ORDU’DA DAĞ TAŞ İLMEK İLMEK İŞLENDİ

Ordu ilinin her bir köşesine hizmet götürebilmek için öncelikle yol sorununu çözüme kavuşturan ve bu konuda Türkiye’de bir ilke imza atarak yerel yönetimler alanında geride bırakılan süreçte, toplam 1.550 km asfalt yol çalışmasıyla rekora imza atan Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan yeni yollar açarken diğer taraftan da yollarda iyileştirme ve asfaltlama çalışması gerçekleştiriyor.

0
683

4 YILDA 1.550 KM ASFALT YOL YAPILDI

Asfalt yol yatırımlarında hedeflerinin çok üstünde bir çalışma temposu sergileyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, geride bırakılan 4 yıllık sürede 19 ilçedeki 112 grup yolunda 825 personel ve 397 araçla toplam 1.550 km’lik asfalt yol imal etti. Gerçekleştirilen 433 milyon TL’lik yatırımla Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı.

KIRSALDA EN BÜYÜK YOL İHALESİ YAPILMIŞTI

Birçok mahalleyi ilk kez asfaltla tanıştırdıklarını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Cumhuriyet tarihinin kırsalda en büyük yol ihalesi olan 752 Km’lik Sıcak Asfalt Yol Projemiz ile Büyükşehir Belediyemizin kendi ekip ve ekipmanıyla sürdürdüğü asfalt çalışmalarında hedefimizin çok çok üstünde bir yatırım gerçekleştirdik. Büyükşehir’imiz yol seferberliğinde büyük bir rekora imza atarak 1.550 km asfalt yol çalışması gerçekleştirdi. Yaptığımız yolların uzunluğu mesafe olarak ülke sınırlarını aştı” dedi.

280 BİN METREKÜP DUVAR İNŞA EDİLDİ

Sadece mevcut yolları asfaltla kapladıklarını, bunun yanında yaklaşık 84 km’de yeni yol açma, 1054 km onarım ve yol genişletme çalışması yaptıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “6 bin 846 km stabilize yol, 280 bin m3 duvar ve 3 bin 45 m3 menfez imalatı gerçekleştirdik” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.