GÖLBAŞI’NDA ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, “İlçemizin çehresini her geçen gün değiştiriyoruz. Gölbaşı’nı daha modern,  daha güzel ve daha yaşanılabilir bir ilçe haline getirmek için çalışmalarımız ilçemizin hemen hemen her bölgesinde tüm hızıyla sürüyor.” dedi.

0
527

Dur durak bilmeden Gölbaşı için çalışana ve ortaya koyduğu başarılı çalışmalarına her geçen gün yenilerini eklemeye devam eden Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, yürüttükleri çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: “15 Temmuz Demokrasi Meydanı, ağır tonajlı araçların geçmesinden dolayı deforme olan üst yapının, daha dayanıklı ve modern bir görünüme sahip olan bazalt taşlarla yenileniyor. Belediyemizce yapımına başlanan göl çevresi Projesi’nin Kuru geçit tarafı girişinden yapılan çalışmalarımızı tamamladık. Aydınlatma ve giriş kapısıyla modern bir görünümüm kazanan göller çevresi düzenleme projesinin ikinci etap çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Gölbaşı Gölü Çevre Düzenlemesi Projesi tamamlandığında ilçe halkımız güzel bir mesire ve gezi alanına kavuşmuş olacak. Yeni itfaiye hizmet binası, yeni araç garajı ve Mezbahane gibi önemli projelerimizi hayata geçirdik. Bu projelerin hayata geçirileceği alanlarda zemin çalışmaları gerçekleştirdik. Yapım çalışmalarımız başladı. İnşallah önümüzdeki günlerde bu önemli projelerimizi de tamamlayıp ilçemize ve ilçe halkımıza kazandıracağız.

“Ekiplerimiz Yoğun Bir Şekilde Çalışmalarını Sürdürüyor”

Bunun yanında Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler ilçemizin muhtelif yerlerinde çalışmalarını koordineli bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Ekiplerimiz ilçe genelinde yol onarım, kaldırım, kanalizasyon ve asfaltlama çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlamaya çalışıyor. Ayrıca İlçemizin muhtelif yerlerinde meydana gelen ana boru su arızaları Belediyemiz Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Ekipleri tarafından giderildi. Ayrıca Su depolarının bakım ve onarımı yapıldı. Yaşanan arıza ve sorunlara ekiplerimiz gece gündüz demeden müdahale ediyor. Gölbaşı ilçesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından larva ilaçlama çalışmaları devam ediyor. İlçemiz genelinde vatandaşlarımızın daha hijyenik ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için, belediyemiz İlaçlama Ekipleri larva ve ilaçlama çalışmalarına devam etmektedir. Yapmış olduğumuz fiziki yatırımların yanında çevre sağlığı açısından Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından atıl durumda olan eski araba lastikleri, Kurugeçit Mahallemizdeki Parkta ağaçlara saksı yapılarak, peyzaj malzemesi olarak kullanılmaya başlandı. Yine Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından ilçemize kazandırdığımız parklarda yenileme ve onarım çalışmaları başlattık. Bunun yanında sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde engelli hemşerilerimize yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Yine eğitim konusunda okullarımızın eksiklerinin giderilmesi noktasında çalışmalar gerçekleştirdik. Spora ve sporcuya desteğimiz her zaman devam etmekte. Gerek okullardaki faaliyetlerde gerekse kendi sportif faaliyetlerimizde hem belediye olarak hem de kişisel olarak çeşitli desteklerimiz olmakta. Bu kapsamda bu yıl ilk defa Yaz Spor Okulları açtık. Beledimiz, Gölbaşı Kaymakamlığı ve GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi iş birliği ile Gölbaşı doğa parkında yaz kampı düzenledik. Ayrıca GAP İdaresi Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi, Gölbaşı Kaymakamlığı ve Gölbaşı Belediyesi’nin birlikte tertiplediği Halk Konserine, yaz kampına katılan çocuklar ile vatandaşlarımız katılarak eğlenceli vakit geçirdiler”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.