arıtımında yeni teknolojiler, atıksu arıtma tesislerinin tasarımı ve işletme sorunları, arıtma çamuru yönetimi, sanayide atıksu yönetimi, atıksu yönetiminde AB uyum süreci konuları tartışılacak.

Çalıştay hakkında değerlendirmede bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Çalıştay bilgi, tecrübe ve önerilerin paylaşılarak atık su yönetimi konusunda ülkemizde yaşanan sorunların tartışılarak çözüm önerilerinin üretilmesi noktasında büyük bir fırsat olacak ve atık su yönetimi konusunda kamu ve özel sektör tarafından atılacak adımlara önemli ışık tutacaktır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.