Mesire Yeri Projesinde Çalışmalar Devam Ediyor

Bahşılı Belediyesi’nin Orman Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü önemli projelerden biri olan Bahşılı Mesire Alanı Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.

0
774

Bahşılı Belediye Başkanı İbrahim uyarın sadece Bahşılı’ya değil Kırıkkale ve bölgeye nefes aldırtacak önemli projelerinden biri olan Bahşılı Mesire Alanı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kır kahvesi, su deposu, kamelya, barbekü, gezi alanları, çay içme yerleri, meydan çeşmeleri mescit ve piknik mekânları gibi donatı ve alanların yer aldığı mesire alanın Bahşılı’nın yeni cazibe merkezlerinden biri haline geleceğini ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Uyar, devam eden çalışmalarla ilgili “Göreve gelir gelmez Orman Bakanlığı’yla birlikte bir çalışma başlatmıştık. 2,5 yıl süren çalışmalarımız neticesinde 205 dönümlük bir alanı mesire alanı tescil ettirdik. Çalışmalara başladığımız o alanda şuanda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah bu alana kazandıracağımız sosyal donatı ve alanlarla ilçemize Kızılırmak ve Kırıkkale manzaralı çok güzel bir mesire alanı kazandıracağız.” dedi.

Çalışmalar bittiğinde Kızılırmak manzaralı bir mesire alanı ortaya çıkacağını vurgulayan Uyar, sözlerine şöyle devam etti: “Artık çalışmalarımız tamamlanmak üzere. İçerisinde gezi alanları, çay içme yerleri, kamelyalar, barbekü yerleri, mescit ve piknik mekânları olacak. Vatandaşlarımızın güzel manzara altında hoş bir hafta sonu geçirebileceği bir yer olacak. Şimdilik 15-20 kamelya olacak. Tamamlandığında ise 90’a yakın kamelya koyacağız. İleri ki zamanlarda mini bir hayvanat bahçesi gibi küçük hobi kümesleri yapmayı düşünüyoruz. En yüksek zirveye ise seyir tepesi gibi uzayı seyredebileceğimiz dürbünler konacak. Kırıkkale’nin gülen yüzü olacak olan bu mesire alanımız yakında hizmete girecek.”

 “Bahşılı’nın Turizm Potansiyelini En İyi Şekilde Değerlendirmek Arzusundayız”

Şehri geleceğe hazırlama noktasında Bahşılı’ya önemli hizmetler kazandırdıklarını belirten Bahşılı Belediye Başkanı İbrahim Uyar, önemli bir turizm potansiyeline sahip olan Bahşılı’nın bu potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini ve bu doğrultuda çalışmalar geçekleştirdiklerini de ifade etti.

Bölgenin önemli turizm şehirlerinden biri olan Bahşılı’nın sahip olduğu turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini ve bu doğrultuda çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Bahşılı Belediye Başkanı İbrahim Uyar,  sözlerine şöyle devam etti: “Bahşılı, bir turizm şehri. İlçe sınırlarımız içerisinde bulunan ama Kırıkkale Belediyesi’ne ait olan önemli bölgenin en önemli yaşam parklarından biri olan Celal Bayar Parkımız var. Kırıkkale’nin simgesi ve en önemli geçiş noktası olan bu alanı değerlendirmek bizim en çok arzu ettiğimiz şey. Kırıkkale Belediyesiyle birlikte Celal Bayar Parkı, Ada ve ilçemizle birlikte bir proje oluşturup burayı turizme kazandırmak maksadıyla birkaç defa proje çizdik. Ama bu hayata geçmedi. Şuan da yeni dönemdeki vekillerimize bunu paylaştık. Bizim bu büyük projeyi mutlaka ve mutlaka hayata geçirmemiz lazım. Lokal olarak şuanda Celal Bayar’ın içerisinde insanların istifade ettiği yerler var. Bizim sahillerimizde var ama bizim hayal ettiğimiz gibi değil. Bunu daha da geliştirmek için projeler ürettik. Hayata geçmesi için çok uğraştık ama o bir türlü hayata geçmedi. Biz bu konuyu önemsiyor ve üzerinde duruyoruz. Bunun yanında mesire alanı turizm noktasında ilçemize artı bir değer kazandıracak. Seyir tepesi olarak da değerlendirilebilecek harika bir manzarası var. Yine ilçe sınırlarımız içerinde Karaahmetli köyümüz var. Orada bir tabiat parkımız var. Ayrıca Bahşılı merkeze çok yakın olduğu için Kırıkkale’nin bürokrasi ve esnafının ticaretle uğraşan kesimin hepsinin burada yazlığı var, villaları var havuzları var. Hafta sonları burası onların dinlenme yeri olarak kullanılıyor. Yani sadece ilçe halkımıza değil tüm bölgeye hitap edecek önemli potansiyellere sahibiz. bu tip şeyler biraz ağır gidiyor ama inşallah bunlar tamamlandığı zaman daha güzel şeyler olacak. Bahşılı gelişmeye müsait bir şehir. Bunun altyapısını oluşturmak için bizde elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.