TATVAN DOĞU ANADOLU SANAYİ VE TİCARET FUARI KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ SONA ERDİ

Tatvan Belediyesi tarafından bu yıl 50.'si düzenlenen Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fuarı Kültür Sanat Festivali sona erdi.

0
619

Tatvan Belediyesi tarafından 1 Temmuz’da startı verilen Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fuarı Kültür Sanat Festivali son gün düzenlenen sanatçı Ebru Yaşar konseriyle tamamlandı. Toplam 10 gün devam eden fuar birbirinden ünlü sanatçıların konserlerine ev sahipliği yaparken, oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Bitlis ve ilçelerinin yanı sıra çevre il ve ilçelerden de çok sayıda vatandaşın yoğun şekilde iştirak ettiği fuar bu yıl ayrı bir ilgi gördü. Yarım asırdır devam eden fuarın 50. yılı için özel bir program hazırlanırken, 10 günlük fuar boyunca Koray Avcı, Bülent Serttaş, Manuş Baba, Derya Uluğ, Ufuk Özel, Resul Dindar ve Maral, Gripin, Yeni Türkü Grubu ve Ebru Yaşar gibi ünlü sanatçılar konserler verdi.

50. yılın şanına yakışır bir fuar gerçekleştirdiklerini söyleyen Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, 50.’sini düzenledikleri Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fuarı Kültür Sanat Festivali’ne katılım sağlayan, tüm Tatvan halkına ve misafirlere teşekkür ederek “1-10 Temmuz 2018 tarihleri arasında Tatvan Belediyesi olarak 50.’sini düzenlemiş olduğumuz yarım asırlık Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fuarı Kültür Sanat Festivali organizasyonunda katkıları olan ilimizin değerli milletvekillerine, değerli valimize, değerli kaymakamımıza, emeği geçen kurum amirlerine, belediyemiz personeli çalışma arkadaşlarıma, fuar tertip komitesi üyelerine, özellikle güvenliğimizi sağlayan polislerimize, şehir dışından ilçemize gelen esnaflarımıza ve misafirlerimize, birbirinden saygın sanatçılarımıza, organizasyon firmalarına, organizasyon boyunca sesimiz olan basınımızın güzide temsilcilerine ve organizasyon boyunca bizleri yalnız bırakmayan her gece alanları doldurarak festival heyecanımıza ortak olan Tatvanlı hemşerilerime şahsım ve başkanı olduğum kurumum adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Dile kolay tam 50 yıldır devam eden organizasyonda geçmiş yıllara nazaran içerik olarak bazı değişikliklere gittik. Büyükşehirlerde düzenlenen sektörel fuarcılığı ve ulusal festival boyutunu bölgemizi temsilen ilçemizde düzenleme misyonumuzu devam ettireceğiz. İlerleyen yıllarda otomotiv, kitap, teknoloji gibi çeşitli sektörleri kapsayan bir çok fuarı da ilçemiz ev sahipliğinde düzenleyeceğiz. Huzur, barış ve turizm kenti olan ilçemizi ekonomik boyutuyla da kalkındırmak en büyük hedeflerimiz arasında. “Bir Dost Şehirdir Tatvan” sloganımızın yansıması olan organizasyonda çevre il ve ilçelerden onbinlerce misafirimizi de ilçemizde en zarif şekilde ağırladık ve ilçe sakinleri olarak güzel izlenimler bıraktık. Bu sebepten dolayı da yediden yetmişe bütün Tatvanlı hemşerilerime müteşekkir olduğumu belirtmek istiyorum. Saygı, selam ve en derin muhabbetlerimle.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.