“TİREBOLU’DA HERŞEY SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ”

Son yıllarda turizmin gelişmesi ve Tirebolu’nun önemli turizm merkezlerinden biri olması yönünde ciddi bir atılım içerisinde olan Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, turizm alanındaki çalışmalarının dışında şehrin fiziki gelişiminin sağlanması noktasında da çalışmalarına devam ediyor.

0
1193

Tirebolu’yu geleceğe hazırlama noktasında ihtiyaç duyulan her alanda önemli çalışmalar gerçekleştiren ve her geçen gün bu çalışmalarına yenilerini eklemeye devam eden Başkan Abdullah Karapıçak, “Göreve geldiğimizin ilk yılında Çarşı, Yeniköy, Cintaşı, Hamam, Körliman ve Demirci Mahallelerini kapsayan 10 Milyon lira maliyetli Tirebolu tarihinin “İlk Planlı Kanalizasyon Projesini” tamamladık. İl dışından ilçemize gelerek eğitimlerine devam eden öğrencilerimizin Barınma ihtiyacını karşılamak için 115 öğrenci kapasiteli KYK yurdumuzu ilçemize kazandırdık. Turizm şehri olma hedefi doğrultusunda yaptığımız estetik dokunuşlarla ilçemizin çehresini değiştirmeye devam ediyoruz. Yol ve kaldırım çalışmalarımız, prestijli caddeler, park bahçe, peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarımızla şehrimize, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizi şehrimizin güzel insanlarına dokunuyoruz. Hizmetlerin daha hızlı etkin bir şekilde gerçekleştirebilmesi için başlattığımız Araç parkımızın güçlendirmesi çalışmalarımız kapsamında araç parkımıza yeni araçlar kazandırdık. Araç parkımızın güçlendirilmesi çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

“Tirebolu’da Su Sorununu Ortadan Kaldırıyoruz”

Körliman ve Demirci Mahallelerine giden Ana İsale Hattındaki asbest boruları değiştirme çalışmalarımız başladı. Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, “İlçemizde 30 yıllık isale hattını yeniliyoruz, Ana su hattının çok eskimiş olması sebebiyle sık sık su kesintisine sebep oluyordu. Ayrıca Aşırı yağışların Harşit Çayı üzerinde geçen Ana İsale hattında vermiş olduğu hasardan dolayı meydana gelen su kesintilerine çözüm olarak alternatif bir hattın çalışmalarına devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz yenilemeler sonucunda Tirebolu’da su kesintisini unutturacağız.” dedi.

“Hayvan Pazarı ve Mezbahane Çalışmaları Devam Ediyor”

Gerçekleştirdiği hizmet ve yatırımlarla Tirebolu’nun her alanda geliştirmeye devam eden Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, sözünü verdiği projelerden olan Hayvan pazarı ve Mezbahane projeleri ile ilgili,  “Bitme aşamasına gelen Hayvan Pazarını kısa süre içerisinde hizmete açmaya planlıyoruz. Temelleri yeni atılan Mezbahanenin ise çalışmalarını aralıksız sürdürerek Kurban Bayramına kadar yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

8 Mahallemizde 16 Oyun ve Spor Aleti Grubu Kurduk

Belediye sınırlarımızda bulunan 8 mahallemize 4 yıl içerisinde 16 adet Oyun ve Spor Aletleri Grupları kurduk. Çocuklarımızın ev dışında vakit geçirebilecekleri sosyal alanlara öncelik vererek vatandaşlarımızın Sosyal yaşam alanları oluşturduk. Yetişkin bireylerimizin çocuklarıyla beraber vakit geçirebilecekleri sosyal donatı alanları ve spor yaparak sağlıklı kalmalarına yardımcı olacak spor gruplarını tüm mahallelerimizde olmasını sağladık. Hasar görmüş kullanılmaz halde olan Parklarımızı ve Spor Aletlerini yenileriyle değiştirdik. Bu uygulamalarımıza ilave olarak eski çizgi film karakterlerinin bal mumu heykellerini oyun gruplarımıza dahil ederek eski ile yeni hatıraların birleşmesini sağlamış olduk.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.