“EKŞİSU MESİRE ALANINA YEPYENİ BİR ÇEHRE KAZANDIRDIK”

Erzincan’ın önemli mesire alanlarından biri olan Ekşisu bölgesinde gerçekleştirdiği yatırımlarla bölgenin tüm çehresini değiştiren Erzincan Belediyesi, Ekşisu mesire alanını Türkiye’nin en güzel ve en kapsamlı yaşam alanlarından biri haline geldi.

0
2966

8,5 Milyon TL’lik yatırım gerçekleştiren Erzincan Belediyesi Ekşisu mesire alanında yürüttüğü çalışmaların  % 95’lik kısmının tamamlandı. Kente 12 kilometre uzaklıkta bulunan Ekşisu Mesire Alanında çeşitli tadilat ve ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirilirken, bölgede yeni yürüyüş yolları, seyir terasları, seyir köprüleri, otopark alanı, havuz, spor alanları ve çocuk oyun parkları inşa edildi. Yapışan çalışmalarla Ekşisu’yun çehresinin tamamen değiştiğini söyleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, yapılan çalışmalar ile çevre illerden gelen vatandaşların mesire alanına hayran kaldığını ifade etti. Erzincan Belediyesi olarak şehir genelinde olduğu gibi Ekşisu mesire alanında da birçok başarılı çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Başsoy, gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili “Ekşisu mesire alanına yepyeni bir çehre kazandırdık, kaplıcalarımızı modern bir yapıya kavuşturduk. Çalışmalarımız kapsamında Havuzlar yenilendi yeni mesire alanı hizmete sunuldu. 750 araçlık otopark inşa edildi yürüyüş yolları ve yeşil alan çalışmaları gerçekleştirildi spor alanları hizmete sunuldu.” dedi.

Jeotermal Yaşam Merkezi; Kaplıcalar

Ekşisu bölgesini önemli yatırımlarla önemli bir cazibe merkezi haline getirdiklerini söyleyen Cemalettin Başsoy, bu bölgedeki kaplıcalarda gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili, “Ekşisu mesire alanı bölgesinde yıllardır atıl duran kaplıcalarda gerekli tadilatı yaparak şehrimizin en nezih noktalarından biri haline getirdik. Jeotermal Tesislerimiz sabah 09.00’dan akşam 23.00’e kadar hizmet veriyor. Romatizmal ve eklem hastalıkları dışında birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve su sıcaklığının kış aylarında dahi 23-33 dereceyi bulduğu tesisler, randevu sistemiyle çalışıyor. Karbonmonoksit ayrıştırma sistemi kuruldu. Jeotermal kaplıcalarımız da 12 havuzla hizmet veriyoruz. Bu havuzların içerisinde duşa kabin, soyunma odası ve dinlenme odası da mevcut. Sadece 12 havuz değil hemşehrilerimizin dinlenebilmesi ve sıra beklerken huzur içerisinde vakit geçirebilmesi için yaklaşık 30 dekarlık bir alanda da çevre düzenlemesi yaptık. Çocuklar için oyun parkları yaptık. Son teknolojinin kullanıldığı havuzlarda ki su, 5 dakikada boşaltılıp doldurulabiliyor. Havuzların içerisindeki su miktarını da isteğe göre ayarlayabiliyoruz. Kış aylarında dahi hemşehrilerimizin büyük rağbet göstermesi bizleri son derece mutlu ediyor. Bölgede konaklama alanları oluşturmayı planlıyoruz. ” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.