“Kozaklı Merkez Camii İbadete Açıldı”

Kozaklı’ nın en güzel simgelerinden biri olan Merkez Camii binlerce kişinin saf tuttuğu cuma namazı ile birlikte ibadete açıldı.

0
1467

24 Haziran 2016 yılında temeli atılan ve yapımı 2 yıl süren, 2 bin kişinin aynı anda namaz kılabileceği Kozaklı Merkez Camisi törenle açıldı. Cuma namazıyla hizmete giren ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği caminin açılışına Kozaklı Kaymakamı Halil Dalak, Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, Üsküdar Vaizi M. Visali Toscuoğlu, Kozaklı Müftüsü Rahmi Yiğit ve Bir Çok Siyasi Parti İlçe Başkanları Milletvekili Aday Adayları Katıldı.Selçuk ve Osmanlı mimari tarzına uygun 2000 kişilik olarak inşa edilen Merkez Camii’nin minare ve çevre düzenlemeleri de en kısa sürede tamamlanacaktır.

Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, “Kozaklı Belediyesi öncülüğünde başlatılan ve halkımızın desteğini alan bu camiinin yapımında emeklerini esirgemeyen başta Kozaklı Halkımıza Dernek Başkanı ve Üyelerine, İlçe Müftülüğümüz ve Personeline, diğer kamu kurumlarına ve maddi ve manevi emeklerini esirgemeyen herkese yürekten teşekkür ediyoruz. Allah’a hamdolsun 2 yıl önce temelini attığımız caminin bugün de açılışını yapıyoruz. İlçemizin her tarafından ihtiyaç oldukça hayırseverlerin ve bütün kurumlarımızın desteğiyle bu ilçeye camiler katmaya, mabetler inşa etmeye devam edeceğiz.  Ama asıl arzumuz gerçek anlamda gönülleri inşa ve ihya etmektir.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.