KOCASİNAN’DA YENİ YOL, YENİ CAZİBE MERKEZİ

Kayseri-Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Bulvarı ile Horasan Caddesi arasında yapımı devam eden yeni yolun çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Çolakbayrakdar, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bölgenin yeni bir cazibe merkezi olacağına dikkat çekti.

0
727

Çalışmaların devam ettiği Kayabaşı Mahallesi’ne giderek, ekiplerden bilgi alan Başkan Çolakbayrakdar, Yeni Kocasinan’ı inşa etmek için yoğun bir çaba gösterdiklerini söyledi. Tanpınar, Talatpaşa ve Kayabaşı Mahallelerinin içerisinden geçen dere yatağını, geçen yıl ıslah ettiklerini hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar; 

“Bu yıl da dere yatağının sağ ve sol tarafını, imara uygun bir şekilde açarak, yeni bir yol yapıyoruz. Kocasinan Bulvarı’ndan başlayıp Horasan Caddesi’ne kadar devam edecek olan güzergâhın şu an için bir tarafını asfaltladık. Diğer tarafı da en kısa zamanda tamamlayacağız. Şu ana kadar asfaltını yaptığımız 2 km uzunluğunda ve yaklaşık 9 m genişliğindeki yola, 6 bin 500 ton asfalt serimi gerçekleştirirken 13 bin 500 ton ise alt temel ve temel malzeme kullanıldı. Böylelikle yol çalışmasının bitmesiyle şehrimize yeni bir güzergâh kazandırıp, trafik noktasında şehrimize alternatif bir ulaşım sunacağız.” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.