“HER ŞEY DAHA TEMİZ BİR ARHAVİ İÇİN”

İnsan ve çevre odaklı çalışma prensibiyle çevre dostu bir belediyecilik anlayışı ortaya koyan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, her şeyin daha temiz ve yaşanılabilir bir Arhavi için olduğunu belirterek Arhavi’de temizlik hizmetlerinin başarıyla sürdürüldüğü ve bu alanda hizmet çıtasının yükseltildiği ifade etti.

0
910

Arhavi’de temizlik hizmetinin etkin ve kaliteli bir şekilde yürütülmesi için temizlik envanterlerini sürekli geliştirdiklerini ifade eden Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, “İlçemizin geleceği adına gerçekleştirdiğimiz projelerimizi hayata geçirirken çevre duyarlılığımız ön planda. Şunun da farkındayız ki, yerel yönetimlerin en önemli görevleri arasında hizmet ettiği bölgenin temizliği gelmektedir. Asli görevlerimiz başında gelen temizlik hizmetimizi, Arhavimizi daha yaşanabilir hale getirmek adına eksiksiz olarak yerine getirmeye çalışıyoruz. Bunun içinde temizlik envanterimizi sürekli yenileyip geliştirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız kapsamında ilçemizde hayata geçirdiğimiz Süpürge Taksi aracı gerek temizlik özelliği ve gerekse pratikliği ile görevini eksiksiz bir şekilde yerine getiriyor.” dedi.
Yeni Çöp Konteynırları Hizmete Alındı
Arhavi Belediyesi Temizlik işleri sevisi bünyesinde ilçenin gerek görülen belli başlı noktalarında kullanılmak üzere çöp konteynırları alındı. Özellikle şehir içerisinde ve mahallelerde kullanılan ve zaman içerisinde deforme olmuş konteynırların yerine yenileri alınarak söz konusu bölgelere yerleştirildi. Çöp hizmetleri biriminde görevli personeller tarafından yerleştirilen konteynırlar 26 adet olup zaman içerisinde bu sayı daha da arttırılacaktır. Vatandaşlarımızın çöpleri çöp noktalarına bırakırken özellikle konteynırları kullanmaları ve çöpleri ağzı kapalı bir şekilde bırakmalarının önemli olduğunu belirten yetkililer, ayrıca sıvı halde çöp artıklarının da konteynırlara bırakılmaması yönünde telkinleri olmuştur.
Çöp Depolama İşlemi Titizlikle Yapılıyor
Arhavi Belediyesi tarafından vahşi depolama yöntemiyle kullanılan Güngören Köyü Taş Ocağı Sınırı mevkii içerisinde Sahil yolu üzerindeki çöp depolama bölgesi Belediye tarafından çevre ve görüntü kirliliği hassasiyeti gözetilerek dikkatle depolama yapılmaktadır. Söz konusu depolama yöntemini büyük bir titizlikle yerine getiren Arhavi Belediyesi geçici olarak depoladığı çöplerin gerek görüntü açısından gerek kirlilik açısından ve gerekse kötü kokuların bertarafı için iş makineleri ile üzerine topraklanma yöntemi uygulanmaktadır. ÇOKAP (Çoruh Havzası Kalkınma Birliği ve Kaçkar Bir) Kaçkar Katı Atık ve İtfaiye Birliği üyesi olan Arhavi Belediyesi söz konusu bu her iki birlikten herhangi birisini çöplerin düzenli depolanması ve geri dönüşümüyle ilgili kalıcı çözüm üretilmesi durumunda bölgede düzenli bir şekilde depolanan çöplerin rehabilitesi yapılıp bertarafı sağlanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.