SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA İÇİN YAVAŞ ŞEHİRLER PANELİ

0
1008

2014 Verimlilik Haftası kapsamında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yavaş Şehirler” Paneli 5 Haziran 2014 günü saat 09.30’da başlayacak kayıt ve açılış konuşmalarının ardından Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü K Salonunda düzenlenecektir.
Konuya ilişkin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı resmi internet sitesi aracılığıyla yayınlanan Bakan Fikri Işıkın mesajı şöyle:
“Bakanlık olarak ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşma yolunda verimlilik artışı ile sağlanacak büyüme ve kalkınma için çalışmaktayız. Verimlilik bilincinin toplumun tüm kesimlerinde ve her ferdinde oluşturulması amacıyla, her yıl Haziran ayının ilk haftasında “Verimlilik Haftası” etkinlikleri gerçekleştirmekteyiz. Hafta boyunca, başta Ankara olmak üzere birçok ilde toplumun farklı kesimlerine yönelik verimlilik temalı çeşitli etkinlikler düzenliyoruz.
Verimlilik artışının sürekliliği, verimlilik farkındalığı yüksek bireylerin yetiştirilmesiyle mümkündür. Bu anlayıştan hareketle, ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin ilgisini çekmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığımız işbirliğiyle bu yıl ilk kez tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Verimlilik Temalı Fikir ve Kısa Film Yarışması” düzenledik.
İşletmelerde verimlilik arttırıcı çalışmaları ve projeleri desteklemek amacıyla yine bu yıldan başlamak üzere Bakanlığımızca “Verimlilik Proje Ödülleri” verilecektir. Bu yolla, hem verimlilik odaklı çalışmanın öne çıkarılmasını hem de iyi uygulama örneklerinin tanıtılarak yaygınlaşmasını ve işletmeler arası bilgi ve tecrübe paylaşımını hedeflemekteyiz.
Verimlilik Haftası açılış etkinlikleri 2 ve 3 Haziran 2014 tarihlerinde Ankarada yapılacaktır. Yarışmalarda dereceye giren firmalara ve öğrencilere ödülleri sunulacak, ayrıca ülkemizin önde gelen şirketlerinin tepe yöneticileri verimlilikle ilgili tecrübe ve kazanımlarını paylaşacaktır.
Yine bu iki gün boyunca ödül alan işletmelerin proje ve stant sunumları, işletmelere ve öğrencilere yönelik uygulamalı çalışmalar gerçekleştirilecek, haftanın diğer günlerinde ise Ankara ve çeşitli illerimizde yenilikçilik, temiz üretim, KOBİlerin kurumsallaşması, verimlilik-ekonomik büyüme ilişkisi ve benzeri konuların ele alındığı toplantı, seminer, konferans ve paneller gerçekleştirilecektir. Hafta boyunca devam edecek Verimlilik Haftası etkinliklerine ilgi duyan tüm kurumlarımızı, vatandaşlarımızı ve öğrencilerimizi katılmaya davet ediyorum.”
Programa ilişkin detaylara http://verimlilikhaftasi.sanayi.gov.tr/Program.aspxdan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.